BUYUK BALIK AVI YEMLIK BALIK AVI ILE BASLAR

Büyük Balık Avı Yemlik Balık Avı ile Başlar :

BUYUK BALIK AVI YEMLIK BALIK AVI ILE BASLAR

Büyük balık avına başlamanın temel yolu yem avıdır. Yemlik için yüzey sırtısı çekilir veya oynakların yanında at – çek yapılır. En kolay yol her zaman sırtı çekmektir. Balık avı turuna başlarken önce 7 cm yüzey rapalasıyla sırtı çekerek Palamut avı yapmaya çalışırız. Önce Adrasan Koyu içinde bir kaç tur atarız. Senenin her zamanı koy içinde yemlik Palamut avı yapma ihtimali vardır.

BUYUK BALIK AVI YEMLIK BALIK AVI ILE BASLAR

Temmuz Ayı Göç Balıklarının Geçiş Zamanıdır

Genellikle Temmuz ayının ortalarından itibaren her yerde Palamut ve Lambuka miktarında ciddi artış olur. Bu artış son baharın sonuna kadar devam eder. Bu zaman dilimde bu tür balıklar göç ederler ve uğradıkları meralarda karınlarını doyurmak için kıyılara yanaşırlar. Çünkü yine bu dönemde ilk bahar aylarında yumurtadan çıkan ufak balıklar biraz olsun büyümüştür. Bu yavrular beslenme zincirinde çok önemli bir yer tuttuğu için göçmen balıkların kıyılara yanaşmasının temel sebebidir.

BUYUK BALIK AVI YEMLIK BALIK AVI ILE BASLAR

Balık Avı Turu Yapma Fikri

Temmuz Ağustos ayları çalışan insanlar için tatil zamanıdır. Bu tatilin bir kaç gününde balık avı turuna katılmak hiç fena olmaz. Özellikle aile bireyleri balık avından hoşlanıyorsa, balık avı turu için vakit ayırmakta çok kolay olur. Geriye ne tür balık avı yapmak istediğiniz kalır. Büyük balık avı yapmak isteyenler bizi arayarak rezervasyon yaptırırlar.

Yem Avı

Büyük balık avı turu, sabah güneş doğarken başlar. Oltaların nasıl kullanılacağı anlatılır. Takımlar denize bırakıldıktan sonra sohbet başlar. Katılımcılar merak ettikleri bütün soruları sıra ile sorarlar. Sohbete sabah çayı eşliğinde devam ederiz. Sohbet ilerledikçe soruların önem katsayısı artar. Detaylar detayları takip eder. Katılımcılar daha çok şey öğrendikçe balık avını daha çok severler. Öğrenilecek detayların her biri sonsuz olasılığa sahiptir.

İlk balıkların oltaya takılmasıyla daha keyifli konulara doğru sohbetin yönü değiştirir. Yeterli yemlik balı yapıldıktan sonra, Akya oltası hazırlanır ve büyük balık avına başlanır.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/k8NUCMudNi4

Büyük Balık Avı Yemlik Balık Avı İle Başlar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.