BUYUK BALIK AVINI OGRENMENIN MANTIKLI YOLU

Büyük Balık Avını Öğrenmenin Mantıklı Yolu :

BUYUK BALIK AVINI OGRENMENIN MANTIKLI YOLU

Her amatör balıkçı büyük balık avına çıkacağı günü dört gözle bekler. Büyük balıkla mücadelesinin hayalini kurar. Büyük balıkla kameraya poz verişini hayal eder. Sonra balığı ailesi ve sevdikleriyle yiyeceğini, avın hikayesini anlatıp neşe içinde sohbet edeceklerini düşünür. Diğerlerinin ona nasıl gıpta ile bakacağını hayalini kurar. Bir andan sonra artık bu hayalini gerçekleştirmenin yollarını arar.

BUYUK BALIK AVINI OGRENMENIN MANTIKLI YOLU
BUYUK BALIK AVINI OGRENMENIN MANTIKLI YOLU

Büyük Balık Avlayabilmek İçin Yapılan Araştırmalar

Günümüzde en kolay yoldan araştırmalar internet üzerinden yapılabilir. Bu yüzden internetten büyük balık avları araştırılır. Bulunan yazılar okunup, videolara ve resimlere bakılır. Sonra video ve resimlerde görülen oltalar, bu oltalarla kullanılan takımlar ve diğer malzemeler araştırılır. İlk araştırma oltalar üzerinde olur. İlk anlaşılması zor husus çok fazla olta takımının olması ve bunların hangi avlara daha uygun olduğunun anlaşılmasıdır. Oltada kullanılacak takımlar ve diğer malzemeleri araştırmak ve bu konunun içinden çıkabilmek daha da karmaşık bir hal alır. Bütün bunları anlamaya çalıştıktan sonra bir olta ve takımlar aldık diyelim. Peki bunların kullanımı nasıl olacak? Büyük balık avı genel olarak teknede av yaparak olur. Bu durumda tekneye ve tekne ile denize açılmak için gerekli olan pek çok şeye ihtiyaç vardır. Kaptanlık belgesi, tekne evrakları, tekne donanımı, barınak ve denizcilik bilgisi vb pek çok şey.

Oltalar, oltada kullanılacak takımlar, diğer malzemeler ve tekne ciddi bir kombinasyon oluşturur. Bütün bunlar oldukça pahalı şeylerdir. Bütün bunlardan daha önemli bir şey vardır. Bütün bunları doğru ve verimli bir şekilde kullanmak için bilgi ve tecrübe gerekmektedir. Bilgi ve tecrübe olmadan diğer şeyleri gerçekten doğru yapabilmek ve en uygun kararları alabilmek mümkün değildir. Öncelikle bilgi ve tecrübenin edinilmesi gerekmektedir. Gerçek anlamda bilgi ve tecrübe edinmek yıllarca sürecek özverili çalışmayı gerektirir. Ancak bu aşamadan sonra kendi yolumuzu çizebiliriz.

BUYUK BALIK AVINI OGRENMENIN MANTIKLI YOLU

Bu aşamada bize bu bilgi ve tecrübeyi kazandırabilecek yolu bulmamız gerekir. Bunun yolu bir bilene danışmaktır. Hatta danışmakla kalmayıp o kişiyle ava çıkıp tecrübe edinmek gerekir.

BUYUK BALIK AVINI OGRENMENIN MANTIKLI YOLU

Büyük Balık Avı İçin Rezervasyon Yaptırılır

İnternette yapılan araştırmalar sonunda bir büyük balık avı turu ile anlaşılıp rezervasyon yaptırılır. Sonra tura çıkılır. Çıkılan turda beklentilerimiz karşılanırsa o tura defalarca çıkılarak bilgi ve tecrübe arttırılır. Daha iyi turlar bulunursa onlarla da tura çıkılıp değişik bakış açıları ve yöntemler öğrenilir. Değişik yöntemler ve bakış açıları kişisel gelişim için olmazsa olmazlardandır. Kişi ancak kendi doğrularını bu şekilde bulabilir.

BUYUK BALIK AVINI OGRENMENIN MANTIKLI YOLU

Bilgi ve tecrübe aşaması geçildikten sonra kendi malzememiz ve teknemiz konusunda doğru kararlar verme şansımız olabilir. Artık bu aşamadan sonra kendi başımıza büyük balık avlarına çıkabiliriz.

Öğrenmeye giden yol bazen çok masraflı olabilir. Doğru olanı seçmek genel olarak zordur. En az hata yapılacak yol en makul olanı seçmektir. Çok emin olmadığımız her konuda fiyat performans özelliğini dikkate alarak seçimler yaparsak en doğru olana yaklaşmış oluruz. Bir başka bakış açısıyla en az hatayı bu şekilde yapmış oluruz. Ne kadar az hata yaparsak, doğrulara yönelme şansımız o kadar fazla olur. En doğru yol orta yoldur. Abartıdan kaçınan, hatadan da kaçınmış olur.

Büyük Balığı Tekneye Alma Videosu: https://youtu.be/2HCZbczHa94

Büyük Balık Avını Öğrenmenin Mantıklı Yolu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.