DEVASA BUYUK BALIKLARIN CEKME GUCU INSANI HAYRETE DUSURECEK BOYUTTADIR

Devasa Büyük Balıkların Çekme Gücü insanı Hayrete Düşürecek Boyuttadır :

DEVASA BUYUK BALIKLARIN CEKME GUCU INSANI HAYRETE DUSURECEK BOYUTTADIR

Her amatör balıkçı büyük balık hayali kurar. Bunun sebebi büyük balıklarla mücadele etme isteğidir. Büyük balıklarla mücadele ederken onların ne kadar çekeceği hep merak konusudur. Acaba çok fazla mücadele eden balıkla nasıl mücadele edilebilir? Bunun öğrenilmesi ve büyük balık avı için hazırlanılması gerekir.

DEVASA BUYUK BALIKLARIN CEKME GUCU INSANI HAYRETE DUSURECEK BOYUTTADIR

Büyük Balık İçin Hazırlık

Öncelikle her ne tür av yapılıyorsa bu avın incelikleri öğrenilmelidir. Yapılan avın incelikleri öğrenilirken işin mantığı kavranılmaya başlanır. Bu aşamada oltaların kullanımı, takım yapılması, misina ve takım seçimi, yem seçimi, mera seçimi, düğümler ve buna benzer pek çok konu öğrenilir.

DEVASA BUYUK BALIKLARIN CEKME GUCU INSANI HAYRETE DUSURECEK BOYUTTADIR

Bütün öğrenilenler büyük balık avının temel bilgilerini oluşturur. Sonrasında büyük balık avı için bir ustadan yardım alınması gerekir. Çünkü balık büyüdükçe balığın çekme gücü artar. Gücün artması avcı açısından riskleri beraberinde getirir. Bu riskleri en aza indirmenin yolu bir ustanın yardımlarıdır. Bu şekilde hata yapmadan öğrenme imkanı elde edilir.

DEVASA BUYUK BALIKLARIN CEKME GUCU INSANI HAYRETE DUSURECEK BOYUTTADIR

Büyük Balık Avıyla İlk Tanışma

Bir ustadan alınan destekle çıkılan büyük balık avında hata yapmadan birçok şey öğrenilir. Hata yapmadan öğrenmenin en büyük avantajı zaman kazanmaktır. Hata yapmadan öğrenmek zaman kazancının yanında maliyet avantajı da getirir. Zamandan ve maliyetten kurtulmakla elde edilenler teknolojik ürünlere finansman teşkil edebilir. Bu da ayrı bir avantaj yaratır.

DEVASA BUYUK BALIKLARIN CEKME GUCU INSANI HAYRETE DUSURECEK BOYUTTADIR

Devasa Büyük Balıkların Mücadelesi Hayret Vericidir

Usta avcıdan önce malzeme kullanımı öğrenilir. Malzemenin doğru kullanımı avın verimli geçmesini sağlar. Sonra balığın nasıl çekilmesi gerektiği öğrenilir. Bu aşama avın en keyifli kısmıdır. Çünkü avcılarımız bu aşamada büyük balığın o inanılmaz gücüyle tanışırlar. Büyük balık oltaya vurduğunda o kadar sert çeker ki, bir anda avcılarımız şoka girer. Usta avcı burada da devreye girerek onları sakinleştirip, ava odaklanmalarını sağlar. İşte bu andan itibaren avcılarımız için öğrenme ve keyif alma süreci başlar. Keyifle yapılan mücadele genellikle olumlu sonuçlanır.

Büyük balık avında en son aşama balığın tekneye alınma aşamasıdır. Balık, usta avcı tarafından tekneye alınır. Balığın tekneye alınması riskli bir aşamadır. Mutlaka usta avcılar tarafından yapılmalıdır. Avcılarımız önce teorik bilgileri alırlar. Sonra usta avcıyı izlerler. Sonra usta avcı eşliğinde uygulama yaparlar. Yapılanı gözlerler ve uygulamalar sayesinde bilgi ve becerilerini geliştirirler. Artık avı kendileri yapabilecek düzeye gelirler. Ama her zaman akıllarında büyük balığın o inanılmaz çekme gücü kalır. Onları ava yönlendiren o büyük mücadele gücüdür.

Çıkrık Makineyi Bozan Akya Avıhttps://youtu.be/4M1_TVsYL7c

Devasa Büyük Balıkların Çekme Gücü İnsanı Hayrete Düşürecek Boyuttadır

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.