ESIYLE BALIK AVINA GELENIN KISMETI ACIK OLUR

Eşiyle Balık Avına Gelenin Kısmeti Acık Olur :

ESIYLE BALIK AVINA GELENIN KISMETI ACIK OLUR

Biz yaratılmışlar için Allah’ın en önemli ismi “Rahim” dir. Bu isim yaratmayı ifade eder. Yaratılanların var oluş kaynağıdır. Bu sıfatı canlılar aleminde dişi olanlar taşır. Allah’ın bu adı dişi olanlarda vücut bulur. Ayrıca evrende üretime vesile olan her şey dişildir. Deniz de bu üretim kaynaklarından bir tanesidir. Denizin dişil olması dolayısıyla bayanların denizde erkeklere göre daha kısmetli olması çok doğaldır. Çünkü kendi öz yapılarına en uygun yerde bulunurlar.

ESIYLE BALIK AVINA GELENIN KISMETI ACIK OLUR

Bu tanımlama, eşiyle beraber balık avına gelen bir kimsenin niçin daha kısmetli olacağını açıklamaktadır. Buna, 15 yıldır büyük balık avı turlarımızda defalarca şahitlik yaptık. Bu şahitliğimizi videolar ve resimlerle ispatlamak ve göz önüne sermek çok kolaydır. Bu yazıda buna değinmek istiyorum.

ESIYLE BALIK AVINA GELENIN KISMETI ACIK OLUR

En Büyük Balıkları Çiftlerle Beraber Avladık

En büyük balık avımız 37 Kg Akya avıdır. Özge ve İlhan çiftiyle avladık. Onlarla daha önce de 14 Kg bir Akya avı yapmıştık. Rekor Akya avından sonra da büyük balık avlarımız oldu. İlhan, Özge olmadan geldiği ilk balık avı turlarında büyük balık avı yapamamıştı. Bir kaç tane büyük balık oltaya takılmıştı. Ama mücadele esnasında kaçmıştı. “Bu sefer Özge ile geldim” dediği turda Trofe Akya avıyla tanıştı.

ESIYLE BALIK AVINA GELENIN KISMETI ACIK OLUR

Cengiz ilk balık avı turlarına yalnız katıldı. O zaman kendi açısından gayet güzel avlar yaptı. Ama en çok arzuladığı büyük balık avını Elif ile beraber katıldıkları balık avı turunda yaptılar. Olta Elif’in ellerindeydi. Elif ilk defa balık avına çıkıyordu. İlk büyük balık avında 30 Kg Akya avı yaptı. Bu trofe Cengiz ile Elif’in kısmetleriydi. Balığı tekneye aldığımızda Cengiz, Elif’e “boyun kadar balık yakaladın” diyordu.

ESIYLE BALIK AVINA GELENIN KISMETI ACIK OLUR

Balayı Çiftlerinin Büyük Balık Avları

İlk seneler balık avı tutkunu erkeler balayında bile eşlerini balık avına getirme çabasında oldular. Onlar bu turlarda büyük balık avı yaptıkça durum değişti. Sonraki yıllarda bayanlar balayı gezilerinde eşleri için balık avı turu hediye eder oldular. Son yıllarda bayanlar bu hediye işini doğum günleri ve pek çok özel gün için hediye eder oldular.

ESIYLE BALIK AVINA GELENIN KISMETI ACIK OLUR

Bayanların Balık Avı Turları

Bayanlar eşleri için balık avı turu organizasyonu yaparken sonraları kendileri için de bu organizasyonu yapmaya başladılar. Bu onlar için bir özgürleşme çabasıydı. Aynı zamanda bu bir kendini ifade etme fırsatıydı. Artık bayanları balık avında daha çok izleme ve takdir etme fırsatımız olacak. Çünkü onların balık avı kısmetleri erkeklere göre daha fazla. Bayanlar balık avı turlarına daha çok katıldıkça bu her geçen gün daha çok ortaya çıkacak.

ESIYLE BALIK AVINA GELENIN KISMETI ACIK OLUR

Balık Yemek İstiyorsanız Yarın Siz Gelmeyin Eşleriniz Gelsin

Arkadaşlar Almaya’dan üç aile geldiler. İkisi Türk, bir Alman aileydi. Üç sabah turu, iki akşam turu aldılar. İki gün boyunca balık avı turuna erkekler geldi. Ama hiç balık avlamak kısmet olmadı. İkinci turun sonunda “yarın siz gelmeyin eşleriniz gelsin” dedim. “Neden abi” dediler. “Sizinle balık avı yapamıyoruz. Eğer balık yemek istiyorsanız ki, tek isteğiniz bu. Yarın eşleriniz gelsin” dedim. “Tamam abi biz seni anladık” dediler.

