BALIK AVINDA BASARININ SIRRI POZITIF ENERJIDIR

Balık Avında Başarının Sırrı Pozitif Enerjidir :

BALIK AVINDA BASARININ SIRRI POZITIF ENERJIDIR

Başarı, sadece ona inananlara gülümser. Yapacağı işte başarılı olacağına inanmayan hiç bir kimse başarılı olamaz. Ancak başarılı olacağına inanan kimse başarılı olmak için gerekli çabayı gösterir. Tereddütü olan veya inanmayan kimseden gerekli çabayı göstermesini beklemek hayalcilik olur. Başarmak için kişinin inancı ne kadar fazla olursa, başarı elde etmek o kadar kolaylaşır. Dışarıdan bakan için bu çaba kolay bir işmiş gibi gelebilir. Ama aynı işi kendisi yapmaya kalktığında elde edilen başarının hiç de o kadar kolay olmadığı hemen anlaşılır.

BALIK AVINDA BASARININ SIRRI POZITIF ENERJIDIR

Tura Katıldığımızda Balık Yakalayamama İhtimalimiz Nedir?

Bu soruyu soran kişinin bize verdiği mesaj şudur: Ben bu işi bilmiyorum. Kendime de güvenim yok. Ayrıca kısmetim olduğunu da zannetmiyorum. Bu şartlar altında bana balık yakalattırabilir misiniz?

Bizde balık avının kısmet işi olduğunu, Allah takdir etmemişse hiç kimsenin bir başkasına balık yakalattıramayacağını söyleriz. Hiç kimsenin denizle ve balıkla bir anlaşma yapamayacağını ve hiç kimsenin bu kudrete sahip olmadığını söyleriz. Ancak Allah nasip etmişse oltamıza balığın takılacağını anlatırız.

BALIK AVINDA BASARININ SIRRI POZITIF ENERJIDIR

Balık Yakalama İhtimalimizi İstatistiksel Olarak Değerlendirirsiniz?

Bu işin istatistiği yok deriz. “Nasıl istatistiği yok?” diye sorarlar. “Size bu durumu iki örnekle anlatayım. Eğer siz bir istatistik yapabiliyorsanız biz de o istatistiğe uyalım” derim.

  1. Örnek: Çok yakın bir arkadaşım var. Beraber pek çok defa zıpkınla balık avı yaptık. Yaklaşık 25 yıldır tanışırız. Hatta Çıralı’da kendi pansiyonu da var. Bu yüzden her fırsat bulduğumuzda büyük balık avına çıkarız. Ben 2003 yılında Adrasan’a yerleştim. Bu tarihten beri beraberce balık avına çıkıyoruz. Daha oltamıza bir kere olsun Akya vurmadı. Hani oltamıza vurup kaçırsak, bu bile olmadı. Yani bu arkadaşımla 16 senedir bir tane Akya avı yapamadık.
  2. Örnek: Bu örneği pek çok arkadaşım için vermem mümkün. Daha hiçbir avdan boş dönmediler. Bunlar artık ihtiyaçları olmadığı dönemlerde yakaladığımız balıkları geri salmaya başladılar. Bazıları avladıkları her büyük balığı geri salarlar. Bazı arkadaşlar da bir turda balık alamazsa, sonraki iki, üç turda balık alır.

On altı senedir büyük balık alamayan bir arkadaş ile hiç boş dönmeyen arkadaşın istatistiğini nasıl yapacaksınız. Bu durumu izah edecek tek bir cümle var. O da kısmettir. Kısmet dışında hiç bir kelim ile bunu açıklamak mümkün değildir.

BALIK AVINDA BASARININ SIRRI POZITIF ENERJIDIR

Büyük Balık Avına Çıktığımızda Yakalama İhtimalimiz Nedir?

Bu soruyu gerçekten cevaplayabilecek bir tek Allah vardır. Benim kudretim bu soruyu yanıtlamaya yetmez. Ben ancak size bu sorunun cevabını bir soru ile açıklayabilirim. Hiç antrenmanı olmayan veya yeterince antrenman ve bilgisi olmayanın olimpiyatlarda madalya alma şansı nedir? diye sorarım. Bu soru durumu yeterince net bir şekilde açıklar. Büyük balık avı yapabilmek, olimpiyatlarda altın madalya almak gibi bir şeydir. Pek çok bilgi, tecrübe ve en önemlisi kısmet ister. Kısmetin varlığını tura katılan kişinin bu avı yapacağına olan inancına bakarak anlarız.

Bugün Buraya Büyük Balık Avı Yapmaya Geldik

Tekneye bindiğinde ilk cümlesi bu olan arkadaşlar ile karşılaştığımda yüzümde bir gülümseme belirir. İçimden “bugün güzel bir büyük balık avı yapacağız” derim. Bu söz beni çok motive eder. Bu cümleyi kuranlarla hiç boş döndüğümüzü hatırlamıyorum. Hemen her seferinde mutlaka büyük balık avı yaptık.

Bu balık avı turunda da bu durumu yaşadık. Bu arkadaşlar her geldiklerinde büyük balık avı yapıp kışlık balık stoklarını yaparlar. Bu sebepler en az iki tur yaparlar. Her turda avladığımız balığı temizleyip evlerine götürüler. Benzer ruh haliyle tura katılıp evlerine götürme durumu olmayan arkadaşlar ile balığı geri salarız.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/-afFeq41BQg

Balık Avında Başarının Sırrı Pozitif Enerjidir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.