AKYA AVININ HEYECANINI YUREKLERINDE HISSETTILER

Akya Avının Heyecanını Yüreklerinde Hissettiler :

AKYA AVININ HEYECANINI YUREKLERINDE HISSETTILER

Ufak balık avında dahi şanslarının kalmadığını düşünüp bir de büyük balık avında şanslarını denemeyi isteyerek Adrasan‘a gelmeye karar vermişler.  Arayıp öğleden sonrası için balık avı tur rezervasyonu yaptırdılar.

AKYA AVININ HEYECANINI YUREKLERINDE HISSETTILER

Saat 16.30 da Adrasan Sahilinde buluşup denize açıldık. Hemen yemlik balık avı için yüzey sırtısı çekmeye başladık. Koy içinde bir kaç balık avından sonra Sulu Ada istikametine doğru yöneldik. Ama güneyden çok sert bir rüzgar esiyordu. Hacivat Burnuna kadar gidip, dalgaların çok fazla olması dolayısıyla geçemeyerek oralarda bir kaç tur atıp havanın yatmasını beklemeye karar verdik. Geçen zamana karşılık havada çok önemli bir değişme olmayınca, Hacivat Burnu ile Adrasan Feneri arasında Palamut avına devam ettik.

AKYA AVININ HEYECANINI YUREKLERINDE HISSETTILER

Artık zaman iyice ilerlemiş havada olumlu bir değişme olmamıştı. Hacivat Burnundan, Adrasan Fenerine doğru Akya avı için olta çekmeye karar verdik. Tek bir Akya oltası hazırlayıp dolaşmaya başladık. Adrasan Fenerine kadar bir kaç Balon Balığı vuruşu dışında hareket olmadı. Fenerin açığında yemi tazeleyerek yeniden olta çekmeye başladık. Fenerin açığından geçip Adrasan Koyuna doğru girmeye başladığımız esnada kaloma hızla boşalmaya başladı. Hemen oltayı kontrol ettim. Oltada Akya vardı.

AKYA AVININ HEYECANINI YUREKLERINDE HISSETTILER

Oltaya Takılan Balığın Sevinci

Büyük balık hasreti çeken arkadaşlar Akya’nın oltaya takıldığını duyunca, büyük bir heyecana kapıldılar. Heyecanları o kadar büyüktü ki, Akya’yı biran evvel teknede görmek için sabırsızlanıyorlardı. Onları sakinleştirip sakin bir şekilde oltayı çekip, Akya avı mücadelesini sonuna kadar yaşamalarını tavsiye ettim. Bu şekilde balık yorularak geleceğinden, balığı tekneye almak neredeyse garanti olacaktı.

AKYA AVININ HEYECANINI YUREKLERINDE HISSETTILER

Herkes avın heyecanını beraberce yaşamak için sırayla oltayı çekti. Bu şekilde çok fazla yorulmadıkları için en kritik zamanda hata yapmamış olacaklardı. Sonunda Akya teknenin altında gözüktü. Oltayı çektikçe dönerek, kabarcıklar çıkararak yukarı doğru geldi. Sudaki görüntü çok güzeldi. Hemen tekneye alarak anı ölümsüzleştirme çabası içine girdik. O anki heyecanı anlatmaya kelimeler yetersizdi. Ancak yaşayan anlayabilirdi.

Akya Avının Heyecanını Yüreklerinde Hissettiler

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/hLg-sJjptnA

Akya Avının Heyecanını Yüreklerinde Hissettiler

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.