RUSYA KAMCHATKA KIS BALIK AVI

Rusya Kamchatka Kış Balık Avı :

RUSYA KAMCHATKA KIS BALIK AVI

RUSYA KAMCHATKA KIS BALIK AVI GERÇEK OLUYOR

Kamchatka’da balık avı için 25.10.2016 tarihinde Moskova’dan 8 saatlik bir uçuş yaptık. Rusya’nın doğusundaki en uç noktası olan Petropavlovsk şehrine ulaştık. Bu şehirle Türkiye arasındaki saat farkı 9 saattir. Bu şehrin 1000 kilometre kuzeyinde Bering Boğazı ve okyanus kışın donduğundan Alaska’ya deniz aracı kullanmaksızın geçmek mümkündür. Kamchatka’ya bizi davet eden arkadaşımızla kuzeye doğru anayoldan 400 kilometre kat ettik. Sonra 12 kilometrelik bir orman yolundan av yapacağımız tesise ulaştık. Tesis ağaç kütüklerinden yapılmıştı. Balık avına katılan insanların her türlü ihtiyacını sağlayacak konfora sahipti. Dışarısı ne kadar soğuksa içerisi bir o kadar sıcaktı. Bu Sıcaklığın içinde yol yorgunluğunu atıp dinlendik.

RUSYA KAMCHATKA KIS BALIK AVI

Balık Avında Birinci Gün

Ertesi gün av yapacağımız yer Kamchatka Nehriydi. Nehirde tekneyle yol aldık. Kamchatka Nehrinde akıntıya karşı 15 dakika yol aldık. Sonra av yapacağımız meraya ulaştık. İlk kez katılacak olduğum nehir avına başladık. Bu avda yöntem ya nehir kenarında kıyıdan ya da tekneyi demirleyip tekneden at çek yapmaktı.

RUSYA KAMCHATKA KIS BALIK AVI

İlk dakikalardan itibaren Somon Balığının çeşitlerini yakalamaya başladık. Malum hava çok soğuktu. Av boyunca hava 0 – 11 derece aralığındaydı. Elbiselerimiz bu şartlara uygun olduğu için bırakın üşümeyi terlediğimi bile söylemek mümkündü. Normalde ortam şartlar çok zorluydu. Ama biz kıyafetlerimiz ortama uygun olduğu ve oltalarımıza devamlı balık atladığı için çok zevkli bir av günü geçirdik. Balık avı bereketli olunca gelinen yolun yorgunluğu, avın bütün zorlukları hemen unutuldu. Aklımızda avın keyfi ve balıklar vardı.

RUSYA KAMCHATKA KIS BALIK AVI

Balık Avında Öğlen Molası

Balık avı aralarında balık çorbası içtik. Av sonrası bir saat yatak istirahati, bir saat Rus banyosu yaptık. Sonrasında şömine başında akşam yemeği yedik. İsteyene yemek sonrası içkili sohbette vardı.

RUSYA KAMCHATKA KIS BALIK AVI

Balık Avında İkinci Gün

İkinci gün de Kamchatka Nehrinde akıntı yönünde 30 dakikalık bir mesafe kat ettik. Sonra kıyıdan at çek yapmaya başladık. Oltaları atar atmaz av balıkla başladı. İlk gün olduğu gibi, av verimliliği çok iyiydi. Oltalarımıza devamlı balık atlıyordu. Av bereketli, keyfimiz yerinde, manzara çok güzeldi. Yaptığımız müthiş avdan sonra dönüşe geçtik. Günün keyfini çıkarmaya tesiste devam ettik.

RUSYA KAMCHATKA KIS BALIK AVI

Balığın Havyarı Çok Güzel

Ayrıca belirtmem gereken bir husus da balığın havyarıdır. Av sonrası tesiste bu havyarları balıktan çıkarıp, tuzlayıp katılımcılara ikram ediyorlar. Bu tarifi mümkün olmayan lezzette çok nefis bir yiyecekti. Özellikle bu tura katılmak isteyenlere bunu yemelerini hararetle tavsiye ederim.

RUSYA KAMCHATKA KIS BALIK AVI

Ertesi gün Moskova’ya doğru dönüş yolculuğu başladı. Kamchatka Nehrinin bereketinden, doğanın güzelliğinden, av yapmanın keyfinden ayrılmak zor geldi. Ama her güzel şeyin bir sonu olduğunu kabul etmek gerekir. Bu güzellikleri yaşamaya devam etmek için çalışmak ve çok kazanmak şarttır. Bu güzel yaşamın bir kuralıdır.

RUSYA KAMCHATKA KIS BALIK AVI

Balık Havyarı Nasıl Çıkarılır:

Rusya Kamchatka Kış Balık Avı

www.kamchatka-fishing.com

Akya Avının Videosuhttps://youtu.be/ck8Q9IP35_8

Yazar: Selçuk Yeğinbaş

Rusya Kamchatka Kış Balık Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR, SIZDEN GELENLER kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

RUSYA KAMCHATKA KIS BALIK AVI için 1 cevap

  1. Atilla Mert der ki:

    Tebrikler. Harika insansınız, harika da yaşıyorsunuz.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.