AKYA AVI DOSTLUGU

Akya Avı Dostluğu :

AKYA AVI DOSTLUGU

Ömer büyük bir hararetle balık avı turu rezervasyonu yaptırdı. Daha rezervasyonu yaptırırken Akya avı yapmaya ne kadar inançlı olduğu sesindeki istekli halden belli oluyordu. Rezervasyon listesine kayıt düşerken “bu balık avında mutlaka Akya avı yapacağız” diyordum.

AKYA AVI DOSTLUGU

Ömer, tur esnasında yem konusunda yaşanabilecek sıkıntıyı aşmak amacıyla, tura gelmeden önce taze Sübye bulup almıştı. Sübyeleri dört tane poşete iç içe koyduğu için bir termosa ihtiyaç duymadan soğuk tutmayı başarmıştı. İç içe poşetlerin ağızları ayrı ayrı bağlanıp bir birlerinden bağımsız olması sağlanırsa, havalar birbirine karışmadığı için termos etkisi gösterir. Büyük balıklar da, büyük boy çöp poşetlerinin içine dondurulmuş bir buçuk litrelik su şişesi ile birlikte konur ve ağızları ayrı ayrı bağlanırsa, termosa gerek kalmaz.

AKYA AVI DOSTLUGU

Balık Avı Başlıyor

Balık avına 06.30 da başladık. Hava ve deniz çok güzeldi. Yemlik balık avı için Ömer’in getirdiği çapari takımlarını kullandık. Koy içinde bir kaç tur attık. Sadece bir yemlik Palamut alabildik. Sübyeler taze olduğu için yemlik balıkla koy içinde fazla uğraşmadan Kelleci Burnunun yolunu tuttuk. Yolda bir kiloluk bir Yazılı Orkinos avı yaptık. Kelleci Burnunda Sübyeleri kullanarak Akya Oltalarını hazırladım. Akya avına başladık. Atar atmaz Balon Balıkları musallat oldu. Bir kaç denemeden sonra Sulu Adanın yolunu tuttuk.

Sulu Adada Akya Avı

Sulu Adada bir takıma yemlik Palamut, bir takıma da Sübye takarak dolaşmaya başladık. Son zamanlarda yemli dip sırtısında yemlik Palamut ile daha iyi sonuçlar alıyorduk. Bugün de öyle oldu. Sulu Adada bir tur atmadan kaloma akmaya başladı. Hemen balığı taşlık bölgeden uzaklaştırmaya başladık. On dakika sonra tekneyi durdurduğumda Akya kolayca gelmeye başlamıştı. Tekneye aldığımızda Akya’nın son zamanlarda avladığımız diğer balıklar gibi 5 Kg olduğunu gördük. Bugünkü avımızı da başarılı bir şekilde yapmış olduk. Balık avı dostluğunun yarattığı sinerji Akya avını da beraberinde getirmişti. İnanmak ve çok istemek, her zaman balık avında başarıyı sağlayan en önemli unsurdur.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/Sbjfmq7yRwo

Akya Avı Dostluğu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.