BALIK AVINDA USTALIK BOYLE BIR SEY

Balık Avında Ustalık Böyle Bir Şey :

BALIK AVINDA USTALIK BOYLE BIR SEY

Balık avında ustalık aşamasına gelindiğinde belli balık avları yapılmış, belli bir doygunluk seviyesine ulaşılmış olur. Ustada artık açlık kalmamıştır. Ustalar sadece denizin özgür ortamında, suyla temas ederek stres atarken avın keyfini yaşamak peşindedir. Çoğu zaman denizde olmak, uzun zamandır denemek istediği av yöntemlerini denemek ve sonuç almak ister. Sonuç alma çabası içinde öğrendiği her şeyi kendisi için kar sayar.

BALIK AVINDA USTALIK BOYLE BIR SEY

Denizde öğrenmenin sonun yoktur. Önce kıyıdan av yaparken olta, düğüm ve balık avını öğreniriz. Sonra denizi ve ne zaman denizin daha verimli olduğunu öğreniriz. Balığın yumurtlama zamanlarını, ne zamanlar av yapmanın doğru olduğunu, ne zaman av yapmaktan kaçınmak gerektiğini, balığın yaşam hakkına saygı duymak gerektiğini, balıkların son baharda niçin çok fazlalaştığını ve balığın çoğalması ve meraların sağlıklı kalması için nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğreniriz. Hele bize öğrenmek konusunda yardımcı olacak birileri varsa, kendimizi şanslı hissederiz.

BALIK AVINDA USTALIK BOYLE BIR SEY

Öğretirken Öğrenmek Verimlidir

Bütün bu aşmalardan geçtikten sonra usta olmaya başlarız. Usta olunca birde fark ederiz ki, en güzel öğrenme yolu meğerse öğretirken öğrenmekmiş. Çünkü, öğrenen bazen öyle sorular sorar ki, bizim gözümüzün önümüzde yıllardır açılmayan perdeler birden açılır ve olayları bütün çıplaklığıyla görürüz. İşte asıl öğrenme budur. O yüzden usta her zaman bildiklerini birilerine öğretmeli ve ustalığına ustalık katmalıdır.

BALIK AVINDA USTALIK BOYLE BIR SEY

Bu balık avına da bir usta ile çıktık. Usta “ben bu balık avında avladığım balıkları geri salacağım” dedi. Bu sözler, benim bir avcıdan duymayı en çok istediğim sözler olduğu için çok sevindim. O an balık avlama isteğin üçe, beşe katlandı. Ne güzel, avladığımız balıkları geri bırakarak büyük bir tatmin hissini yaşarken, iki mesaj verme sansımız da olacaktı. Bunlar:

Birincisi: Böyle büyük balıklar bizim denizlerimizde var mı?

İkincisi: Böyle büyük, güzel balıkları avlamak ve sonrasında belli bir doygunluğa ulaşınca salmak bize de nasip olacak mı?

Balık Avında Ustalık Böyle Bir Şey

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/k8NUCMudNi4

Balık Avında Ustalık Böyle Bir Şey

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI VIDEOLARI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.