BALIK AVINDA BAYANLARIN KISMETI AVI MUMKUN KILAR

Balık Avında Bayanların Kısmeti Avı Mümkün Kılar :

BALIK AVINDA BAYANLARIN KISMETI AVI MUMKUN KILAR

Dünya üzerinde üretken olan her şey dişil olarak tanımlanır. Denizdeki her şey üretken olduğu için dişildir. Yeryüzünde Allah’ın Rahim ismini doğurganlıkları, merhametleri, bağışlayıcıklarıyla bayanlar taşır. Bu yüzden bayanların kısmeti erkeklerden daha fazladır. Adrasan’da 16 yıldır yapmakta olduğum balık avı turlarında edindiğim izlenim de bu yöndedir.

BALIK AVINDA BAYANLARIN KISMETI AVI MUMKUN KILAR

Teknede Bayan Varsa Av Yapma İhtimali Artar

Tura katılan arkadaşlara tavsiyem anneleri, eşleri, kızları veya kız arkadaşlarıyla tura gelmeleridir. Özellikle annelerin kısmeti diğer bayanlara göre daha fazladır. Annelerin oltasına mutlaka balık vurur. Mesele balığı alıp alamamaya kalır. Sonuçta oltaya balığın vurması da, mücadele sonucunda tekneye alabilmek de kısmettir. Teknede bayan varken balık avlama ihtimali %50 olur. Biz erkeklere düşen bu orana ne kadar ilave yapabileceğimizdir. Ne kadar ilave yapabilirsek kısmetimizi o kadar artacaktır.

BALIK AVINDA BAYANLARIN KISMETI AVI MUMKUN KILAR

Balık avında en önemli şey balıkla oltayı buluşturabilmektir. Balık oltaya her vurduğunda, balıkla her mücadele ettiğimizde tecrübemiz artar. Artan tecrübe ile oltaya vuran balıklardan daha fazlasını almaya başlarız. Yani çabamız, gayretimiz, inancımız ve artan tecrübemizle oltaya vuran balığı alabilme kısmetimizi arttırmış oluruz. Kısmetimizi ancak çok çabalayarak arttırabiliriz. Allah ancak hak edenden nimetini esirgemez. Kahrederek, şikayet ederek hiç bir şey elde etmek mümkün değildir. Bu birisinin bize bir şey vermesini beklemektir. Allah bize akıl, irade, mücadele azmi ve kabiliyet vermiştir. Bütün bunları sonuna kadar kullanmadan kısmetten bahsedemeyiz. Çabası olmayanın kısmeti de olmaz.

BALIK AVINDA BAYANLARIN KISMETI AVI MUMKUN KILAR

Teknede Bayan Varsa Oltayı O Tutmalıdır

Balık avlama ihtimali kişisel kısmete bağlıdır. Aynı yerde av yapan iki kişiden bir tanesi av yaparken diğeri av yapamayabilir. Bu balık avında sıkça görülen bir durumdur. Bazen de herkes oltasını boş çekerken içlerinden bir tanesi devamlı balık çeker. Sanki bütün balıklar onun oltasına gider. Bu yüzden teknede kısmeti en fazla olan bayanlar olduğuna göre oltayı da onların tutması doğru olur.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/GBKTI-VBv24

BALIK AVINDA BAYANLARIN KISMETI AVI MUMKUN KILAR

Balık Avında Stres Av Yapma Olasılığını Azaltır

Balık avında bayanların stresi erkeklere göre daha azdır. Çünkü teknede balık avlama sorumluluğunun erkekte olduğu düşünülür. Eve ekmek götürme sorumluluğu hep erkekte olmuştur. Bu yaklaşım erkekte sorumluluğa bağlı stres yaratırken, bayanın balık yakalama sorumluluğu olmadığı için stresi de erkeğe göre daha az olur. Bu durum bayanların kısmetini daha fazla artırır.

BALIK AVINDA BAYANLARIN KISMETI AVI MUMKUN KILAR

Balık avında stres içinde olan adete balık kovucu gibidir. Oltasına bir türlü balık vurmaz. Oltaya vuran balıklarda çok geçmeden kendisini kurtarmayı başarır. Kaçan her balık avcının stresini daha da arttırır. Bu şekilde avcı artık av yapamayacağına inanmaya başlar. Böylece keyifle yapılacak iş eziyete dönüşür.

BALIK AVINDA BAYANLARIN KISMETI AVI MUMKUN KILAR

Balık Avına Stresten Kurtulmak İçin Çıkılır

Balık avının ve ortamın keyfini yaşamaya çalışan en doğrusudur. Kendini stresten arındıran ve ortamın keyfini süren kişinin oltasına her balık takıldığında keyfi daha da artar. Zaten balık avı stresten uzaklaşmak için yapılan bir iş değil midir? O zaman stresle dolmak ne içindir? Başkasına caka satmak için midir? Caka satmayı düşünen kişi önce o işi başarmalı ve sonrasında caka satmalıdır.

Balık avına gelirken birilerini kıskandırmak, üzmek veya hayır duasını alamamak av kısmetini düşürücü unsurlardır. Örneğin eşinin hayır duasını alamamış bir avcı balık avlayamaz. Ya da avladığı balıktan ne ona, ne de başkasına hayır gelmez. Başka yerde uyumsuz olan, deniz ortamına da uyum sağlayamaz. Unutmayalım su ve toprak en büyük olumsuz elektrik temizleyicisidir. Abdest bu yüzden su ve toprakla alınır. Denizde stresini atamayan, hiç bir yerde de stresini atamaz. Ancak stresinden arınmayı beceren balık avı yapabilir.

BALIK AVINDA BAYANLARIN KISMETI AVI MUMKUN KILAR

Balık Avında Bayanların Kısmeti Avı Mümkün Kılar

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/hLg-sJjptnA

Balık Avında Bayanların Kısmeti Avı Mümkün Kılar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.