BALIK AVINDA PAYLASMAYI BILENIN OLTASI HIC BOS KALMAZ

Balık Avında Paylaşmayı Bilenin Oltası Hiç Boş Kalmaz :

BALIK AVINDA PAYLASMAYI BILENIN OLTASI HIC BOS KALMAZ

Ali Bağcı 13 senedir balık avı turlarımıza katılır. Her sene 6 – 12 tur alır. Her tura bir başka arkadaşını getirerek onun da büyük balıkla tanışmasına vesile olur. Ali’nin sayesinde pek çok kişi büyük balık avı yapma şansını elde etmiştir. Geçen 13 sene boyunca pek çok değerli ava imza atmıştır. Balık avı tur geçmişimizin pek çok rekoruna sahiptir. Bunlardan en önemlileri: En hızlı balık avlama rekoru. Yemi dibe bırakır bırakmaz Akya oltadaydı. En büyük balıkla mücadele etme rekoru. Tahmini 50 – 70 Kg Akya ile bir saatten fazla mücadele ettikten sonra üçlü kancanın 0,90 ip misinası koptu. En büyük Sinarit Rekoru 6,2 Kg dı. 1,5 m boyunda Trompet Balığı ve bunun gibi pek çok ilginç av yaptık.

BALIK AVINDA PAYLASMAYI BILENIN OLTASI HIC BOS KALMAZ

Bence Ali Bağcının bu kadar kısmetli olmasındaki temel sebep paylaşmayı bilmesidir. O başkasının bu değerlerden faydalanmasını sağladıkça, Allah’da ona daha fazlasını verdi. Vermeye de devam ediyor.

BALIK AVINDA PAYLASMAYI BILENIN OLTASI HIC BOS KALMAZ

Hayatım boyunca öğrendiğim en önemli şeylerden biri de paylaşmanın gücü oldu. Ali örneğinde de olduğu gibi. Gönülden paylaşan bir kimse, Allah tarafından verdiğinden çok daha fazlasıyla ödüllendirilir. Bu ödül onu cimri yapacağına, aksine daha da cömert yapar. Genelde beklemediği bir ödülle karşılaşan kimsenin hızla cimrileştiğine şahit oluruz. Cimri olmakla kalmaz, her şeyin kendisinin olmasını ister. Üstelik bunu hak olarak görmeye başlar.

Bu olguyu kibir izler. Oysa paylaşan insanlarda durum farklıdır. Bu kimseler Allah’ın dağıtım elemanları gibi çalışırlar. Bundan büyük bir keyif alırlar. Bu keyif onlarda tutkuya dönüşebilir. O zamanda “Sarı Çizmeli Mehmet Ağa” olurlar. Her işte olduğu gibi bu işi de abartmamak gerekir. Ölçülü olmak en doğrusudur.

BALIK AVINDA PAYLASMAYI BILENIN OLTASI HIC BOS KALMAZ

Ali Bağcı Arkadaşları ile Gelir

Ali bu konuda da ölçülü olmayı başaranlardandır. Amacı her arkadaşının büyük balıkla tanışmasıdır. Büyük balıkla tanışan arkadaşlarının yerine yenilerini davet eder. Böylece yeni arkadaşlarının coşkusunu oda hisseder. Böylece balık avı hepimiz için hep heyecan verici olarak kalır. Daha önce büyük balık avı yapan arkadaşlarıyla ise daha büyüklerin avını yapmak için gelir. Bu sene bu amaçlarını da gerçekleştirme fırsatını buldu.

Bu sene Ali’nin avlarında büyük balık yakalama sezonu oldu. Peş peşe avlarda 32 ve 35 Kg balıklar avladık.

Balık Avında Paylaşmayı Bilenin Oltası Hiç Boş Kalmaz

Büyük Balık Videosuhttps://youtu.be/MdN05T9E_Ac

Balık Avında Paylaşmayı Bilenin Oltası Hiç Boş Kalmaz

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BALIK AVINDA PAYLASMAYI BILENIN OLTASI HIC BOS KALMAZ için 3 cevap

 1. sesli chat der ki:

  Abi, maşallahınız var. Yeminle harikasınız.

 2. Akif cengiz ceylandağ der ki:

  Merhaba

  Merak ettiğim bir konuda soru sormak istedim. Çıkrık makine seçiminde nelere dikkat etmeliyiz? Drag kuvveti ne demektir? Büyük balık için hangi drag kuvvetini seçmeliyiz? Çıkrık makine için sizin önereceğiniz markalar var mıdır?

  Teşekkür ederim

  • Menderes Yahşi der ki:

   Soru: Çıkrık makine seçiminde nelere dikkat etmeliyiz?

   – Her makinede olduğu gibi ne amaçla kullanacağınız temel belirleyicidir.
   – Sonra oltayı ne şekilde kullanmak istediğiniz önem kazanır. Bunu açmak gerekirse: Örneğin büyük balıkları, daha zayıf makine ve daha ince misina ile çekmek isteyebilirsiniz. Güçlü makine kullanımında amaç; balığı garantili bir şekilde almaktır. Daha zayıf takım kullanıldığında amaç; avı daha uzun süre yorup, avla daha zorlu şartlarda mücadele ederek daha fazla zevk almaktır. Bu düzeye gelmiş avcı için oltanın gücü önemini kaybeder.
   – Oltanın markası genellikle kalitesini de gösterir. Ama fiyat performansı da çok önemli bir husustur.
   – Olta için ayırdığınız bütçe önemlidir.

   Drag kuvveti ne demektir?

   Drağ kuvveti, makinenin ne kadar çekme gücüne dayanabileceğini gösterir.

   Büyük balık için hangi drag kuvvetini seçmeliyiz?

   Yapacağınız balık avına göre pek çok drağ gücünde makine vardır. Örneğin 10 – 50 Kg üstü büyük balık avı yapacaksanız 15 – 25 Kg civarı drag gücü yeterlidir. Bir de drag gücünün yanında makinenin ip sarma kapasitesi de önemlidir. Yada daha ince ve daha güçlü ip misina kullanarak ip sarma kapasitesi arasındaki fark telafi edilebilir.

   Çıkrık makine için sizin önereceğiniz markalar var mıdır?

   Shimano, Daiwa, Penn, Okuma, Omoto, Banax markaları kullandığım markalardır. Bu makine markalarını bütçe durumunuza göre öneririm.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.