BALIK AVI TECRUBESI BUYUK BALIKLA OLGUNLASMALIDIR

Balık Avı Tecrübesi Büyük Balıkla Olgunlaşmalıdır :

BALIK AVI TECRUBESI BUYUK BALIKLA OLGUNLASMALIDIR

Pek çok amatör balıkçı ufak balık avlayarak ilk balık avı tecrübelerini edinir. Ama bir süre sonra ufak balık avı onları tatmin etmez olur. Daha büyük balık avlama istedi artık hat safhaya ulaşır. Bu aşamadan sonra avcının büyük balık avına yönelerek tecrübesini geliştirmesi gerekir.

BALIK AVI TECRUBESI BUYUK BALIKLA OLGUNLASMALIDIR

Büyük Balık Avının Nasıl Yapıldığını Araştırma Aşaması

Bu aşama öncelikle internet üzerinden büyük balık avı videolarını seyrederek başlar. Öncelikli hedef büyük balık avını görmektir. Sonra bu avı yapacak malzeme ve olta takımlarını öğrenme faslı başlar. Bu aşamayı malzeme tedariki aşaması izler. Sonra edinilen malzeme ile büyük balık avı yapma aşamasına geçilir. Eğer bu aşamada bir bilenden yardım almak mümkün olmazsa bir miktar hüsran yaşanabilir. Çünkü avcının öncelikle elindeki malzemenin doğru olup olmadığını, bunu nasıl etkin bir şekilde kullanacağını öğrenmesi gerekir. Bütün bu aşamalar boyunca pek çok tecrübe edinme fırsatı olur. Ama avcı geldiği aşamada en büyük tecrübenin büyük balık yakalamakla edilebileceğini kavrar. Bu yüzden mutlaka büyük balık avı yapmalıdır.

BALIK AVI TECRUBESI BUYUK BALIKLA OLGUNLASMALIDIR

Büyük Balık Avını Öğrenme Aşaması

Büyük balık avını bir kimsenin yalnız başına öğrenmesi ve bu yolla tecrübe edinmesi çok zordur. Ufak balık avında olduğu gibi basit bir olta birkaç çok bilindik yöntemi kıyıda denemekle büyük balık avı öğrenilemez. Büyük balık için olta ve takımlara harcanan para fazladır. Bu malzemelerin verimli kullanılamaması durumunda çok yüksek maliyetlerle karşılaşma olasılığı yüksektir. Ayrıca her bilgiyi edinmek uzun zaman ister. Yalnız başına bu işe soyunanların bu işin zorluğunu ve külfetini anlaması çok uzun sürmez.

BALIK AVI TECRUBESI BUYUK BALIKLA OLGUNLASMALIDIR

Büyük balık avını zaman ve maliyetten tasarruf ederek öğrenmenin yolu, bir ustadan yardım almaktır. Eğer bu usta avcı aynı zamanda rehber bir eğitmen kimliğiyle bu işi yaparsa işin mantığını öğrenmek bile mümkün olabilir. İşi öğrenmenin ötesinde, işin yapılış mantığını öğrenmek daha önemlidir. Bu sayede avcının resmin daha büyük parçasını görme şansı olur. Bu aşama büyük balık avında olgunlaşmak için çok önemlidir. Bu aşamadan sonra hızlı bir şekilde kendi başına bilgiyi arttırmak ve tecrübeyi geliştirmek mümkün olur.

BALIK AVI TECRUBESI BUYUK BALIKLA OLGUNLASMALIDIR

Neden Büyük Balık Avı Olgunlaştırır

Büyük balık bizden daha güçlü olduğu ve her birinin kendine özgü farklı davranış şekilleri olduğu için çabucak olgunlaşırız. Her büyük balık avında ve her farklı davranış şeklinde balığa ve ava bakış şeklimiz gelişir. Her büyük balık avı bir macera ve başlı başına bir eğitimdir. Bu maceradan başarılı çıkmak için yapılan her şeyi ciddiye almak gerekir. Odaklanarak yapılan avdaki her değişiklik kayıt altına alınıp dikkatlice analiz edilmelidir. Her analiz ava bakış acımızın olgunlaşmasını sağlar.

Büyük Balıkta Olgunlaşmanın Bir Uzantısı Yeni Yöntemlerdir

Büyük balık avında olgunlaşanlar daha verimli avlar için yeni olta takımları yapmaya başlarlar. Bu yeni takımlarla daha önce hiç denenmemiş yöntemleri denemeye vesile olur. Bu sayede edinilen bilgi ile balık avlama yöntemleri daha ileri seviyelere taşınmaya çalışılır. En ilham verici denemeler çok bilindik mevcut yöntemlerin benzer özelliklerini birleştirerek geliştirilir. Bu şekilde geliştirilen yöntemler hemen geniş kitleler tarafından severek kullanılmaya başlanır. Günümüzde buna en güzel örnek jigging yöntemidir.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/ZZesDXcL30U

Balık Avı Tecrübesi Büyük Balıkla Olgunlaşmalıdır

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.