ADRASAN KOYUNUN BEREKETI AKYA AVI HASRETLERINI DINDIRDI

Adrasan Koyunun Bereketi Akya Avı Hasretlerini Dindirdi :

AKYA AVI VİDEOSU

ADRASAN KOYUNUN BEREKETI AKYA AVI HASRETLERINI DINDIRDI

Balık avı turu sabah erkenden tekneye biner binmez başladı. Balık avı turu  Palamut  için yüzey sırtısı çekerek başladı. Oltaları denize bırakır bırakmaz Palamutlar birer birer oltamıza gelmeye başladı. At çek yaparak Palamut avına devam ediyorduk. Adrasan Koyundan çıkmadan on tane Palamut kovadaydı. Birkaç tane de koyun dışında avladık. “Koy civarında Palamut bu kadar bolsa, Akya da buradadır” diyerek. Palamut için çekmekte olduğumuz yüzey sırtılarını topladık. Palamut’u yem yaptığımız Akya oltasını hazırlayıp, oltaları sırayla denize bıraktık.

ADRASAN KOYUNUN BEREKETI AKYA AVI HASRETLERINI DINDIRDI

Palamut koy içinde bu kadar bolsa, Akya Adrasan Fenerinin açığında olmalıydı. Adrasan Feneri açığında birkaç tur attık. Bu esnada, Burak’ın oltasının kaloması hızla akmaya başladı. Burak heyecan içinde oltayı çekmeye başladı. Hepimiz Akya’nın gelmiş olmasına çok sevinmiştik. Heyecanla çekmeye başladıktan birkaç dakika sonra oltadan kurtuldu. Burak bu duruma çok üzüldü. ilk balığı kaçırmak içimizde çok güzel duygular oluşturmamıştı.

Palamut bozulduğu için Akya oltasını tazeleyip tekrar suya bıraktık. Akya avına Adrasan Fenerine daha yaklaşarak devam ettik. Fenerin önünden geçip, Adrasan Koyuna doğru girmeye başladık. Tam bu esnada Burak’ın elindeki oltanın kaloması hızla boşalmaya başladı.

ADRASAN KOYUNUN BEREKETI AKYA AVI HASRETLERINI DINDIRDI

Akya oltadaydı. Burak kaçan ilk Akya’dan sonra bu balığında kaçma ihtimali karşınında heyecan içindeydi. Bu Akya’yı çekersek Burak’ın ilk Akya avı olacaktı. İlk Akya avı olması dolayısıyla çok heyecanlanmıştı.

Burak’tan oltayı yavaş çekmesini istedim. Burak balıkla mücadele ederken tekneyi koyun ortasına doğru yanaştırdım. Taşlardan uzaklaştığımıza kanaat getirince, motoru durdurduk. Akya mücadelesine odaklandık.

Burak yorulunca oltayı Sinan’a verdi. Bu şekilde biraz dinlendikten sonra tekrar oltayı çekmeye devam etti. 25 – 30 dakika sonra Akya teknenin altında parıldayarak dönüyordu. Hemen tekneye aldık. Akya’yı teknede görmek Burak ve Sinan’ı çok mutlu etmişti. Burak’ın yakalayıp tekneye aldığı ilk Akya olmuştu. Darısı bundan sonraki avlara…

Adrasan Koyunun Bereketi Akya Avı Hasretlerini Dindirdi

DIP SIRTISI ILE SINARIT AVI

Dip Sırtısı ile Sinarit Avı Videosuhttps://youtu.be/g61Y4JloziE

Adrasan Koyunun Bereketi Akya Avı Hasretlerini Dindirdi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.