ADRASANDA YAPTIKLARI BUYUK BALIK AVIYLA UMUTLARI BUYUDU

Adrasanda Yaptıkları Büyük Balık Avıyla Umutları Büyüdü :

ADRASANDA YAPTIKLARI BUYUK BALIK AVIYLA UMUTLARI BUYUDU

Hayallerini Akya avı süsleyen bir ailenin balık avı turunda yaşadıkları heyecanların, hayal kırıklıklarının ve umutların getirdiği yerdir Adrasan. Adrasan, trofe balık avı hayali kuran her insanın sonunda uğraması ve şansını denemesi gereken yerdir. Bu anlamda pek çok insan Adrasan’a müdavim olmakla hayallerini eninde sonunda gerçekleştirmektedir. Adrasan‘ın bereketli suları pek çok insanın hayalini kurduğu trofe avı yapmasına ve daha üst hedeflere yönelmesine vesile olmaktadır. Kimileri balık avı turlarımızda öğrendikleri yöntemler, av şekilleri ve yaklaşım tarzları ile kendi yollarını çizip daha sonra Adrasan’a kendi tekneleriyle gelmeye başlamaktadır. Bu durum Adrasan’ın ne kadar umut vaat edici ve tatminkar bir mera olduğunun göstergesidir.

ADRASANDA YAPTIKLARI BUYUK BALIK AVIYLA UMUTLARI BUYUDU

Bugünkü turdaki en büyük istek Akya avı yapabilmekti. Akya avında kullanacağımız yemlik Palamut için önce Adrasan Koyunda dolaştık. Koyda yemlik Palamut avı yapamayınca, Sulu Adanın yolunu tuttuk. Yol boyunca oltalarımıza çeşitli yerlerde yemlik Palamutlar ve 3 Kg üstü Yazılı Orkinoslar geldi.

Akya Avını Sulu Adada Yaptık

Sulu Adaya vardığımızda Sert bir poyraz estiği için adanın güney tarafında rüzgardan korunarak balık avına devam ettik. Öğle saatlerine doğru poyrazın etkisi azalmaya başlamasıyla, önce adanın açık deniz tarafında Akya avı için dolaştık. Orada hareket olmayınca adanın güney tarafını çekerek boğaz kısmına yöneldik.

Akya avı yaparken Sulu Adanın güney kısmını pek çekmeyiz. Ancak hava şartları bizi bu kısımda kalmaya zorlarsa bu bölümde Akya avı için olta çekeriz. Bu sebeple güney kısmının büyük bölümünü hızlı bir şekilde geçip daha önce Akya avı yaptığımız bölüme geldiğimizde dibe yakın bir şekilde olta çekerken kaloma şiddetle boşalmaya başladı.

Art arda o kadar sıkı kalomayı boşaltabilecek sadece büyük bir Akya olacağından, hemen tekneyi açık denize almaya başladım. Rölanti hızında taşlardan uzaklaşarak 80 – 100 m derinliğin olduğu bölüme kadar açıldık. 15 dakika kadar Akya’yı peşimizden sürüklediğimizden balık oldukça yorulmuştu. Tekneyi durdurduğumuzda 10 – 15 dakikalık mücadele sonrasında Akya teknenin altında dönerek teknenin yanına geldi. Hemen uzanıp Akya’yı tekneye aldık. Tam o anda teknede büyük bir sevinç yaşanıyordu. Yıllardır balık avlarında büyük mücadeleler verilerek aranan trofe Akya teknedeydi. Uzun süredir uğraş verilen bir amaç yerine getirilmişti. Bundan daha güzel mutluluk olabilir miydi? İşte balık avı buydu…

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/5ERqcM2dKOo

Adrasanda Yaptıkları Büyük Balık Avıyla Umutları Büyüdü

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.