BUYUK BALIK AVINDA ILK DENEYIM

Büyük Balık Avında ilk Deneyim :

BUYUK BALIK AVINDA ILK DENEYIM

Denize ve balığa merak salmış birisi, ilk aşamada zorlukları fark ederek balık avına kolaydan başlamak ister. Önce balık avı yapabileceği bir kıyı şeridi bulup orada at çek yaparak balık avlamaya çalışır. Bu ilk deneyimler ustalığa dönüşmeye başladığı aşamada, tekne ile balık avına yönelir. Tekne ile balık avının bir çok öğrenilmesi ve uyulması gereken kuralları vardır. Bunlar öğrenildikçe, tekne ile balık avında da ustalaşma başlar.

Ustalık arttıkça insanlar büyük balık avına daha çok yönelmek ister. Bu aşamalar, bazen yardım almadan aşılamayabilir. Usta bir rehberden alınana ilk dersler, kişinin önünü açarak tekneyle avcılık yapmasını kolaylaştırır. Bu şekilde gelişmesini sürdüren avcı sonunda büyük balık avcısı olur. Büyük balık avcısından daha sonra küçük balık avcısı çıkmaz. Küçük balığın, büyük balık avının garantisi olduğunu öğrendiği için küçük balığın avını bir daha yapmaz.

BUYUK BALIK AVINDA ILK DENEYIM

Arkadaşlar küçük balık avından sıkılıp büyük balık avcılığına bir başlangıç yapmak için rezervasyon yaptırarak turlarımıza katıldılar. Tur saati geldiğinde saat 16.00 Adrasan sahilinde buluşup denize açıldık. Önce yemlik balık için Palamut avı yaptık. Koy içinde üç adet yemlik avladıktan sonra Sulu Adaya doğru yol almaya başladık.

BUYUK BALIK AVINDA ILK DENEYIM

Akşam Suyunda Kısmetimizi Arıyoruz

Güneyde hava sertti. Biz Sulu Adaya doğru ilerlerken rüzgar güney batıya dönerek önümüzü açıyordu. Saat ilerledikçe hava av yapmaya daha uygun hale geldi. Sulu Adanın boğaz kısmında ava başladık. İlk yemimizi Balon Balığı ısırdığı için sonrasından oltaya takılan Akya, kısa bir mücadeleden sonra oltayı koparıp kendini kurtardı. Yemi tazeleyip oltayı tekrar mavi derinliklere bıraktık. Kısa bir sırtı çekme süresinden sonra kaloma hızla akmaya başladı. İkinci Akya avı mücadelemiz başlamıştı. Balığı hemen taşlık bölgeden uzaklaştırmaya başladık. Durduğumuzda takımlar gelmiş, Akya da aşağıda gözükmeye başlamıştı. Hemen tekneye aldık. Arkadaşlar ilk Akya avı deneyimini yaşamanın mutluluğu içindeydi.

Bu balık avında yaşadıkları tecrübe ile artık ufak balık avı onlar için cazibesini kaybetti. Artık akıllarında hep en son avladıkları balıktan daha büyüğünü yakalamak olacak.

Büyük Balık Avında İlk Deneyim

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/5meM5Z4gjCk

Büyük Balık Avında İlk Deneyim

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BUYUK BALIK AVINDA ILK DENEYIM için 2 cevap

  1. Ceyhun Özgür GÖNÜL der ki:

    Sistemli çalışmanın karşılığını aldık diyebilirim. Kaptanımızın talimatları doğrultusunda tecrübelerimizi geliştirmiş olduk. İlk büyük balık avımız olması sebebiyle heyecanımız halen taze. Kendisi ile en kısa zamanda tekrar bir turda görüşmek ümidiyle…

    • Menderes Yahşi der ki:

      Katılımcıların büyük balık avı yaparak, ufak balık avından vazgeçtiklerini görmek çok güzel bir duygu. Büyük balık avına yönelerek ve daha büyük balık avı keyiflerinin olduğunu keşfederek yeni boyuta geçmeleri beni çok mutlu ediyor. Bu sayede balık stoklarımızın artacağına olan inancım daha da artıyor. Herkesin büyük balık avcısı olduğu günleri görmek dileğiyle…

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.