YEMLI DIP SIRTISIYLA BARAKUDA AVI

Yemli Dip Sırtısıyla Barakuda Avı :

YEMLI DIP SIRTISIYLA BARAKUDA AVI

Bu sene, sevgili eşim ve oğlum balık avıyla daha fazla ilgilenmeye başladılar. Onlar adeta benim boş zamanlarımı takip eder oldular. İlk boş vaktimde balık avına çıkmak ve denizde beraber vakit geçirmek için hiç bir fırsatı kaçırmıyorlar. Bu sayede yeni balık avı maceralarına beraberce imza atıyoruz.

YEMLI DIP SIRTISIYLA BARAKUDA AVI

Akşam suyunda balık 17.30 gibi hareketlenmeye başladığı için biz de denize  17.00 gibi açılıyoruz. Adrasan Koyu içinde yemlik Palamut avı yaparak ava başlıyoruz. Yemlik balık avlarken hepimiz fazlasıyla enerjik ve istekli olduğumuzdan, espriler havada uçuşuyor. Ayrıca bu dönem, aramızda balık avı rekabetinin yaşandığı dönem oluyor. İlk balığı alan diğerlerine dondurma veya kola ısmarlıyor. Bu ısmarlama işinde espri; balığı avlayarak sevinen kişi kendi adına bir ödül aldığından, bu sevinci diğerlerine de yansıtabilmek ve aramızda eşitliği sağlamak ve kıskançlık duygusunu yok etmek için ödülü ısmarlayan oluyor.

YEMLI DIP SIRTISIYLA BARAKUDA AVI

Koy içinde 3 km açılıp sahile paralel hareket ederek Palamut avı yapmaya çalıştık. Bir saat içinde oltalarımıza 3 adet Palamut takıldı. Yeterli yemlik balık avını yaptığımızdan, Akya avına başlamak için Pırasalı Adanın yolunu tuttuk. Adanın açığında Akya oltasını hazırlayıp dolaşmaya başladık.

Akya Beklerken Barakuda Avı Yaptık

O kadar kısmetli olmamıza rağmen, bu sene beraber çıktığımız avlarda Akya avı yapmak kısmet olmadı. “Acaba içimizde birisi, çaktırmadan Akya avı yapmayı istemiyor mu? Yoksa büyük balıktan ürküyor mu?” Yakın zamanda ilk Akya avımızı yaptığımızda bu anlaşılır.

Pırasalı Adada, Gemliyik Koyunda, Tuzla Adalarında ve Akseki’de Akya avlayamadan geçtik. Hava kararmaya başladığında, koyun içine girmiştik. Akya avı yapamayacağımız anlaşılınca, tekne hızını arttırarak kıyıya yöneldim. Kıyıya yaklaştığımız esnada olta ağırlaştı. Kaloma sıkı olduğu için çok az aktı. Gelen balığın Barakuda olduğu kesindi. İçimden “acaba Wahoo avı yapmış olabilir miyiz?” diye geçti. Oltayı çekerken bizimkilere çaktırmadan, oltayı topluyormuş gibi çektim. Balığı tekneye aldığımda teknede müthiş bir sevinç yaşandı. Gönül hemen oltayı eline alarak Barakuda ile hasret giderdi. Ta ki, Barakuda oltadan kurtulana kadar. Sonra çığlık…

Barakuda Avı Videosuhttps://youtu.be/F3jep-vxH_Y

Yemli Dip Sırtısıyla Barakuda Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.