ADRASAN KOYUNDA AKYA AVI

Adrasan Koyunda Akya Avı :

Akya Avı Resimleri

Adrasan’da Burak ile yine bir balık avı turunda buluştuk. Sabah saat 07.30 da, Burak bizim eve geldi. Malzemeleri arabaya koyup sahilin yolunu tutuk. Havalar bugünlerde iyiydi. Sahile ulaşınca tekneyi kıyıya yanaştırıp bindik. Palamut için yüzey oltalarımızı denize bıraktık. Koydan çıkmadan yemlik Palamutlar kovayı doldurmaya başlamıştı.

ADRASAN KOYUNDA AKYA AVI

Sulu Ada’ya doğru giderken yolda da Palamut avlamaya devam ettik. Sulu Adada birkaç Palamut daha avladıktan sonra, Palamut’u yem yaptığımız yemli dip oltalarını hazırladık. Hazırlıklar tamam olunca oltaları denize bıraktık ve rölanti hızında dolaşmaya başladık. Öğlene kadar dolaştık. Balon Balıklarının dışında, oltalara vuran olmadı. Öğlene doğru yemli takımları toplayıp bir süre jigging yaptık. 12.30 gibi öğle arası verdik. Teknede yemeğimizi yeyip, dinlendik.

ADRASAN KOYUNDA AKYA AVI

Öğleden sonra saat 14.00 gibi yeniden yemli dip takımlarımızla dolaşmaya başladık. Bu sefer Akya bizi fazla bekletmedi. 15 – 20 dakika sonra Burak’ın olta hızla eğildi ve kolama şiddetle boşaldı. Akya, oltadaydı. Sabahtan beri beklenen o en güzel an gelmişti. Mücadele başlarda çetin geçiyordu. Akya pek yorulmak bilmiyordu. Bu durum bizim için daha keyifliydi. Hem sohbet ediyor, hem de Akya ile mücadeleye devam ediyorduk. 25 – 30 dakika geride kalmıştı. Akya, teknenin altında gözükmeye başlamıştı. Akya teknenin yanına gelince, Burak bana doğru yaklaştırdı. Uzanıp Akya’yı tekneye aldım. Yine güzel bir Akya avı yapmıştık. Akya’yı teknede görmek çok güzeldi. Ama, her seferinde, “bu balık 30 dakika önce serbestçe denizde dolaşıyor ve av yapıyordu. Denizin kralı oydu. Şimdi, teknenin içinde yatıyordu. Avcıydı, av oldu.” demekten kendimiz alamıyorduk.

Adrasan Koyunda Akya Avı

ADRASAN KOYUNDA AKYA AVI

Akya’yı tekneye aldıktan sonra pek oyalanmadık. Zaten yiyeceğimiz balığın avını yapmıştık. Oltaları toplayıp geri döndük. Güzel bir gün, güzel bir avla neticelenmişti. Hepimiz Adrasan Fenerinin açığında av yapmış olmaktan dolayı çok mutluyduk. Her zaman uzaklarda avımızı ararken bugün kapımızın önünde bulmuştuk. İnşallah bundan sonra kısmetimiz hep böyle olur.

BALIK AVINDA AKTIF KALOMA KULLANIM TEKNIKLERI

Burak ile Sinarit avımızın link’i: https://youtu.be/g61Y4JloziE

Adrasan Koyunda Akya Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

ADRASAN KOYUNDA AKYA AVI için 2 cevap

  1. uzman der ki:

    sarıkuyruk bu

    • Menderes Yahşi der ki:

      Sitede Adrasanda avladığımız balıkların Sarı Kuyruk olduğunu belirten pek çok yazı var. Sarı kuyruğun Akya ailesinin bir üyesi olduğunu biliyor musunuz. Yabancı ülkelerin çoğunda Akya ya Amberjack deniyor. Bizim yakaladığımız balıklara da Yellow Tail Amberjack (Sarı Kuyruk Akya) deniyor. Ayrıca, Akya’nın Sarı Kuyruk dışında başka türleri de var.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.