ESIYLE BALIK AVINA GELENIN KISMETI ACIK OLUR

Üçüncü tura bir arkadaş eşiyle geldi. O gün akşam turunda çok sert güney rüzgarı altında ilk balık avlarını yaptılar. O akşam balık yeme şansları oldu. Ertesi gün diğer iki arkadaş ve birinin eşi geldi. O gün de balık yemek kısmet oldu.

Beşinci gün sabah turuna yine üç erkek geldiler. “Ne oldu” bilin bakalım? Elimiz boş döndük. “Neden yine üç erkek geldiniz?” dedim. Rezervasyonu yaptıran arkadaş hemen öne atılıp “bütün sorun bende abi” dedi. Böylece bütün sorumluluğu üzerine aldı. Ama biz nedeni çok iyi biliyorduk. Bu işin ana fikri: Bayanlar olmadan balık avı mümkün değildi.

Bu bağlamda bir tartışma konusu açmak istiyorum.

Kadınların Değerini Kavramak

Dünya üzerinde yaşayan bütün erkelere sorsak “bu hayatta en çok sevdiğiniz 3 – 4 kişiyi sayın” diye. Acaba ne cevap verirler? Bu soruya ben kendi cevabımı vereyim. “Annem, Eşim, Kız Kardeşim” diye devam eder. Ama ilk sırayı kesinlikle kadınlar alır. Özellikle ilk sıraya annesini koymayana sorunlu kişilik gözüyle bakılır. Madem kadınlar herkes tarafından bu kadar seviliyor. O zaman kadını ikinci sınıf olarak görmek nasıl mümkün olabiliyor? Kadın şiddeti nereden çıkıyor? Bana bu iş akılcıl ve sağlıklı gelmiyor. İnsanlar en çok sevdiğine zara vermez. Onları korur ve kollar.

Eşiyle Balık Avına Gelenin Kısmeti Acık Olur

Trança Avı Videosuhttps://dai.ly/xl5y66

Eşiyle Balık Avına Gelenin Kısmeti Acık Olur

Eşiyle Balık Avına Gelenin Kısmeti Acık Olur

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

ESIYLE BALIK AVINA GELENIN KISMETI ACIK OLUR için 14 cevap

 1. ali bağcı der ki:

  Bayanlarında balık avına çıkması eşlerin birbirlerini daha iyi anlamalarına katkı sağlamaz mı? Eşinin hayır duasını alan birisinin avı daha verimli geçmez mi?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Evet, bayanların balık avına katılması av verimliliğini arttırdığı gibi, erkeklerin yalnız çıktıkları avlarda eşlerinin güzel av yapmalarını dilemeleri de av verimliliğinin yükselmesini sağlamaktadır. Bu eşlerin birbirini daha iyi anlamalarını kolaylaştıran bir etkendir. Doğru olan eşlerin mümkün olan her uğraşı beraberce yapmalarıdır. Bu durum onların birbirlerine dayanışmasını arttırır.

 2. Serhat Güneş der ki:

  Sitenizde gördüğüm kadarıyla en fazla büyük balık avını eşiyle gelenler avlamış. Hatta pek çok balayı çiftini çok güzel avlar yapmış olarak gördüm. Bu ülke balıkçılığımız adına çok güzel ve modern bir görüntü sergiliyor. Umarım ki bayanların balık avına katılmasıyla balıkçılık kültürümüz de daha üst seviyelere taşınır. Nede olsa çocukları yetiştiren kadınlarımız. Bu sayede çocuklarımız denizi ve balığı daha çok seven bireyler olarak yetişir.

  • Menderes Yahşi der ki:

   Bu görüşlerinize aynen katılıyorum. Çok güzel temennilerde bulunmuşsunuz. Gerçekten de bayanların balık avına katılması denizi ve balığı sevmesi genç nesillere bunun iletilmesi adına çok güzel bir aşamadır. Bu sayede gelecek nesillerimizin daha denizci bireyler olarak yetişmesine vesile olur.

