AKYA AVINDA ILK HEVES

Akya Avında ilk Heves :

AKYA AVINDA ILK HEVES

Büyük balık avlamayı aklına koyup gözüne de Akya avı yapmayı kestirenler Adrasan‘ın yolunu tutarlar. Bugünlerde en kolay Akya avı yapılabilecek yer Adrasan’dır. Niye Adrasan’dır? Çünkü Adrasan’da sadece büyük balık avı turu düzenleyen adrasanbalik.com faaliyetlerini yıl boyunca sürdürmektedir. Ayrıca, Adrasan’daki pek çok kimse büyük balık avının önemini kavrayarak, büyük balık avına yönelmektedir. Bu bir süre sonra burada büyük balık avının daha kolay yapılmasını sağlayacaktır. Umarım bu durum bir çok kimseye örnek olur ve Adrasan gibi pek çok kıyı bölgemiz balık avı turizminden daha çok faydalanarak ve balığın da artmasını sağlayarak refahını yükseltir.

AKYA AVINDA ILK HEVES

Bu balık avı turunda arkadaşlar ilk defa büyük balık avına çıkıyorlardı. Adrasan Sahilinden 16.00 gibi akşam suyu için denize açıldık. Koy içinde önce yemlik balık avı yaptık. Yemlik iki, üç balıktan sonra Sulu Ada yönüne doğru hareket ettik. Gittiğimiz yönde güçlü bir rüzgar esiyordu. Bu durumda oluşan dalgaları yararak ilerledik. Biz ilerledikçe güneyden esen rüzgar, güney batıya doğru dönmeye başladı. Bu bizim ilerlememizi rahatlattığı gibi, havanında daha yumuşamasını sağladı.

AKYA AVINDA ILK HEVES

Havanın Sakinleşmesi Av Yapmamızı Kolaylaştırdı

Sulu Adanın karşı sahili ile boğaz yaptığı yerde tam ortalarda bir yerdeydik. Yemlikleri hazırlayıp mavi derinliklere bıraktık. Dileğimiz büyük bir Akya avı yapmaktı. Bulunduğumuz yerde hava sakinleşmeye başlamış olmasına rağmen dalgalar bayağı yüksekti. Buna rağmen yılmadan ava devam ettik. Oltaya ilk vuran balon balığı oldu. Oltayı çekip yemi tazeleyip, kısmetimizi aramaya devam ettik.

Az sonra kaloma şiddetle akmaya başladı. Kaloma sesi teknede yankılanınca, herkesi bir telaş aldı. Kolay değildi. Bu onların ilk büyük balık avıydı ve Akya kalomayı boşaltmaya başlamıştı bile. Heyecanla oltaya hakim olmaya çalışırken, ben de tekneyi kayalık zeminden uzaklaştırdım. On dakika sonra durarak balıkla mücadeleye devam ettik. Yarım saat sonra Akya teknenin altında dönmeye başlamıştı. Hemen tekneye aldık. Arkadaşla o an dünyanın en mutlu insanları olmuştu.

AKYA AVINDA ILK HEVES

Akya Avında İlk Heves

Akya Avında İlk Heves

Sinarit Avı Videosuhttps://youtu.be/oZlb1MwdQac

Akya Avında İlk Heves

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.