SARI KUYRUK AKYANIN TEKNEYE ALINMA ANI HEYECAN VERICIDIR

Sarı Kuyruk Akyanın Tekneye Alınma Anı Heyecan Vericidir :

SARI KUYRUK AKYANIN TEKNEYE ALINMA ANI HEYECAN VERICIDIR

Akya avında mücadele sabırla yapılmalıdır. Balığı yormadan tekneye almak mümkün değildir. Zaten büyük balığı yormadan tekmeye almaya kalkarsak sonuç hüsran olabilir. Büyük balık avcının en ufak hatasında kendini kurtarır. Ayrıca büyük balığı yormadan almaya çalışmak güç, bilgi ve tecrübe ister. Bunlar olmadan büyük balık mücadelesi avcıyı hiç beklenmedik bir hızla yorar. Yorulan avcı hata yapmaya müsait hale gelir. Balık bu durumu değerlendirip oltadan kendisini kurtaracak fırsatı bulur. Bu fırsatı değerlendirmek için hiç tereddüt etmez. Hemen kendisini kancadan kurtarır.

Büyük Balığı Yoracak Kaloma Ayarı Yapılmalıdır

Kaloma, takımın en zayıf yeri göz önüne alınarak yapılmalıdır. Büyük balık avında kullanılan takımlar çok güçlü olur. Böyle bir durumda kaloma ayarı, avcının rahat mücadele edebileceği ayarda olmalıdır. Bu durumda avcı yorulmadan mücadele edebilir. Bir süre sonra balık yorulmaya başlar. Sonrasında da mavi derinliklerde gözükmeye başlar.

"SARI

Büyük Teknenin Altına Yavaşça Yaklaştırılır

Mavi derinliklerde dönerek ve kabarcıklar çıkararak yükselen Akyanın görüntüsüne doyum olmaz. Bu aşamada balığın hareketleri izlenerek teknenin altına yaklaştırılır. Sarı Kuyruk Akya teknenin altına geldiğinde kancanın nereden geçtiğine bakılmalıdır. Eğer kritik bir yerdeyse, hiç boşluk vermeden teknenin yanına getirilip hemen tekneye alınmalıdır. Eğer kancanın geçtiği yerde bir sorun yoksa, acele etmeye gerek yoktur. Emniyet ön planda tutularak tekneye alınmalıdır.

"SARI

Balık Tekneye Alınırken Kancalar Dikkat Edilmelidir

Sarı Kuyruk Akya tekneye alırken güçlü kafa vuruşları yapabilmektedir. Mümkünse balığı tekneye en tecrübeli olan avcı almalıdır. Böylece diğerlerinin izleyerek öğrenme şansı olur. Zamanla onlarında balığı tekneye alma tecrübesi artar.

"SARI

Balık Tekneye Alındığında Her Avcının Farklı tepkisi Olur

Kimisi ilk defa böyle bir balığı gördüğü için çok heyecanlanır. Ne diyeceğini, ne yapacağını şaşırır. Bazısı sevinç çığlıkları atar. Kimisi eşine dostuna selamlar göndermeye başlar. Bazısı da şoka girer. Hiçbir şey söyleyemeden sessizce bakıp durur. Bakışları balığa kitlenir. İnanmaz gözlerle balığı süzüp durur. Neden sonra kendine geldiğinde onlarca soru bir anda dudaklarından dökülür. Bu seferde heyecanına hakim olamaz.

Büyük balıkla ilk karşılaşma her zaman heyecan verici bir deneyimdir.

"SARI

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/RVIvvZ4mLKM

Sarı Kuyruk Akyanın Tekneye Alınma Anı Heyecan Vericidir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

SARI KUYRUK AKYANIN TEKNEYE ALINMA ANI HEYECAN VERICIDIR için bir cevap

  1. Gönül der ki:

    Böyle güzel bir avı yapmak herkes için heyecan verici bir duygudur. Bu duyguyu herkesin yaşamasını dilerim.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.