   Bayanların balık avında olması hem daha iyi balık avlanmasını sağladığı gibi, avın daha seviyeli geçmesine de sağlamaktadır. Ayrıca bayanların genel stresinin azalması adına balık avı çok doğru bir hobidir. Bu hobinin bayanlar arasında yaygınlaştırılması her erkeğin işine gelir. Bu sayede eşinden izin almak yerine beraber paylaşacakları bir hobileri olur.

 3. ali bağcı der ki:

  Kadılar niçin bu kadar kısmetli oluyor?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Denize ait olan her şey dişidir. Evrende birbirine uyan her şey uyumlu çalışır. Denizle kadınlar arasında da böyle bir bağ var gibi. Tabii kısmetli olmak kaydıyla. Tereddüt, şüphe, kıskançlık bu uyumu bozan hususlardır. Negatif enerji yoksa kadınların balık avında erkeklere göre kısmetli olması çok doğal bir durumdur. Bunun pek çok örneğini bizim daha önce yaptığımız avlarda izlemek mümkündür.

 4. Hakan Özen der ki:

  Bizde eşimizle balık avına katılsak bizimde balık avı kısmetimizde bir artış olur mu?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Bu zamana kadar edindiğimiz tecrübeye göre kesinlikle kısmetinizde ciddi bir artış olacaktır. Bu tabii ki, her katılacağınız turda büyük balık avı yaparsınız garantisi değildir. Ama normale göre daha fazla balık avlama şansınızın olacağı neredeyse kesin gibidir. Bunu tecrübe etmenin en güzel yolu eşinizle tura katılmaktır. Eğer eşinizin deniz tutması gibi bir problemi yoksa, balık avını sever diyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.

 5. Canan Tanir der ki:

  Bende eşimle beraber balık avına gelsem şansımız yüksek olur mu? Sizce bunun sebebi nedir?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Çiftlerin balık avı başarılarını sitemizdeki balık avı turlarından takip etmek mümkündür. Bu başarılara çok fazla örnek vardır. Bayanlar ve çocukların katılımıyla balık avı kısmetinin arttığını defalarca gözlemledik. Bence sizinde başarılı olma ihtimaliniz yüksek olacaktır.

   Bence bunun sebebi bayanların rahim ismini bünyelerinde taşımaları ve denizin de aynı ismi bünyesinde bulundurmasıdır. Yani bayanlar da deniz de üretkendir. İki üretken unsurun bir araya gelmesinde bereketin ortaya çıkması çok normaldir.

 6. Dilan der ki:

  Galiba balıklar kadınları seviyor?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Şimdiye kadar düzenlediğimiz balık avı turlarında gözlemlediğimiz kadarıyla balıklar kadınları seviyor. Bazı turlarda bayanların rapalayı suya bırakıp bedeni salıp kurşun ağırlığı suya bırakmaya hazırlandığı esnada balığın rapalaya atlayıp kurşun ağırlığı ellerinden aldığını gördüm. Balıkların onların oltasına atlamak konusunda bu kadar istekli olmaları çok ilginçtir.

   Bir tura bir çift geldiğinde onlara şu soruyu sorarım “ilk balık kime gelecek?”. Aslında sorunun cevabı benim için bellidir. Onlar kendi aralarında kısa bir beyin fırtınası yaparlar. Bu kısa analizden sonra genellikle bayanın oltasına geleceği konusunda fikir birliği olur. Çok büyük bir olasılıkla da balık bayanın oltasına takılır. Bu deneyimler sonucunda balıkların bayanları sevdiğini hiç tereddüt etmeden söyleyebiliriz.

 7. Ozer der ki:

  Merhaba MENDERES Abi,

  Yine çok güzel tur yaptık. İyi ki varsın.

  Özer

  • Menderes Yahşi der ki:

   Teşekkürler. Benim için de çok güzel bir balık avı turu oldu. Özellikle sohbetler her zamanki gibi çok güzeldi. Her sene pek çok paylaşacak konu birikiyor. Balık avı esnasında bunları paylaşabilmek çok güzel oluyor. Bu sene eşinin de tura katılması çok güzel oldu. Pek çok hayal edilen şeyi ve umutlarımızı paylaşarak çok güzel vakit geçirdik. Ayrıca Dubai çevresinde katıldığın turlarda edindiğin bilgileri paylaşmanda çok faydalı oldu. Bu sayede başka yöntemleri kendi sistemimize adapte etme fırsatımız oluyor.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.