BALIK AVI HATUNSUZ OLMAZ

Balık Avı Hatunsuz Olmaz :

BALIK AVI HATUNSUZ OLMAZ

On iki sene süren balık avı turlarında edindiğim tecrübeye göre balık avında en kısmetli olanlar bayanlar ve çocuklardır. Bunda en büyük etken, erkeklerde olduğu gibi içlerinde  balığı tutma sorumluluğunun kendilerinde olduğu gibi bir baskı hissetmemeleri ve bunun rahatlığıyla olayı kasmamalarıdır. Bir insan yaptığı işte, kendini ne kadar baskı altında hisseder ve işin yapılma sorumluluğunu kendinde hissederse o nispette kasılır. O işin olacağı varsa bile olmaz. Bu his insanı korkum sarmalı içine alarak, şuurunun doğru çalışmasını bozar. Bunun en doğal anlamı da başarısızlıktır.

BALIK AVI HATUNSUZ OLMAZ

Bayanlar ve çocuklar bu baskıyı hissetmedikleri olumsuz hislere kapılmayarak başarılı bir şekilde balık avı yapabilmektedir. Ayrıca, bayanlar ve çocuklar yaptıkları balık avıyla beraber geldikleri insanların takdirini kazandıkları için aşırı derecede motive olarak olaya odaklanıp, daha başarılı olma şansını da elde etmektedir.

BALIK AVI HATUNSUZ OLMAZ

Bu balık avında Cengiz, Eşi ve kızının balık avı yaparak mutlu olmaları için geri planda kalarak, oltanın onların elinde kalmasını istedi. Daha Adrasan Koyundan ayrılmadan 4 tane yemlik Palamut avı yapmıştık. Adrasan Koyundan, Sulu Adaya kadar olan 5 millik mesafeyi bayanların oltası suda olacak şekilde geçtik. Yol boyunca bir kaç yemlik balık avı daha yaptık.

BALIK AVI HATUNSUZ OLMAZ

Kısmeti Olanın Balığı Tez Gelirmiş

Kelleci burnunun açığında Akya oltalarını hazırlayıp denize bıraktık. 2 – 3 mille yemli dip sırtısı çekerek ilerledik. Çok geçmeden oltanın kaloma hızla boşalmaya başladı. Sevinçle oltaları çekmeye başladık. Öncelikle balık olmayan olta toplanınca manevra kabiliyeti arttı. Hemen tekneyi açık denize çevirip taşlık bölgeden uzaklaşmaya başladık. İlk başlarda Akya çok şiddetle kalomayı boşaltıyordu. Sonra bizimle beraber hareket etmeye razı oldu.

On dakika balığı peşimizden çektikten sonra durarak mücadelemizi sürdürdük. Herkes sırayla bir kaç kere oltayı çekti. Sonunda balık teknenin yanına kadar geldi. Arkadaşlar büyük balık avına ne kadar alışık olsalar da heyecanlanmaktan kendilerini alamadılar. Hemen uzanıp Akya’yı tekneye aldık. 15 Kg Akya avı yaparak güzel bir ava daha imza atmış oldular.

Balık Avı Hatunsuz Olmaz

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/9k3AfyBosjY

Balık Avı Hatunsuz Olmaz

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BALIK AVI HATUNSUZ OLMAZ için 2 cevap

  1. Cengiz ceylandağ der ki:

    Bayanların kısmetinin ne kadar yüksek olduğunu benden daha iyi kimse bilemez. En doğru yaklaşım eşiniz, kızınız veya kız arkadaşınız balık avından hoşlanıyorsa onuda balık avına getirmektir. Eğer ava istekli geliyorsa balık avı kısmetinizde büyük artış olacaktır. Hiç bir şey olmasa bile beraberce güzel bir gün geçirmiş olursunuz. Sonuç olarak Adrasan çok güzel bir koy. Etrafında sayısız koylar ve adalar var. Bütün bu özellikleriyle doğa muhteşemdir. Her taraf Kızılçam ağaçlarıyla kaplıdır. Kızılçam ağaçlarının kokusuna da doyum olmaz.

  2. Cengiz Ceylandağ der ki:

    Hasretle beklediğimiz 3. Adrasan ziyaretimizi de büyük bir heyecan ve macera ile gerçekleştirmiş olduk. Bu sene kızımıza söz verdiğimiz gibi onuda balık avına getirdik. Geçen sene son günün son saatlerinde yakaladığımız Akya ya göre bu sene Menderes abi nin tecrübesine göre belirttiği gibi iki bayan ile ava çıktığımız için ilk gün büyük bir Akya ya garanti olarak bakıyordum ve yanılmadıkta. Akya Sena nın oltasına geldi. Balığı büyük bir heyecan ile çekerken, 30 mt ötemizde av yapan bir kişi oltasını bizim oltaya taktı, hemen ona yaklaşarak oltayı kurtardık ama arada boşluk oluştuğu için balık kaçacak diyede korktuk, sonuçta balık kaçmadı ve Sena ilk büyük balık avını gerçekleştirmiş oldu 🙂 30 yıl büyük balık yakalamayı hayal edip Menderes abi ile tanıştıktan sonra yakalayabilmiştim. Sena ise bu heyecanı 10 yaşında tattı ve onun içinde unutulmaz bir anı oldu. İkinci gün ise Sena ve Elif aynı oltayı tutarak av yaptılar, tahmin edeceğiniz gibi yine Akya oltaya atladı (bu arada ben 2 tane kaçırdım). Adrasan ın güzel havası ve denizinde bu güzel iki günlük av için Menderes abiyede teşekkür ederiz, GARANTİLİ büyük balık avı yapmak isteyen herkese eşi ve çocuğu ile ava çıkmalarını tavsiye ederim 😉

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.