JIGGING YONTEMIYLE LAGOS AVI KEYFI

Jigging Yöntemiyle Lagos Avı Keyfi :

JIGGING YONTEMIYLE LAGOS AVI KEYFI

Jigging Yöntemiyle Lagos Avı Videosu

Selçuk beyle sabah saat 06.30 da Adrasan sahilinde buluşup denize açıldık. Hava güzel, deniz sakindi. Her şey balık avı için uygundu. Balık avlamak için hevesimiz ve isteğimiz tamdı. Kıyıdan biraz açılınca Palamut avı için yüzey oltalarımızı denize bıraktık. Yönümüz Pırasalı Adaydı. Pırasalı Adaya kadar yüzey rapalası çekerek gittik. Pırasalı Adanın etrafında da Palamut avlamaya çalıştık. Palamut pek verimli değildi.

JIGGING YONTEMIYLE LAGOS AVI KEYFI

Saat 09.00 gibi, Palamut avından vazgeçip jigging yapmaya karar verdik. Jigging avı için Pırasalı Adanın biraz açığına gittik. Jig’leri denize bırakıp, jigging yapmaya başladık.

Jigging oldukça zahmetli ve antrenman gerektiren bir uğraştır. Senkronizasyonu tutturduktan sonra nispeten kolaylaşmaya başlıyor. Her şeye rağmen zaman zaman ara verilip yeniden başlandığında, daha kolay gelmeye başlıyor. Özellikle beş, altı moladan sonra insan kendini otomatiğe bağlanmış gibi hissediyor. Biraz oltayı sallama periyotunu yavaşlatıp hızlandırdığınızda, gücünüzü daha efektif kullanabiliyor. Her şeye rağmen antrenman şart.

JIGGING YONTEMIYLE LAGOS AVI KEYFI

Jigging Yöntemiyle Lagos Avı Keyfi

Jigging’e başladıktan 30 – 40 dakika sonra kaloma hızla boşalmaya başladı. Güzel bir balık oltadaydı. Sevinç ve heyecanla oltayı çekmeye başladık. İlk başlarda balık güzel basıyordu. Sonra, basmasında azalma olmaya başladı. Anlaşılan Lagos çekiyorduk.

Lagos ve Sinaritler yukarı doğru hızla çekilirken hava keselerinde havayı tutarlar. Yukarı çekerken azalan basıncın etkisiyle hava kesesi şişer. Bu durumda balığı çekmek kolay olur. Tekneye alındığında hava kesesi ağızlarından çıkar.

Bazen de çok sıkı mücadele ederler. Böyle durumlarda hava kesesi şişmez. Yukarı çekildiğinde balığın görünümünde bir bozulma olmaz. Yukarı çekilirken mücadele etmeye devam edebilirler. Bu durum balık avı açısından daha iyidir.

JIGGING YONTEMIYLE LAGOS AVI KEYFI

Balığı çekmeye öyle yoğunlaşmış, olayın heyecanına kendimizi öylesine kaptırmıştık ki, video çekmeyi unutmuşuz. Balığı tekneye aldığımız da video çekmeyi unuttuğumuzu fark ettik. Hemen fotoğraf makinesini çıkarıp video çekmeye başladım. Jig ile 4 kg civarı bir Lagos (Grida) avlamıştık. Güzel bir günde, güzel bir denizde, çok güzel bir av yapmıştık. Bu balık avı turu bizi çok mutlu etmişti. Akşama sofrayı güzel bir balık süsleyecekti.

BUYUK BALIGIN MUCADELESI AVCILARI HAYRETE DUSURDU

Bu arkadaşımızla başka bir av link’i: https://youtu.be/ck8Q9IP35_8

Jigging Yöntemiyle Lagos Avı Keyfi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.