YAS GUNUNDE AKYA AVI

Yaş Gününde Akya Avı :

Benim Adrasan sevdam 2008 yılında başladı. Balık tutmak için internette araştırma yaparken Deep Fishing’e rastladım. Hemen Menderes beyi aradım.

YAS GUNUNDE AKYA AVI

2008 Nisan ayında Adrasan’a grup olarak gittik. İki tekne olarak balığa çıktık. Ama kısmetli değildik pek. Daha sonra yazın sonunda bayram tatiline büyük bir grup olarak gittik. Yine balığa çıktık. Fakat yine kısmetli değildik. Ufak tefek balıklar alabilmiştik. Daha sonra hemen her yıl Menderes ağabey ile balığa çıktık. Palamut, Barakuda, Balon Balığı, Zargana tuttuk. Fakat trofe avı yapmak nasip olmadı. Hep eve içimde bir burukluk ile döndüm. Hep bir daha ki sefere dedik.

YAS GUNUNDE AKYA AVI

Doğum günümde Adrasan da olup balığa çıkmak ve uzun zamandır hayalini kurduğum Akya avını yapmak için menderes ağabey ile randevulaştık. Ortağım ile birlikte 8 ekimde Antalya ya geldik. Hemen Adrasan’ın yolunu tuttuk. Kalacağımız yere yerleşip kendimizi en kısa sürede denize bıraktık. O güzel manzarası ve şahane denizi ile tekrar buluşmuş olmak tarif edilmezdi.

YAS GUNUNDE AKYA AVI

Balık Avına Dinç Bir Şekilde Katılmak

Ertesi sabah çıkacağımız balık turunda zinde olmak için erkenden yattık. Sabah 06:30 da balığa çıktık. Koyun içerisinde Akya avı için yemlik balık arayışına başladık. Önce Menderes ağabeyin oltasına Palamutlar geldi. Sonra İlhan yakaladı. Sonra da ben. Kısa sürede 6 Palamut 1 uskumru aldık.

YAS GUNUNDE AKYA AVI

Pırasalı Adaya yaklaştığımızda Akya için Palamut’u yem yaptık. Menderes ağabey oltayı ellerime verirken dikkat etmemiz gereken şeyleri anlatıyordu..Akya avı için beklemeye başladım. Bekleme çok sürmedi. Yaklaşık beş, on dakika içerisinde kaloma boşalmaya başladı. Beklediğimiz Akya kısa sürede oltamızdaydı. Mücadelemiz on dakika kadar sürdü. Suyun içerisinde balığımız göründü. 6 kg civarında bir Akya’yı doğum günü hediyesi olarak tekneye almayı başardık.

Dönüş yolunda 5 – 6 tane Balon Balığı oltamıza takıldı. Palamutlar bittince oltayı topladık.

Uzun zamandır beklediğim Akya avını yapmanın mutluluğuyla sahile çıktık. Herkes tuttuğumuz balığı görüp tebrik etti. Darısı büyük balık avı yapamayanların başına…

Büyük balık avlamanın en önemli detayı gerçekten istemekmiş. Bunu şimdi anladım. Bir daha ki balık avını şimdiden iple çekiyorum. Umarım bu sefer çok daha büyük bir av yaparım.

SAYGILARIMLA,

OSMAN HALİL ALTINEL

Yaş Gününde Akya Avıhttps://youtu.be/ZmX5T5x5-_w

Yaş Gününde Akya Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.