BUGUN BUYUK BALIK AVLAMA GUNUM OLACAK

Bugün Büyük Balık Avlama Günüm Olacak :

BUGUN BUYUK BALIK AVLAMA GUNUM OLACAK

Ali Bağcı ile sabah balık avı turuna çıktık. Saat 9:30 gibi büyük balık avımızı yapmış dönüşe geçmek üzereyken evi aradım. Arkadaşımın oğlu Cem bir gün önceden bize gelmişti. Eğer turlardan fırsat olursa oğlumla ikisini büyük balık avına çıkaracaktım. Şimdi tam da öyle bir fırsat vardı. Çocuklar erkenden büyük balık avı yaptığımız haberini duyunca heyecanla “biz de balığa çıkmak istiyoruz” demeye başladılar. Ali “abi ben çocukları kıyıya getiririm” dedi. Bu şekilde organizasyonu yapıp dönüşe geçtik. Saat 10:15 gibi kıyıya yanaşmıştık. Ali çocukları getirmek için tekneden indi. Arabayla çocukları getirmek için bizim eve gitti.

BUGUN BUYUK BALIK AVLAMA GUNUM OLACAK

Ali Bağcıdan Sonra Çocukların Avı Başladı

Biz teknede beklerken Ali’nin arkadaşı ile sohbet ettik. Ali 15 dakika sonra çocuklarla geri geldi. Ali ve arkadaşı ile vedalaşıp çocukları tekneye aldım. Ali ve arkadaşı ile tuttuğumuz yemler teknede olduğu için hiç yem balığına bakmadık. Hızlıca balık avı yapacağımız meraya doğru yol aldık. Çocuklar çok heyecanlıydı. Ölü yemle Akya Oltasını hazırlayıp suya bıraktık. Cem “bugün Akya avı yapacağım” diyordu. Olum da ona katılıyordu. Çocukların çok hevesli oluşu beni de yeniden büyük balık avı moduna soktu. Heyecanla meraya doğru yaklaşırken kaloma boşalmaya başladı. Sanki büyük balıklar bugün yolumuzu bekliyorlardı.

BUGUN BUYUK BALIK AVLAMA GUNUM OLACAK

Çocukların Kısmetine Diyecek Yok

O an çocukların sevincini görmek gerekirdi. Onlar büyük balık avının sevincini yaşarken ben de hızla, oltadaki boşluğu alarak kıyıdan uzaklaşmaya çalışıyordum. Kamış balığın ağırlığı ile gerilene kadar hızla dışarı çıktım. Oltada ağırlığı hissedince tekrar en düşük hıza düştüm. Bir süre daha en düşük hızda derin suya doğru çıkışımız sürdü. Bu arada çocuklar balıkla mücadeleye başlamışlardı. Akya şoktan çıkıp basmaya başladıkça mücadele zorlaşıyordu. Ama bu durum dahi çocukların isteğini kırmaya yetmiyordu. Aksine balıkla yaşadıkları mücadelenin güçlüğünden memnunlardı. Yorulan oltayı diğerine vererek mücadeleyi keyfine vararak sürdürdüler.

BUGUN BUYUK BALIK AVLAMA GUNUM OLACAK

Hava öğlene doğru güneyden esen rüzgarla sertleşmişti. Ama bu durum çocukları hiç rahatsız etmiyordu. Onların aklı büyük balık mücadelesine odaklanmıştı. Cem ilk büyük balığını çekiyor olmaktan dolayı tarifi mümkün olmayan bir keyfi içindeydi. Kendi o an için kim bilir nerelerde konumlandırıyordu. Mücadele ilerledikçe Cem’i birazda olsa balığı kaçırma korkusu sarmıştı. Balığı tekneye alırken biraz yardıma ihtiyaç duydu. Ama onun dışında Cem ve oğlum her şeyi çok güzel idare ettiler.

Çocuklar ve bayanlar balık avında çok kısmetlidirler. Çocuklar bir de bu kadar istekli olunca balık avlamak neredeyse kaçınılmaz bir aktivite oluyor. Bugün çok güzel iki kısmetli avı da neticelendirip saat 12:30 da dönüşe geçmiştik. İki ayrı merada iki avı da çok hızlı bir şekilde yapmıştık. Sanki iki merada da balıklar bizim av yapmamızı bekliyordu.

Allah’a verdiği nimetlerden dolayı şükrederek evin yolunu tuttuk. Çocuklar çok, ama çok mutluydu. Cem ailesi ile balık avının sevincini paylaşmak için sabırsızlık içindeydi. Daha eve varmadan yarınki avın planlarını yapmaya başlamışlardı. Artık daha büyük bir balığın avını yapmak istiyorlardı. Hatta bir de yakala bırak avı yapmak istiyorlardı.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/mO1JPI0D-Yo

Bugün Büyük Balık Avlama Günüm Olacak

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BUGUN BUYUK BALIK AVLAMA GUNUM OLACAK için 2 cevap

 1. Irfan unver der ki:

  Çok güzel. Cem bütün kış boyunca “bu yaz büyük balık avı yapacağım” dedi. Çıktığı ilk balık avında önce 4 – 5 Kg Yazılı Orkinos avı yaparak bizi şaşırttı. Sonraki turlarda kocaman Akya avları sıradan oldu. Bu sene oğlumun avladığı balıkları yemek de kısmet oldu.

  • Menderes Yahşi der ki:

   Bu sene Cem gerçekten de büyük balık avında çok başarılı oldu. Ama her söylediğimi can kulağı ile dinleyip harfiyen yaptı. En önemlisi her an balığı çok istedi. İstemeden başarının olmayacağını hem kendisine hem de herkese ispat etmiş oldu. Onun isteği oğluma da bulaştı. Beraber çıktıkları avlarda takım olmayı da başardılar. Devamlı birbirlerini motive ettiler. Büyük balık mücadelesini de güçleri yettiği oranda beraberce yardımlaşarak yaptılar. Her ikisini de gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik ediyorum.

   Kısmetleri hayatları boyunca hep açık olsun.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.