RAPALA ILE DIP SIRTISIYLA SINARIT VE LAGOS AVI YAPARIZ

Rapala ile Dip Sırtısıyla Sinarit Ve Lagos Avı Yaparız :

Lagos Avı Videosu

Emin beylerle Adrasan Sahilinin sol tarafında sahilde buluşup tekneye bindik. Kıyıdan 300 m açıldıktan sonra oltaları hazırlayıp denize bıraktık. Balık avı turu başlamıştı. Hedefte Sinarit ve Lagos avı vardı. Tabii, Akya ve/veya başka balıklar gelirse “hayır” demeyecektik. Ağırlıklı olarak dip sırtısıyla Sinarit ve Lagos avlarız.

RAPALA ILE DIP SIRTISIYLA SINARIT VE LAGOS AVI YAPARIZ

Oltaları denize bıraktıktan sonra kahvaltımızı yaparken sohbet başlamıştı. Dip takımlarıyla sırtı çekerken 2 – 4 mil arası yavaş yolla gittiğimizden, sohbet etmek ve çevredeki güzellikleri seyre dalmak için oldukça geniş zaman kalıyor. Adrasan’da, çok güzel bir gün başlangıcıydı. Balık avı çok keyifli devam ediyordu. Sohbetten fırsat buldukça belli aralıklarla oltayı çekip kontrol ediyorduk. Hem böylece çıkrık oltalara alışmak için iyi bir antrenman oluyordu.

RAPALA ILE DIP SIRTISIYLA SINARIT VE LAGOS AVI YAPARIZ

Zaman zaman oltalarımıza Balon Balıkları geldi. Balon Balıkları oltaya geldiğinde teknede tatlı bir heyecan oluyordu. Ama Balon Balığı olduğunu anlayınca “yine mi Balon” demekten kendimizi alamıyorduk. Bazen zemine takılır gibi olduğunda da heyecan kat sayısı artıyordu. Umutla yolumuza devam ediyorduk. Sulu Adanın karşısındaki dik yamaca yaklaşırken, oltalardan birinin kaloması hızla boşalmaya başladı. Kalomanın boşalma şiddeti, hızı ve devamlılığı bu balığın Sinarit veya Lagos olduğunu gösteren en önemli özelliktir. Kalomanın şiddetle akışını duyduğumda “bu balık Sinarit veya Lagos” dedim. Balık avı turuna katılan arkadaşlar benden bu cümleleri duyduğunda çok heyecanlanırlar. Tam o andan itibaren teknede bulunan herkes kırmızı alarm durumuna geçer.

RAPALA ILE DIP SIRTISIYLA SINARIT VE LAGOS AVI YAPARIZ

Sinarit veya Lagos olduğunu düşündüğümüz balık kalomaya asılırken bizde, heyecanla oltayı çekmeye devam ediyorduk. Yorulan oltayı diğerine veriyor, onunda avın keyfine ortak olmasını sağlıyordu. 15- 20 dakika sonra Lagos teknenin altında gözüktü. Artık takım gelinmişti. Kamış teknenin ön tarafına konurken, boşluk olmaması için takımı elime alıp balığı tekneye çıkardım. Tam o anda, bastırılan sevinç duyguları ortaya çıktı. Hedefe ulaşılmıştı. Sinarit veya Lagos hedeflemiştik, Lagos avladık.

BUYUK BIR INANCLA HAZIRLANDIKLARI JIGGING TURUNDA LAGOS AVI YAPTILAR

Jigging Yöntemiyle Lagos Avı Videosuhttps://youtu.be/sSAZFO5iG_Y

Rapala ile Dip Sırtısıyla Sinarit Ve Lagos Avı Yaparız

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.