AKYA AVI YAPARAK GELDIKLERI YOLUN HAKKINI VERDILER

Akya Avı Yaparak Geldikleri Yolun Hakkını Verdiler :

İki kardeş ve bir yeğen olarak balık avı turuna katıldılar. Ağabey Almanya’dan yaz tatiline gelmişti. Kardeş ve yeğen Antalya’da yaşıyordu. Özellikle ağabey ve kardeş geldikleri yolun hakkını vermek konusunda kararlıydılar. Onları bu kadar kararalı görünce “bugün balık avı garanti” dedim. Kararlı ve istekli olmak, balık avının çok kolay hale getiren en önemli unsurlardır.

Sabah çok güzel bir havada Adrasan Koyunda açılmaya başladık. Yemlik Palamutlar için koy içinde bir kaç tur atıp bir kaç balık avladıktan sonra Sulu Adanın yolunun tuttuk. Sulu Ada yolunda da çok güzel yemlik balıklar avladık. Adaya vardığımızda hemen Akya Oltasını hazırlayıp Akya avına başladık.

Akya avına adanın güney doğu kısmında başladık. Bu sene bahar ayında bir balıkçı teknesi tam burada 60 m derinde büyük bir ağı kurtaramayıp dipte bırakmış. Ağın ufak şamandıraları ağı yukarıda tuttuğu için oltaların ve avlanan büyük balığın ağa takılması çok kolay olmakta. Bu sebeple ağa takılmamak için daha derin kısmı çektik. Bu kısımda hareket olmayınca, adanın Adrasan’a bakan tarafını çektik. Orada Balon Balıkları oltalara musallat olunca, yol boyunca olta çekerek Kelleci Burnuna geçtik. Kelleci Burnunda bir iki tur atmıştık  ki, kaloma şiddetle boşalmaya başladı.

Uzun bir süredir Akya’yı dört gözle beklendiği için balığın kalomayı boşaltmaya başlaması ile teknede bir sevinç dalgası yükseldi. Heyecanlar biraz yatışınca balıkla mücadeleye başladık. Mücadele bütün şiddeti ile devam ederken, bende tekneyi taşlardan uzaklaştırmaya çalışıyordum. Sırayla oltayı herkes çekerek balığı yormaya çalıştık. Akya çok dirençli çıkmıştı. Her kes bir kaç tur çekti.

Balık oltaya takıldıktan 50 dakika sonra teknenin altına kadar gelmişti. Teknenin altında dönerek yükselirken çok güzel görünüyordu. Kısa bir süre sonra teknenin yanına geldiğinde balığı solungaçlarından tutarak tekneye aldık. Çok güzel trofe bir Akya’ydı. Arkadaşlar bu Akya avını yaparak geldikleri yolun hakkını vermiş oldular.

Akya Avı Yaparak Geldikleri Yolun Hakkını Verdiler

BALIK AVI TERCIHI BALIGIN OLUP OLMAYACAGINI BELIRLER

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/oZlb1MwdQac

Akya Avı Yaparak Geldikleri Yolun Hakkını Verdiler

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

AKYA AVI YAPARAK GELDIKLERI YOLUN HAKKINI VERDILER için 2 cevap

  1. mehmet erdoğan der ki:

    Selamlar. Bu tura katıldığım icin çok mutlu oldum. Menderes kaptan için söylemem gereken sadece şu cümleler var; teşekkürler Menderes kaptan hayatta yaşanılacak en güzel hissi bize yaşattığın için. İlk fırsatta tekrar düşünüyorum. Bu arada sizin gibi değerli, bilgili ve hoş sohbetli bir abiyi tanımak güzeldi.
    ,

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.