BAYANLARIN BALIK AVI KISMETINI GOSTEREN AVIMIZ

Bayanların Balık Avı Kısmetini Gösteren Avımız :

BAYANLARIN BALIK AVI KISMETINI GOSTEREN AVIMIZ

Üretken olan her şey Allah’ın Rahim ismi dolayısıyla dişil olarak anılır. Deniz ve denize ait olan her şey dişil olarak kabul edilir. Bu yüzden teknede bir bayan varsa oltalardan balık asla eksik olmaz. Balık avına giden herkese tavsiyem yanınızda eşiniz, kızınız, kız arkadaşınız veya sevgiliniz olsun. Yani yanınızda bir hatun kişi bulunsun. Ama yanınızda götürdüğünüz hatun kişi de balık avlamayı seviyor ve istiyor olsun. Yoksa balık avına asla bu işi yapmayı sevmeyen veya istemeyen bir kimse ile gitmeyin. İsteksiz ve hevessiz olan bir kişi avınızın verimsiz geçmesine sebep olur. Balık avına çıktığınız kişi sıkıldığı an sizin için de av bitmiş demektir. Çünkü artık ava dikkatinizi veremezsiniz.

BAYANLARIN BALIK AVI KISMETINI GOSTEREN AVIMIZ

Balık Avı Yapmayı İsteyen Bayanın Oltası Boş Kalmaz

Beraber tura katıldığınız bayan balık avlamayı gerçekten istiyorsa ilk balık onun oltasına takılır. Bu durumu şimdiye kadar çıktığımız turlarda çok deneyimledik. İlk balığı alan bayan arkadaşımızın hevesi daha çok artar. Sonra ilk balığı yedek yem olarak kovaya koyup ikinci yeme bakarız. Bazen ikinci yem de bayan arkadaşın oltasına vurur. Bu durumda bayan arkadaşı günün şanslısı ilan edip büyük balık avına onunla başlarız. Bazen de ikinci yem erkek arkadaşın oltasına vurur. Ama balığa her iki durumda da bayan arkadaşla başlamayı tercih ederiz. Böylece bayan arkadaşın kısmetiyle balık avlama şansımızı arttırmış oluruz.

BAYANLARIN BALIK AVI KISMETINI GOSTEREN AVIMIZ

Büyük Balık Avında Tek Olta Çekeriz

Tek olta çekmek katılımcıların enerjisini ve dikkatini aynı noktaya toplamasını sağlar. Bu şekilde bir oltayı daha fazla göz takip eder. Bu sayede en ufak hareketi kaçırmadan avımıza devam ederiz. Oltada olan hareketleri ne kadar önceden görüp gerekli refleksi gösterebilirsek avı başarılı bir şekilde yapma şansımız olur. Bazen bu refleks yemi Balon Balıklarından korumak için olur. Bazende kancanın büyük balığa doğru bir şekilde geçmesini sağlamak için olur. Her durumda oltanın dikkatlice takip edilmesi gerekir.

BAYANLARIN BALIK AVI KISMETINI GOSTEREN AVIMIZ

Tek olta çekerken her avcı belli zaman aralıklarında oltayı tutar. Kendi sırasını bekleyen avcı oltayı doğru tutmak ve gerekli hareketleri zamanında yapabilmek adına dikkatini daha fazla geliştirir. Böylece büyük balık avına daha çok hazır hale gelirler. Balık avı yaparken istek ve heves ne kadar yüksekse, balık avı yapmaya o kadar yakınız demektir. Balık avlama isteğinin yükselmesinde bayanların isteğinin yüksekliği çok etkili olur. Onlar ne kadar istekli ve dikkatli olursa teknedeki istek ve heves o kadar artar. Bu durum bize kesinlikle balığı getirir.

BAYANLARIN BALIK AVI KISMETINI GOSTEREN AVIMIZ

Büyük Balık Oltaya Vurduğunda

Büyük balık oltaya vurduğunda olta bayan arkadaşın elindeyse ilk mücadeleyi onun yapmasını isterim. Çünkü bayanın olayı algılamaya çalışan nazik davranışları büyük balık avında ilk anda yapılması gereken davranışlara çok uygundur. İlk anda balığa yol verip uygun pozisyonu almamız gerektirir. Bu aşamada balığın kalomayı boşaltmasını beklerken tekneyi açık suya doğru çıkarmaya başlarız. Tekne taşlık zeminden uzaklaşıp derin suya çıkınca tekneyi durdurup balıkla gerçek anlamda mücadeleye başlarız. Bu aşamaya kadar geçen zamanda balık kaloma boşaltarak kendini yormuş olur. Bu şekilde balık en fazla problem yaratacak gücünü kaybetmiş olur.

Büyük balığı tek bir kişinin çekmesi mümkün olmadığı için sırayla çekeriz. Bu şekilde herkes avın heyecanını ve keyfini ortak bir şekilde yaşamış olur. Böylece daha sonra beraber yaşadıkları duyguları paylaşma şansları olur. Zaten böyle bir macerayı yaşamanın tadı da buradadır. Bu sayede birbirlerinin duygularını daha iyi anlarlar.

Büyük Balık Tekneye Alındığında Mutluluğu Tarif Etmek Zordur

Böyle bir başarıyı yaşamak büyük bir hayalin gerçekleşmesi gibidir. Özellikle bir bayan için bu daha büyük bir mutluluktur. Çünkü yaşadığımız dünyada avcılık erkek işi olarak tanımlıdır. Oysa bir bayan böylesi bir başarıya imza attığında kişiliğini ciddi anlamda güçlendirmiş olur. Oysa balık avında bayanlarla erkeklerin kısmetini kıyasladığımızda, bayanlar her zaman öndedir. İlk avlarda büyük balığı tek başlarına çekmeleri beklenemez. Ama ilerleyen avlarda işin tekniğini öğrendiklerinde bunu da tek başlarına yapar hale gelirler. Bu başarı onlar için çok büyük bir öz güven kazanımıdır. Öz güvenli kadın, öz güvenli bir toplumun temel yapı taşıdır.

Bir Bayanın Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/XBr4AEBZCmE

Bayanların Balık Avı Kısmetini Gösteren Avımız

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.