ALI BAGCI ARKADASLARIYLA AKYA AVI COSKUSUNU PAYLASIYOR

Ali Bağcı Arkadaşlarıyla Akya Avı Coşkusunu Paylaşıyor :

ALI BAGCI ARKADASLARIYLA AKYA AVI COSKUSUNU PAYLASIYOR

Bir insan düşünün balık avını kendine hobi edinmiş ve bu işte başarılı olmuş. Bununla da kalmamış arkadaşlarını da sırayla yanında getirerek bu işin coşkusunu paylaşmış. Onlarında büyük balık avı yapabilmesine vesile olmuş. İşte bu arkadaşımız Ali Bağcı dır.

ALI BAGCI ARKADASLARIYLA AKYA AVI COSKUSUNU PAYLASIYOR

Ali Bağcı Balık Avında Huzur Bulur

2003 Yılından beri Adrasan’da büyük balık avı turları düzenliyoruz. Ali, 2004 yılında bizimle balık avı turlarına çıkmaya başladı. Her sene en az 6 tura katıldı. Her geldiğinde yanında bir arkadaşını getirdi. Kimi arkadaşları birkaç sefer geldi. Hemen hepsi ile büyük balık avı yapmak kısmet oldu. Kimisiyle ilk seferinde, kimisiyle 3 – 4 seferinde büyük balık avladık. Büyük balık avına geldiği bazı senelerde her turda balık almak kısmet oldu. Bu duruma bakarak şunu söylemek mümkündür; balık avına devamlı katılan ustalaşır. Ustalaşma balık avı yapılacağına dair inancı arttırır. İnanç arttıkça balık avlama oranı da artar.

ALI BAGCI ARKADASLARIYLA AKYA AVI COSKUSUNU PAYLASIYOR

Balık Avına Devamlı Katılım Tecrübeyi ve İnancı Arttırıyor

Balık avına her çıkıldığında pek çok şey öğrenir. Öğrenme ve uygulama tecrübeyi arttırır. Ama tecrübe büyük balık avı yapabilmek için yeterli değildir. Çünkü avlanacak balık miktarı ufak balığa oranla daha azdır. Büyük balık, ufak balığa göre daha tedbirlidir. Büyük balık avı bilgi, yeterli malzeme desteği gerektirir. Buna benzer sebeplerden dolayı büyük balığı avlamak zorlaşır. Büyük balık avlamaya her anlamda hazır olmadan bu av yapılamaz. Sadece çok güzel, heyecanlı, anlatmaya doyulamayan kaçırma hikayeleri biriktirilir. Bu durum avcıyı bir süre sonra bunalıma sokar. Bu hal içinde avcı bu işi nasıl çözeceğini araştırmaya başlar. Bu işten anlayanlara danışır. Ama her kafadan farklı öneriler çıkar. Her öneri ve tecrübenin bir maliyeti vardır. Av yapılabilirse maliyet önemini yitirir. Ama av yapılamazsa sıkıntı büyür.

ALI BAGCI ARKADASLARIYLA AKYA AVI COSKUSUNU PAYLASIYOR

Rehber Avcıdan Eğitim Almak

İşte bu aşamada bu işi bile usta bir avcının tecrübesine baş vurmak en doğrusudur. Bu sayede masraftan ve zamandan tasarruf edilmiş olur. Sıkıntılı süreç keyifli öğrenme ve tecrübeyi arttırma sürecine dönüşür.

İşte, Ali Bağcı’nın büyük balık avı turlarına katılması ve arkadaşlarını da getirmesi böyle bir süreçtir. Bu süreçte pek çok şey öğrendi. Pek çok tecrübe edindi. Onlarca büyük balık avı yapmak kısmet oldu. Hemen her çeşit büyük balığın avını yaptı. Her çeşit ilginç balığın avını yaptı ve bu balıkları tanıdı. Üstelik bütün bu avları arkadaşları ile yaptı. Arkadaşlarının da bu avları yaşamalarına vesile oldu.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/r5UssZBst-o

Ali Bağcı Arkadaşlarıyla Akya Avı Coşkusunu Paylaşıyor

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

ALI BAGCI ARKADASLARIYLA AKYA AVI COSKUSUNU PAYLASIYOR için bir cevap

  1. Gönül Yahsi der ki:

    Ali Bagcı’nın kısmetine diyecek yok. İnşallah daha da iyi olur.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.