CIKRIK MAKINEYI BOZAN BALIGI ELLE CEKMEK BILE ZOR OLDU

Çıkrık Makineyi Bozan Balığı Elle Çekmek Bile Zor Oldu :

Akya Avı Videosu – 

CIKRIK MAKINEYI BOZAN BALIGI ELLE CEKMEK BILE ZOR OLDU

Öğleden sonra turunda Suat ile denize açılırken kıyıda Mustafa Örteni gördük. Onu da alarak büyük balık avına çıktık. Hacivat Burnuna kadar yemlik Palamutları avladık. Hacivat Burnunda Mustafa Örtenin teklifine uyarak, Akya oltasını hazırladık. Yemli dip sırtısı çekmeye başladık.

CIKRIK MAKINEYI BOZAN BALIGI ELLE CEKMEK BILE ZOR OLDU

Hacivat Burnunda  dolaşmaya başlayalı 15 dakika olmamıştı. Mustafa Örten’in Omoto GTR T30L-II çıkrık makinesinin kaloması hızla boşalmaya başladı. Akya çok sıkı basıyordu. Mustafa Örten biraz sıkı kalomayla Akya’yı yükseltmeye başladı. Suat’ın da Akya avından keyif alması için oltayı Suat’a verdi.

Oltayı Suat aldığında ne olduysa Akya çıldırdı. Suat bir iki sarmaya çalıştı. Ama Akya çok zorluyordu. Biraz zorlanarak bir iki tur sardı. Sonra makinenin dönmediğini fark ettik. Mustafa Örten’de kamışı tutarak Suat’a destek vermeye çalıştı. Fakat sonuç değişmedi. Olta sarmıyordu.

Mustafa Örten oltayı alıp bir de kendi denedi. Olta bozulmuştu. Nasıl olduysa, Suat’ın oltayı sardığı aşamada Omoto GTR T30L-II çıkrık makine bozuldu. Biz, bu çıkrıkları daha büyük balıklar için almıştık. Bu modelin böyle sorun çıkarması çok üzücü.

CIKRIK MAKINEYI BOZAN BALIGI ELLE CEKMEK BILE ZOR OLDU

Çıkrık makineden ümit kesildi. Mustafa Örten balığı elle çekmeye başladı. Suat’ta yandan oltayı sararak ipi topluyordu. Mustafa Örten elle çekerken kurşunları görünce hepimiz rahatlamıştık. “Tamam. Akya’yı birazdan görürüz” dedik.

Biz Mi Akya Avladık Akya Mı Bizi Avladı

Akya aniden oltaya henüz takılmış gibi basmaya başladı. Hızla oltayı aşağıya doğru çekiyordu. Mustafa Örten kurşunları başka tarafa, misinayı başka tarafa toplamıştı. Bu sayede oltayı kolayca salabiliyordu.

Balık bizi gafil avlamıştı. Hiç böyle mukavemet beklemiyorduk. Ben ikinci Akya’nın oltaya asılmış olabileceğini düşünüyordum. Mustafa Örten çantasından eldivenleri alarak giydi. Bunu, balığı elle çekmeye başlamadan önce yapması gerekirdi. Bu ihmal, Mustafa Örten’in elinin kesilmesine, pantolonunun yırtılmasına sebep oldu.

CIKRIK MAKINEYI BOZAN BALIGI ELLE CEKMEK BILE ZOR OLDU

Mustafa Örten bir elinde eldiven giyerek balığı tekrar çekti. Bu sefer zorda olsa tekneye almıştık. Ama balık hala canlı, kanlı ve heyecanlıydı. Daha önce hiç bir balık bu kadar çok uğraştırmamıştı.

CIKRIK MAKINEYI BOZAN BALIGI ELLE CEKMEK BILE ZOR OLDU

AKYA AVI TEKNIKLERI

Akya Avında Mücadele Videosuhttps://youtu.be/hLg-sJjptnA

Çıkrık Makineyi Bozan Balığı Elle Çekmek Bile Zor Oldu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.