YAPTIKLARI AKYA AVI UMDUKLARINDAN BUYUK CIKTI

Yaptıkları Akya Avı Umduklarından Büyük Çıktı :

Amatör Balıkçı İçin Büyük Balık Ne Anlama Gelmektedir?

Büyük balık kavramı herkes için farklı anlamlar ifade eder. Genel olarak amatör balıkçıların avladığı balık boyu 15 – 30 cm arasıdır. Dolayısıyla bu insanlar için 40 – 50 cm balık avı büyük balık anlamına gelmektedir.

YAPTIKLARI AKYA AVI UMDUKLARINDAN BUYUK CIKTI

Balık avıyla uğraşan herkes büyük balık avı hayalleri kurar. Büyük balık avı; mücadele gücü, daha fazla bilgi – tecrübe, daha fazla et ve ustalık anlamlarını taşır. Bu sebeplerden dolayı insanları çeker. Ufak balık konusunda ustalaşan balık sevdalısı, büyük balıkların avını yapmak için araştırma içine girer. Önce kendi imkanları ile büyük balık avı yapmanın yollarını arar. Eğer büyük balık avı yapmayı başarabilirse bu konuda kendini geliştirmeye başlar. Bir amatör büyük balık avının tadına vardıktan ve belli bir bilgi seviyesine ulaştıktan sonra daha büyük balıkların avını yapmak ister.

YAPTIKLARI AKYA AVI UMDUKLARINDAN BUYUK CIKTI

Büyük Balık Avında Donanım ve Bilginin Önemi

Daha büyük balıklarının avını yapmak için daha iyi donanıma ve bu avın gereksinim duyduğu bilgiye ihtiyaç vardır. Bazen okumak, araştırmak yetmez. Uzun tecrübeler yaşayacak zaman yoktur. Bu yüzden bilginin ve tecrübenin olduğu kimselerden destek almak gerekir. Bu destek teorik ve pratik uygulamayla beraber olursa çok öğretici olur. Bu teorik bilgiler ve uygulamalar bizi uzun süre uğraşıp bir şeyleri keşfetmek için masrafa girmekten kurtarır. Ayrıca bir işe üst seviyeden başlamak, iş için ayrılacak zamanın daha verimli kullanılmasını sağlar. Bu zaman diliminde bizde yeni denemelerle pek çok yeni tecrübelere vesile olabiliriz. Bu şekilde edindiğimiz bilgiyi geliştirerek daha üst bilgi düzeyinin oluşmasına katkı sağlamış oluruz. Böylece bilgi çoğalarak başlangıç bilgisinin daha üst düzeylere taşınması sağlanır.

YAPTIKLARI AKYA AVI UMDUKLARINDAN BUYUK CIKTI

Balık Avının Hikayesi

Bu balık avı turumuzda arkadaşlar büyük balık tecrübesi kazanmak ve uygulama görmek için gelmişlerdi. Balık avı, Palamut avı ile başladı. Onların şimdiye kadar yaptıkları en büyük balıklarını avladılar. Şimdi sıra büyük balık avına gelmişti. Palamut’u yem yaparak Akya oltasını hazırladık. Bu oltanın hazırlanışı insanlar için ilham vericidir. Pek çok kalıpları yıkılır. Pek çok fikir akıllarında uçuşmaya başlar. Bu şekilde artık onlar daha üst boyutların avcısı olurlar.

YAPTIKLARI AKYA AVI UMDUKLARINDAN BUYUK CIKTI

Katılımcı Büyük Balık Avının Tehlikeleri Hakkında Bilgilendirilmelidir

Olta suya salınır. Olta onlara verilirken büyük balık avının tehlikeleri konusunda uyarılır. Uymaları gereken kurallar sıralanır. Bu uyarılar onları bir anlamda kendilerine getirir. Artık farklı ve heyecan verici bir ava başladıklarını anlarlar. Bir üre sonra büyük balık kalomayı boşaltmaya başlar. Bu anda uyarıların ne anlama geldiğini kavramaya başlarlar. Kuralları uygulamaya başladıklarında avın kolaylaştığını görürler. Bilgi ve tecrübenin ne anlama geldiğini anlarlar.

Kaç Kilo Balık Sizin İçin Büyük Balıktır?

Büyük balık avına başlarken herkesin kafasında kendine göre bir boy, kilo vardır. Av gerçekleştiğinde beklentilerin üzerinde bir balıkla karşılaşılırsa, insanın için tarifi mümkün olmayan bir başarı hissiyle dolar. Bu başarı hissinin temelinde kişinin karnını doyurma güdüsü yatar. Günümüz imkanlarında karın doyurmak için illa da avcılık yeteneklerimizin olması zorunlu değildir. Bu sebeple bir süre sonra büyük balık avında tecrübelenen avcı avını geri salmaya başlar. Bu durum onu daha büyük avcı yapar. Mesele et olmaktan çıkıp, avcılık tatmini olur. Bu aşamada avcı avına zarar vermeme prensibiyle hareket etmeye başlar.

Yaptıkları Akya Avı Umduklarından Büyük Çıktı

Ya Nasip Deyip Avladığımız Akya Videosuhttps://youtu.be/LQieSEnDk2c

Yaptıkları Akya Avı Umduklarından Büyük Çıktı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YAPTIKLARI AKYA AVI UMDUKLARINDAN BUYUK CIKTI için 2 cevap

  1. Ali der ki:

    Bu balık avına baba ve oğul’un gelmiş olması ekstra bir şans mıdır? Neden?

    • Menderes Yahşi der ki:

      Evet, bence ekstra bir şanstır. Şimdiye kadar edindiğim tecrübeye göre bayanlar ve çocuklar balık avına ekstra şans getirmekteler. Bunun sebebinin onların balık avı stresinden daha uzak olmaları ve avın zevkini çıkarmayı düşünmeleri. Stresten uzak yapılan av, her zaman daha fazla av şansı demektir. Bu sebeple bayanları ve çocukları daha kısmetli görürüm. Yaptığımız trofe avlara bakarsak bu açıkça ortaya çıkmaktadır.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.