AKDENIZDE BUYUK BALIK AVI TURUNDA YAS GUNU HEDIYESI AKYA OLDU

Akdenizde Büyük Balık Avı Turunda Yaş Günü Hediyesi Akya Oldu :

Akdeniz’de Balık Çeşitliliği Niçin Fazladır

Akdeniz tuzlu ve sıcak bir deniz olması sebebiyle balık çeşitliliği çok fazla olan bir denizdir. Kızıldeniz’den her sene pek çok göç almaktadır. 2016 senesi itibariyle yeni gelen türler arasında Aslan Balığı da vardır. Muhtemeldir ki yakın tarihe kadar pek çok tür daha Akdeniz’e göçen balıklar arasına katılacaktır. Bu balık çeşitliliği ile Akdeniz giderek zenginleşen bir deniz olmaya adaydır.

AKDENIZDE BUYUK BALIK AVI TURUNDA YAS GUNU HEDIYESI AKYA OLDU

Balığı Nasıl Arttırabiliriz

Akdeniz’de çeşitlilik artarken, miktarında artması için; denizin temiz tutulmalı ve balık koruma altına alınmalıdır. Balığın korunması adına, kıyıların balıkların yaşam alanı olarak ilan edilmesi çok önemli bir adım olacaktır. Bunu ağ avcılığından vazgeçilmesi izlemelidir. Sonrasında olta ile büyük balık avına geçilmelidir. Bütün bunlar ufak balıkların büyümesine fırsat vererek, balık stoklarının artmasını sağlayacaktır. Ufak balıklar büyüdükçe büyük balık avcılığı daha kolaylaşacaktır. Bu şekilde ekonomik verimlik artacaktır. Ekonomik verimlilik ülkemiz balık stok’u için artış, ekonomimiz için zenginlik anlamına gelmektedir. Bu iki artış da ülke insanımızın tamamını kapsayıcı bir gelişme olacaktır.

AKDENIZDE BUYUK BALIK AVI TURUNDA YAS GUNU HEDIYESI AKYA OLDU

Balık Avı Turizmine Geçiş

Doğayı seven ve korumayı prensip edinen insanlar büyük balık avına yönelmelidir. Büyük balık avı turizmi denizciliğimizin gelişmesi ve amatör balıkçılığın yaygınlaşması adına önemli sektör olacaktır. Büyük balık avı turizmine öncülük etmek adına biz 14 senedir büyük balık avı turları düzenleyerek ülke balıkçılığımıza örnek olmaya çabalamaktayız. Bir konuda fikir beyan etmenin, öncelikle o konuya örnek teşkil etmekle mümkün olacağına inanmaktayız. Bu sebeple balık avı turlarımızda edindiğimiz her türlü bilgiyi, resim ve videoları paylaşmaktayız. Umarız ki bu bilgiler, resim ve videolar balık avı turizminin gelişimine katkı sağlarlar.

AKDENIZDE BUYUK BALIK AVI TURUNDA YAS GUNU HEDIYESI AKYA OLDU

Ali Bacı ile Balık Avı Turu

Bu balık avı turumuzda da bu bağlamda balık avına çıktık. Ali Bağcı 13 yıldır bizimle her sene balık avı turlarına katılır. Ali ile pek çok büyük balık avı yaptık. Bugünkü balık avı turumuz Ali’nin yaş günü olması sebebiyle önem taşımaktaydı. Amacımız güzel bir büyük balık avı yaparak Ali’nin yaş gününü kutlamaktı. Akşam suyunda amacımıza ulaştık.

Ali’nin Yaş Gününü Büyük Balık Avı Yaparak Kutladık

Büyük balık avımız Pırasalı Adadan, Adrasan Koyu istikametine doğru sürmekteydi. Sıra ile meraları tarayarak kıyıya doğru ilerliyorduk. Tuzla Adalarını geçip, Akseki Koyuna doğru yaklaşırken mağaraların açığında kaloma boşalmaya başladı. Keyifle mücadeleye başladık. Tekneyi koyun açığına alırken balık kalomayı boşaltmaktaydı. Önce Volkan, sonra Ali oltayı çekti. Sonunda balığı teknenin yanına getirdiğimizde, Ali uzanıp balığı tekneye aldı. Böylece Ali’nin yaş gününü büyük balık avı yaparak kutlamış olduk.

Yaş Gününde Akya Avı https://youtu.be/uZNtM5qYoSc

Akdenizde Büyük Balık Avı Turunda Yaş Günü Hediyesi Akya Oldu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

AKDENIZDE BUYUK BALIK AVI TURUNDA YAS GUNU HEDIYESI AKYA OLDU için 2 cevap

 1. Ali der ki:

  Neden büyük balıklar akşam suyunda kıyılara yanaşıyorlar?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Akşam suyunda büyük balıklar yeme ihtiyacı duydukları için kıyılara yanaşırlar. Onlar kıyılara yöneldiklerinde onlardan küçük olan balıklarda mecburen kıyılara yönelirler. Bu zaman diliminde beslenmek için kıyılara hızlı giriş çıkışlar olur. Akşam suyunu balıkların beslenme zamanı olarak tanımlayabiliriz.

   Bazı büyük balıklar da beslenmenin yanında akşamı geçirecek uygun bir ortam bulmak için kıyılara yanaşırlar.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.