AKYA AVI YAPARAK BUYUK BALIK AVINA ILK ADIMI ATTI

Akya Avı Yaparak Büyük Balık Avına ilk Adımı Attı :

AKYA AVI YAPARAK BUYUK BALIK AVINA ILK ADIMI ATTI

Bir çok insan, ufak balık avı yapmakta zorluk çekilen bir ortamda büyük balık avına tereddütle bakmaktadır. Gerçekten de ufak balık avı yapamazken, nasıl olacak da büyük balık avı yapılabilecekti. Büyük balık avı, küçük balık avı yapılan takımlarla yapılamayacağına göre, büyü balık avına uygun takımlar almak gerekir.

Takımlar bir şekilde alındı diyelim. Ne tür bir misina kullanmak gerekir. Çekeri ne olmalı? Takımlar nasıl hazırlanacak? Hangi yem, avlamak istenen balık için daha uygundur ve nasıl tedarik edilir? Yoksa önce yem balığının avı yapılıp, sonrasında da büyük balık avı için mi kullanılmalıdır? Büyük balık avı için nerelerde av yapılması daha doğrudur? Hangi derinliklerde olta çekilmelidir? Kullanılacak ağırlıklar ne hızla çekilirse, hangi derinliklere iner? Tekne hızı ne olmalıdır? Balık oltaya vurduğunda nasıl çekilmelidir? Tekneye nasıl alınmalıdır? ve bunun gibi pek çok sorunun yanıtlanılması ve bunlara en uygun çözümlerin bulunması gerekir. Tabii çıkacak pek çok probleme de acil yaratıcı çözümler bulmak gerekir. Ancak bu şekilde büyük balık avında başarılı olmak mümkündür.

AKYA AVI YAPARAK BUYUK BALIK AVINA ILK ADIMI ATTI

Kısmet Faktörünün Balık Avı Üzerindeki Etkisi

İşin teknik kısmını hallettikten sonra en önemli kısım, balık avında kısmetli birisi misiniz ve işinizi ne kadar severek yapıyorsunuz? gibi ruhsal ve psikolojik meseleler de var. Bunları da halledince, bütün bu başarılı avların sunumunu yapacağınız bir web sitesine ihtiyacınız var. Bu site devamlı güncel tutulmalı ki, insanların ilgisini çeksin ve sonrasında da meraklarını devamlı güncel olarak tatmin edebilsin.

AKYA AVI YAPARAK BUYUK BALIK AVINA ILK ADIMI ATTI

Bütün bunları niçin yazma ihtiyacı duydum. Atilla bey bu sabah balık avı turundayken, “28 Kg Akya avını siz mi yaptınız, müşteri mi yaptı?” diye sordu. O soruyu biraz irdeleyip, soruya cevap vermek isteyecek kimselere neleri göz önünde bulundurmaları konusunda bir kaç ip ucu vermek istedim.

Eğer büyük balık avı her kesin yapabileceği kadar kolay ve masrafsız olsaydı, kimse ufak balık avıyla uğraşmaz, direk balık avına büyük balık avlayarak başlardı. Umarım günün birinde bu mümkün olabilir.

Büyük Balık Avı Turuhttps://youtu.be/ZmX5T5x5-_w

Akya Avı Yaparak Büyük Balık Avına İlk Adımı Attı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.