BIR OZLEME SON VEREN AKYA AVI

Bir Özleme Son Veren Akya Avı :

BIR OZLEME SON VEREN AKYA AVI

Ali Bağcı ile uzun yıllardır balık avı turuna çıkmaktayız. Ali çok kısmetli bir insan olduğu için şimdiye kadar pek çok trofe balık avına imza atma fırsatı buldu. Bu balık avında Ali’nin en büyük arzusu Ömer’in büyük balık avı yaparak, ufak balık avından vazgeçip büyük balık avcısı olmasını sağlamaktı. Ömer de büyük balık avının heyecanını iki hafta öce kaçırdığımız, muhtemelen yeni Türkiye rekoru olabilecek Akya avında yaşadığı için, bugün Akya avını yaşamayı çok istiyordu.

BIR OZLEME SON VEREN AKYA AVI

Sabah erkenden Adrasan Sahilinden açıldık. Hava ve deniz balık avı için çok güzeldi. Nedense bende ve Ali de Akya avı yapacağımıza dair büyük bir inanç vardı. Bu durum, Ömer’inde motivasyonunu çok arttırıp onu da havaya sokuyordu. Koy içinde yemlik avı yapamayınca, Sulu Adanın yolunu tuttuk. Ada yolunda bir tane çok güzel yemlik Tombik avı yaptık. O balığı görünce büyük balık avı yapacağımıza dair inancımız daha da arttı.

BIR OZLEME SON VEREN AKYA AVI

Sulu Adanın etrafında bir tur attıktan sonra hemen Akya oltasını hazırlayıp Akya’nın peşine düştük. Daha oltayı suya bırakalı beş dakika olmadan oltada hareketlenme oldu. Vuruşlar çabuk geçince Balon Balığının yeme dokunmuş olacağı yorumunu yaptık. Bir süre daha hareket olmayınca oltayı kontrol ettiğimizde, vuran balığın kesinlikle Akya olduğunu balığın üzerindeki ezilmeden ve izlerden anladık.

BIR OZLEME SON VEREN AKYA AVI

Oltadaki Hareketlenmenin Yarattığı Heyecan

Akya tarafından oltaya yapılan müdahale bizim için çok motive ediciydi. Oltaya vuran Akya ise buralarda Balon Balığının dolaşma ihtimali yoktu. Bu sayede rahatça hareket ederek her noktada Akya aramaya başladık. On dakika geçmeden kaloma şiddetle boşalmaya başladı. Hemen balığı taşlık bölgeden uzaklaştırmaya başladık. Balıkla mücadelemiz 25 dakika kadar sürdü. Balık biraz küçük olduğu için çok direnemeden geldi. Ama her şeye rağmen bize büyük balık avının tüm heyecanın yaşattı.

Bu büyük balık avından en çok mutlu olan Ömer oldu. Bu Akya, onunla tekne aldığımız ilk büyük balık avı oldu. Artık Ömer’de büyük balık avcısı oldu.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/luk3K0s-hqI

Bir Özleme Son Veren Akya Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.