SON ANDA GELEN AKYA AVI

Son Anda gelen Akya Avı :

SON ANDA GELEN AKYA AVI

Mehmet ile dört yarım günlük balık avı turuna çıktık. Dürt gün boyunca her türlü av yöntemiyle büyük balık avını yapmak kısmet oldu. Her trofe balık avı bizi daha arzulu hale getirdi. En fazla zorlandığımız yem balığı olan Palamut avıydı.

Bu sene canlı balık avı iklimsel şartlardan, balıkların hala yumurta dökememiş olmasından ve büyük balıkların kıyıları talan etmesinden dolayı çok zor av vermektedir. Bunda belki de en büyük pay sahibi, uluslararası sularda Gırgır teknelerine av izni veren zihniyettir. Muhtemelen açık sularda rahatsız olan büyük balık kıyılara yönelip, yumurtlama ihtiyacında olan balığı sıkıştırarak yumurta dökmesine mani olmaktadır. Bu karadaki kuraklıktan farksız bir durumdur. Bu sene hasat verimsiz olacaktır. Çünkü yumurtlamak için kıyılara gelen balık, büyük balık baskısı sonucu koyda iki günden daha uzun kalamamaktadır.

SON ANDA GELEN AKYA AVI

Bu durumu iyi değerlendiren için büyük balıkların kıyıda olması da büyük bir avantajdır. Ufak balıktan sınırlı av yapıp, onunla büyük balık avı yapmak daha kolay olmaktadır. Ayrıca, ufak balığın hızlı hareketi, büyük balığın da yeme kolay ulaşmasını engellediğinden, jigging ve rapala ile sırtı yönteminin de iyi çalışmasına sebep olmaktadır.

SON ANDA GELEN AKYA AVI

Trofe Balık Avının Hikayesi

Mehmet ile çıktığımız ilk gün hüsran oldu. Yem balığı avı yapamadık, jigging yaptık. Onda da sonuç alamadan döndük. İkinci gün sabahı yem alamadan Adrasan Koyundan ayrılıp Pırasalı Ada istikametine gittik. Ada etrafında da sonuç çıkmayınca Çoban Limanına yöneldik. Çoban Limanında takımlara dip yaptırdığımız esnada, 7 cm rapala ile 7 Kg bir Mavi Orkinos Avı yaptık. Sonrasında Pırasalı Adada jigging yöntemiyle 5 Kg Akya avladık.

Üçüncü gün de yem avı yapamadan geçti. Biraz jigging yaparak günü noktaladık. Dördüncü gün koy içinde dört tane yem balıkla Pırasalı Adanın yolunu tuttuk. Pırasalı Adadan koy içine kadar trofe balık avı yapmak kısmet olmadı. Tam umutların bittiği noktada kaloma hızla boşalmaya başladı. 5 Kg üstü bir Akya avı yaptık. Bu şekilde dört gün boyunca rapala, jig ve canlı yemle balık avı yapmış olduk.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/7Vtc37flwoM

Son Anda gelen Akya Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

SON ANDA GELEN AKYA AVI için 2 cevap

  1. Mehmet der ki:

    Unutulmaz bir tatildi. Teşekkür ederim. Her yöntemle balığı aldık. Bitmesini hiç istemediğim av turlarıydı. Tekrardan teşekkür eder, en yakın zamanda görüşmek umuduyla…

    • Menderes Yahşi der ki:

      Benim için de keyifti. Bu tur, balık avına gönül vermiş, balık işinin kısmet olduğunu bilen ve av boyunca umudunu hiç kesmeyen bir kişinin başarıyı hak edişine güzel bir örnek oldu.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.