ANTALYA ADRASANDA YOGA TURIZMI HIZLA YAYGINLASIYOR

Antalya Adrasanda Yoga Turizmi Hızla Yaygınlaşıyor :

Yoga turizmi Adrasan’da on yıl önce bir otelde başladı. Birden Adrasan Sahilinin sol tarafında kumsalda yoga yapan turistleri görmeye başladık. Bunlar genel olarak Rus turistlerdi. Bu turistlerin çoğunluğu da bayandı.

ANTALYA ADRASANDA YOGA TURIZMI HIZLA YAYGINLASIYOR

İlerleyen günlerde bu yogacı Rus turistleri tanımaya başladık. Bu Rus turistler bilindik Rus turistlerden farklıydı. Bunlar oldukça elit insanlardı. Anlaşılan yoga bu insanları olumlu yönde değiştirmişti. Bu insanların çevreyle ilişkileri çok saygılıydı. Bunu fark eden Adrasan halkı bu turistlere velinimet gözüyle bakmaya başladı. Bu sayede Adrasan’da yogacı turistlere rağbet arttı.

Sonraki yıllarda önce yogacı Rus turistlerin sayısı arttı. Daha sonra yogacı Avrupalı turistlerde gelmeye başladı. Artık her sene daha fazla otelde yogacı turistlere ve onların gruplarına hizmeti veriliyor.

ANTALYA ADRASANDA YOGA TURIZMI HIZLA YAYGINLASIYOR

Adrasan’da Yoga Turizminin Gelişim Seyri

İlk gelen yogacı turistler otellerin mevcut yapısını kullandılar. Sonraki yıllarda kendilerini ortamdan soyutlanıp yoga yapabilecekleri alanlar talep ettiler. Bu alanlar ufak çaplı spor salonlarını andıran hiç bir aletin bulunmadığı salonlar şeklindeydi. Yoga salonunda sadece klima vardı. Malum klima yogacıların en temel ihtiyacı olan temiz havayı sağlar. Onlarca insan bir salonda yoga yapınca en büyük ihtiyaç temiz havadır. Ayrıca bu alanlar yoga yapanlara otelden ayrı yalıtılmış bir alan sağlıyor. Bu sayede oteller az da olsa başka müşterileri de kabul edebiliyorlar. Yoksa ilk seneler yogacılar geldiğinde otel onlar için kapatıyordu. Yogacıların dikkati dağılmasın diye başka müşteri kabul edilmiyordu.

ANTALYA ADRASANDA YOGA TURIZMI HIZLA YAYGINLASIYOR

Adrasan Yoga İçin En Doğru Yerdir

Adrasan’a her sene yoga için gelenlerin sayısı arttı. Adrasan’dan memnun kalan yogacılar ailelerini, tanıdıklarını Adrasan turizmine kazandırmaya başladılar. Artık Adrasan’a yoga dışında da Rus turistler gelmeye başladı.

ANTALYA ADRASANDA YOGA TURIZMI HIZLA YAYGINLASIYOR

– Adrasan’da Çadır Kampı –

TATİL CAMPING – Cep 0535 692 1292 Gönül Yahşi  http://www.tatilcamping.com

Adrasan Doğasının Yoga Turizmini Çeken Yanı

Adrasan eşsiz bakir doğasıyla yoga turizmi için bulunmaz bir mekandır. Adrasan’ı gören herkes cennet gibi bir yer olduğunu söyler. Adrasan huzur veren doğal güzelliklerle insanları mutlu etmektedir. Yoga yapan insanların aradığı özelliklerden çok daha fazlası Adrasan’da bulunmaktadır. Böyle bir mekanda odaklanıp yoğunlaşarak yoga yapmak insanları mutlu etmektedir. Bu yüzden pek çok yoga gurubu Adrasan’ı keşfetmektedir. Bu sayede her sene daha fazla yogacı Adrasan’a geliyor.

ANTALYA ADRASANDA YOGA TURIZMI HIZLA YAYGINLASIYOR

Yoga Turizminin Adrasan Turizmine Katkısı

Önceleri yogacılar öğlen yemekleri için otel dışına çıkmaya başladılar. Sonra günlük tekne turlarına katılmaya başladılar. Zaten tekne turlarıyla Adrasan çevresini keşfetmek her insan gibi onları da Adrasan’a bağladı. Bu sayede her sene Adrasan daha fazla Rus turist almaya başladı. Son yıllarda Rus yogacı turistlere Avrupalı yogacı turistlerde katılmaya başladı. Bu sayede Adrasan’da konaklama gün sayısı 60 günün üzerine çıkmaya başladı.

Yoga turizmi Nisan ayının ortası gibi başlıyor. Kasın ayı başına kadar devam ediyor. Özellikle bu sene kur artışı turizmi çok cazip hale getirdi. Kasım ayında bile turizm yoğunluğunu koruyordu.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/CpSP0-JsOMY

Antalya Adrasanda Yoga Turizmi Hızla Yaygınlaşıyor

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı ADRASAN, FOTOGRAFLAR, OTELLER, YOGA TURIZMI kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

ANTALYA ADRASANDA YOGA TURIZMI HIZLA YAYGINLASIYOR için bir cevap

  1. Gönül Yahsi der ki:

    Antalya Adrasan’da yoga turizmi hızla gelişiyor. Gün geçmiyor ki bir otel veya pansiyon bu aktiviteye tesisini açmış olmasın.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.