KESAT GECEN GUNDE LAMBUKA AVIYLA SEVINDIK

Kesat Geçen Günde Lambuka Avıyla Sevindik :

KESAT GECEN GUNDE LAMBUKA AVIYLA SEVINDIK

Balık avına Adrasan Koyunun içinde başladık. Denize açıldıktan 15 dakika sonra iki oltaya aynı anda iki Palamut birden vurdu. Adrasan Koyunun bereketini yaşıyorduk. Oltaları tekrar denize bıraktığımızda, çok dolaşmadan yine oltalara Palamut vurdu. Bu sefer çekerken, iki Palamutta oltadan kurtulmayı başardı. Koyda fazla oyalanmadan Sulu Ada istikametine dümen kırdık.

LAMBUKA AVI

KESAT GECEN GUNDE LAMBUKA AVIYLA SEVINDIK

Sulu Adaya ulaştığımızda, adanın her yerinde balık oynakları vardı. Bir süre yemlik Palamut avı için Sulu Adanın etrafında dolaştık. Her ne yaptıysak, Palamut avlayamadık. Fazla oyalanmadan Akya avına başlamaya karar vererek, Sulu Adanın açığına çıktık. Yemlik Palamutları kullanarak Akya avı için yemli Akya oltasını hazırlamaya başladık. Yemli Akya oltaları hazır olunca, Akya avı için oltalar denize bırakarak, Sulu Adaya doğru yaklaşmaya başladık. Sulu Adanın boğazına doğru yaklaşırken, oltalarda hareketlenmeler olunca, oltaları kontrol etmek için durduk ve oltaları çektik. Maalesef, sabahtan beri uğraşıp avladığımız Palamutlar, Balon Balıklarına yem olmuştu. Akya oltasını toplayıp Adrasan’a doğru dönüşe geçtik.

KESAT GECEN GUNDE LAMBUKA AVIYLA SEVINDIK

Adrasan’a dönerken yüzey sırtısı çektik. Hurma Koyunun ilerisindeki burna ulaştığımızda, kalomalar hızla boşalmaya başladı. Arkamızda Lambukalar suyun yüzüne atlamaya başlamıştı. Oltalar toplanırken, arkamızda başka balıklarda suyun yüzüne atlamaya başlamıştı. Bu durum, diğer oltalarda da Lambuka olduğunun bir göstergesiydi. Benim oltada Palamut çaparisi olduğundan, birden fazla Lambuka vardı. Oltam tekneye yaklaştığı esnada hafifledi. Benim oltadaki Lambukalar bir birlerini yırtarak oltadan kurtulmayı başarmışlardı. Arkadaşlar oltalarını topladıklarında, her ikisinin rapalasında da birer Lambuka vardı. Tekrar Lambuka avlamak amacıyla rapalaları denize bırakarak, geriye döndük. Lambukaları avladığımız yerden bir kez daha geçerek, çevreyi taramaya başladık. Adrasan yönüne döndüğümüzde, Lambukaları avladığımız yerden geçerken kaloma yeniden boşalmaya başladı. Tekneyi durdurup, oltaları toplamaya başladık. Bir Lambuka avı daha yapmıştık.

Lambuka dönemi genellikle 15 Temmuz da başlar, 05 Eylül gibi sona erer. İlk gelen Lambukalar küçük boydadır. İlerleyen haftalar içinde yeni gelen sürülerde boylar büyümeye başlar, eylül ayında 60 – 80 cm civarını bulur.

Kesat Geçen Günde Lambuka Avıyla Sevindik

LAMBUKA AVI

Akya Oltasına Takılan Lambukalar: https://youtu.be/2FPxqLcjO_Y

Kesat Geçen Günde Lambuka Avıyla Sevindik

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.