YEMLI DIP SIRTISIYLA AKYA AVI

Yemli Dip Sırtısıyla Akya Avı :

YEMLI DIP SIRTISIYLA AKYA AVI

Yazın son günleri ve son bahar ayları, bahar aylarında yeni dünyaya gözünü açan yavru balıkların biraz olsun semirip büyümeye başladığı aylardır. Bu yavru balıklar büyük balıkların beslenme zincirinde önemli bir yer tuttuğundan, bu durum son bahar aylarında balıkların kıyılarda yoğunlaşmasını sağlar. Kıyılarda ufak balık yoğunluğu ne kadar fazlaysa, kıyılara yönelecek büyük balık miktarı da o kadar fazla artar.

Bir bölgedeki balık bolluğunun temel sebebi, kıyılardaki ufak balık bolluğudur. Bu tespit kıyıların korunmasının ne kadar önemli olduğunu da ortaya koymaktadır. Kıyılarını ve ufak balığını korumayanın büyük balığı olmayacağı gibi, balık bolluğu yaşamasının da imkanı yoktur. Balık bolluğunu sağlayacak temel unsur; ufak balığın kıyılardaki bolluğudur. Bu sebeple kıyılar kesin olarak koruma altında olmalıdır. Kıyıları, balığın yumurtlama alanları ve beslenme alanları olarak görüp korumadığımız sürece balık bolluğu hayalleri kurmak boşunadır. Ancak bazı seneler, balık bolluğu yaşayan yerlerden yoğun göçler alındığında, geçici balık çoğalması yaşanabilir. Ama bu dönemliktir. Takip eden dönemlerde hızlı bir azalma ve takip eden dönemlerde balık yokluğu yaşanır.

YEMLI DIP SIRTISIYLA AKYA AVI

Canlı Yemle Balık Avı

Balığın az olduğu yerlerde en geçerli avlanma yöntemi canlı yemle balık avı yöntemidir. Bu yöntemde büyük balığa, ulaşmakta zorluk çektiği yemi sunarak onun kolay ikna olması sağlanmış olur. Biz de, balık azlığının yaşandığı ülkemizde bu yöntemi öncelikli olarak uygulamak zorunluluğu hissetmekteyiz. Yoksa temel olarak tercih ettiğimiz yöntem kesinlikle sahte yemlerle balık avı yöntemidir. Büyük balığı avlamak için küçük bir balığı öldürmek çok doğru bir seçenek değildir. Ama balık azlığı varsa bu bir zorunluluktur. Sahtelerle çalışmak için mutlaka balık miktarının arttırılması gerekir.

Yemli Dip Sırtısıyla Akya Avının Hikayesi

Adrasan Koyunda akşam turuna 17.00 de çıktık. Koy içinde ne kadar uğraştıksa sadece bir tane yemlik Palamut avı yaptık. Akya avı için vakit geç olmaya başladığından Pırasalı Adanın yolunu tuttuk. Pırasalı Adada oltayı suya bıraktığımızda 100 m ilerlemeden kaloma şiddetle boşalmaya başladı. 10 -15 dakikalık mücadeleden sonra Akya teknedeydi.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/nkqwmoANBjg

Yemli Dip Sırtısıyla Akya Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.