DERINLERDE AV YAPMANIN EN KOLAY VE UCUZ YOLU JIGGING YONTEMIDIR

Derinlerde Av Yapmanın En Kolay Ve Ucuz Yolu Jigging Yöntemidir :

Selçuk bey 2011 senesinde birkaç kere Adrasan’da düzenlemekte olduğumuz balık avı turlarına katıldı. Selçuk beyle avlarımız genellikle bereketli geçti. Bu balık avı turunda Lagos – Grida avladık.

DERINLERDE AV YAPMANIN EN KOLAY VE UCUZ YOLU JIGGING YONTEMIDIR

Selçuk beyle sabah Adrasan sahilinde buluşup denize açıldık. Hava güzel, deniz sakindi. Her şey balık avı için uygundu. Bizim de balık avlamak için hevesimiz ve isteğimiz tamdı. Kıyıdan biraz açılınca Palamut avı için yüzey oltalarımızı denize bıraktık. Yönümüz Pırasalı Adaydı. Pırasalı Adaya kadar ve adanın etrafında Palamut aradık.

DERINLERDE AV YAPMANIN EN KOLAY VE UCUZ YOLU JIGGING YONTEMIDIR

Saat 09.00 gibi Palamut avından vazgeçip, jigging yapmaya karar verdik. Jigging avı için Pırasalı Adanın açığına gittik.

Jigging oldukça zahmetli ve antrenman gerektiren bir uğraştır. Senkronizasyonu tutturduktan sonra nispeten kolaylaşmaya başlar. Her şeye rağmen zaman zaman ara verilip yeniden başlandığında, daha kolay gelmeye başlar. Özellikle beş, altı moladan sonra insan kendini otomatiğe bağlanmış gibi hisseder. Biraz oltayı sallama periyotunu yavaşlatıp hızlandırdığınızda, gücünüzü daha efektif kullanabiliyoruz. Her şeye rağmen antrenman şart.

DERINLERDE AV YAPMANIN EN KOLAY VE UCUZ YOLU JIGGING YONTEMIDIR

Jigging’e başladıktan 30 – 40 dakika sonra kaloma hızla boşalmaya başladı. Güzel bir balık oltadaydı. Sevinç ve heyecanla oltayı çekmeye başladık. İlk başlarda balık güzel basıyordu. Sonra basmasında azalma olmaya başladı. Anlaşılan Lagos çekiyorduk. Lagos ve Sinaritler yukarı doğru hızla çekilirken, hava keselerinde havayı tutukları zaman hava keseleri şişmiş geliyorlar. Bazen çok sıkı mücadele ediyorlar ve hava keselerinde hava tutmuyorlar. Böyle zamanlarda, hava kesesi şişmeye biliyor. Balığı çekmeye öyle konsantre olmuş, olayın heyecanına kendimizi öylesine kaptırmıştık ki, video çekmeyi unutmuştuk. Balığı tekneye aldığımız da video çekmeyi unuttuğumuzu fark ettik. Hemen fotoğraf makinesini çıkarıp video çekmeye başladım. Jig ile 4 kg civarı bir Lagos (Grida) avlamıştık. Güzel bir günde, güzel bir denizde, çok güzel bir av olmuştu. Kısmetimizde Lagos avlamak varmış.

DERINLERDE AV YAPMANIN EN KOLAY VE UCUZ YOLU JIGGING YONTEMIDIR

Derinlerde Av Yapmanın En Kolay Ve Ucuz Yolu Jigging Yöntemidir

JIGGING

Bu avın video link’i: https://youtu.be/lFWkg3F_Bsc

Derinlerde Av Yapmanın En Kolay Ve Ucuz Yolu Jigging Yöntemidir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.