KUCUK BALIK AVINDAN BIKANLARIN AKYA AVI SEVINCI

Küçük Balık Avından Bıkanların Akya Avı Sevinci :

Küçük balık avı insanı bir yere kadar tatmin eder. Bir yerden sonra insanlar büyük balık avı hayalleri kurmaya başlar. Yurdumuzda büyük balık avı turu yapan hemen hemen bir yer yoktur. Büyük balık avı deyince insanların ilk aklına Adrasan gelir.

2003 senesinde Adrasan göç ettiğimizde, ilk iş bir tekne almak olmuştu. Hemen her fırsatta tekneye atlayıp balık avına gidiyorduk. Sonrasında keyifle yaptığımız amatör balıkçılık faaliyetini iş yapmaya karar verdik. 2004 senesinin nisan ayında ilk turlara başlamıştık. O gündür bu gündür, yapmış olduğumuz web sitelerinin de desteğiyle büyük balık avı konusunda bilgi ve tecrübelerimizi arttırarak balık avı turlarına devam ediyoruz.

Arkadaşlar sabah erkenden Denizli’den geldiler. Saat 06.40 da buluşup denize açıldık. Koy içinde bir kaç yemlik balık aldıktan sonra, Sulu Adaya dümen kırdık. Sulu Ada yolu bugün çok bereketliydi. Hızımız yüksek olmasına rağmen önce bir kaç yemlik balık avı yaptık. Sonra iki oltaya birden büyük Yazılı Orkinoslar yapıştı. Bir oltanın kaloması biraz sıkı olduğu için kanca açıldı. Diğerini 10 dakika uğraşarak tekneye aldık. Bu balık arkadaşları sevindirmek için yetmişti. Artık motivasyon iyice artmıştı. Dada sonrasında bir kaç balık daha vurunca, arkadaşlar Akya avına iyice odaklandılar.

Sulu Adanın Açığında Akya Avı

Sulu Adanın açığında durup, Akya oltalarının hazırlığına başladık. Oltaları sırayla mavi derinliklere bırakıp dolaşmaya başladık. ilk turda oltalara hiç bir şey vurmadı. Bu durum Akya’nın etrafta olduğunu ve Balon Balıklarının bizi rahatsız etmeyeceğini gösteriyordu.

İkinci turu adaya yakın atmak için oltaları iki tur kısalttık. Adaya henüz yaklaşmıştık ki, kaloma şiddetle akmaya başladı. Kaloma kısa aralıklarla, uzun bir süre boşaldı. Tekneyi taşlardan uzaklaştırdığımız on dakika boyunca, ancak Akya’nın ilk anda boşalttığı ipi sarmak mümkün olmuştu. Balığın çekme gücü giderek azaldığını görünce tekneyi durdurdum. Beş dakikalık bir mücadeleden sonra Akya teknenin altında gözüktü. Balığı tekneye alırken arkadaşların sevincine diyecek yoktu. Artık onlar da büyük balık avcısı oldu.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/a22TEipLGtk

Küçük Balık Avından Bıkanların Akya Avı Sevinci

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.