NIHAYET ADRASANIN AKYASI ILE TANISTIK

Nihayet Adrasanın Akyası ile Tanıştık :

Balık işi kısmet işidir. Bazen diğerlerine göre kolay olan av o kişiye zor olur. Selçuk Bey’e de öyle olmuştu. Sinarit ve Lagos avlamak, Akya avlamaya göre daha zordur. Ama Selçuk Beyle çıktığımız balık avı turlarında önce Lagos avıyla başladık. Birkaç trofe Lagos avı yapmamıza rağmen bir türlü Akya avı kısmet olmuyordu. Bu sefer Akya avlamak için açıldık. Selçuk beye “bu sefer olacak mı?” diye sordum. “Evet, bu sefer olacak. Nihayet Adrasanın Akyasıyla tanıştık demek istiyorum” dedi.

NIHAYET ADRASANIN AKYASI ILE TANISTIK

Tam gün tür programı yaptık. Sabah erkenden çıkıp yemlik Palamut avı yaptık. Adrasan Koyu içinde ve biraz açığında birkaç Palamut avladık. Hava ve deniz çok güzeldi. Yönümüzü Sulu Ada istikametine çevirdik. Sohbet ederek yol aldık. Sulu Adada birkaç tur attık. Sonra vakit geçirmeden Akya oltasını hazırladık.

NIHAYET ADRASANIN AKYASI ILE TANISTIK

Sulu Adanın hemen her yerini dolaştık. Bir yer dışında hemen hiçbir yerde büyük balık vuruşu olmadı. Birkaç Yerde Balon Balıkları vurdu. Öğle molası için Adrasan Koyuna döndük.

NIHAYET ADRASANIN AKYASI ILE TANISTIK

Akşam Suyunda Akya Avı

Saat 15.00 gibi öğleden sonrası için denize açıldık. Bu sefer istikamet Pırasalı Adaydı. Yüzey sırtısı çekerek hızla yol aldık. Teknede sabahki avdan iki tane yemlik balık vardı. Bu sebeple yem avıyla çok ilgilenmedik. Buna rağmen Pırasalı Ada civarında iki tane Palamut oltaya takıldı.

Akya oltasını Pırasalı Adanın açığında mavi derinliklere bıraktık. 2 – 4 mil hızla adanın boğaz kısmından geçerek Adrasan Koyuna doğru girdik. Bu sene en fazla Akya avını Gemliyik Koyunda yaptık. Koya yaklaşırken Selçuk Beye “en şanslı olduğumuz yer burası” dedim. Bu sözler Selçuk beyde büyük bir motivasyon yarattı. Hemen toparlanıp büyük balık avı moduna girdi. Meradan tam çıkarken kaloma şiddetle boşalmaya başladı. Hemen tekneyi açığa almaya başladık. Bu arada keyifle balıkla mücadeleye başlamıştık. Çekiş şeklinden Akya olduğu kesindi. Selçuk Bey büyük sevinç içindeydi. Keyifle balıkla mücadele ediyordu. Yorulduğunda bende ona yardım ediyordum.

Balık aşağıda gözükmeye başlamıştı. Deniz sakin olduğu için balık aşağıda rahatça gözüküyordu. Bu şekilde balığı seyretmek çok güzeldi. Kabarcıklar çıkararak yukarı geliyordu. Yaklaştıkça ne kadar büyük olduğunu görebiliyorduk. Balığı tekneye aldığımızda Selçuk Beyin keyfine diyecek yoktu. “nihayet Adrasanın Akyası ile tanıştık” dedi. Evet, o kadar büyük balık avı tecrübesinden sonra nihayet Adrasanın Akyası ile tanıştık.

Akya Avında İlk Heves Videosuhttps://dai.ly/x25wiqh

Nihayet Adrasanın Akyası ile Tanıştık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.