AKYA AVINDA AILE SAADETI

Akya Avında Aile Saadeti :

AKYA AVINDA AILE SAADETI

Büyük balık avlama arzusu Gökmen ve eşini Adrasan‘a getirmişti. Marmaris’ten başlayan tatillerinde kıyı şeridini gezerek Adrasan’a gelip bizimle balık avı turuna çıkmak için önceden rezervasyon yaptırmışlardı.

AKYA AVINDA AILE SAADETI

Akşam suyu için saat 16.30 da Adrasan Sahilinde buluşup denize açıldık. Koy içinde canlı yem balığı için yüzey sırtısı çekerek balık avına başladık. Güneyden sert bir rüzgar esiyordu. Koyun dışında koya paralel hareket ederek iki tane yemlik Palamut avı yaptık. Koy içinde havanın sertleşmesi ve günlük tur teknelerinin dönüşe geçmesi dolayısı ile sıkışık trafikten kurtulmak için Akya avı yapmayı düşündüğümüz meraya doğru hareketlendik. Güney rüzgarının etkisi ile ilerleyişimiz biraz yavaş oluyordu. Ama bu durumun bizim için bir sakıncası yoktu. Geçen zaman bizi Akya zamanına yaklaştırıyordu. Yol boyunca oltalara başka balık vurmadı.

AKYA AVINDA AILE SAADETI

Sohbet ederek av meramıza ulaştığımızda hem Akya oltasını hazırlayıp Akya avına başladık. Yemleri Balon Balıklarına kaptırma ihtimaline karşılık tek olta hazırladık. Tek olta ile teknenin manevra yeteneklerini kullanarak dolaşmaya başladık. Bendeki Akya avı yapacağımıza dair inanç arkadaşlara da sirayet etmişti. Onlarda pür dikkat Akya’nın gelmesini bekliyorlardı. Akya avının büyüsü onları da sarmıştı.

Büyük Balık Avına Başlama Psikolojisi

Büyük balık avı yapmamış olan birisi, Akya oltasını eline aldığında takımın ağırlığından etkilenerek olayın değiştiğini ve balık avında başka bir boyuta geçtiğini hemen anlar. Sonrasında büyük balık avında nelere çok dikkat edilmesi gerektiğinden bahsedildikçe, işin ciddiyeti anlaşılmaya başlar. Bu durum insanları hemen motive etmek için yeterlidir.

İkinci turu atıp dışa doğru çıkmaya başladığımızda kaloma şiddetle boşalmaya başladı. Kalomanın akış hızı, arkadaşların çok heyecanlanması için yetmişti. Balık vurunca bir süre hiç bir şeye dokunmadan beklemelerini istemiştim. Sabırla beklenen kısa bir zaman diliminden sonra oltayı toplamaya başladık. Toplarken bazen şiddetle kaloma boşalıyordu. Kısa bekleyişten sonra oltayı sarmaya başladık. Tabii sarabilirsek. Akya güzel mücadele ediyordu. On beş dakika boyunca hem oltayı toplamaya çalıştık, hem de tekne ile balığı sürükledik. Sonunda Akya yorulup teknenin yanına geldi. Hemen tekneye aldık. İşte o an aile saadeti yaşanıyordu.

Büyük Balık Avı Turuhttps://youtu.be/O5nS8w67iyo

Akya Avında Aile Saadeti

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.