Balık Avı Videoları – Lagos Avı

Balık Avı Videoları – Lagos Avı :

Balık Avı Videoları – Lagos Avı Videoları

Selçuk bey, 2011 senesinde birkaç kere, Adrasan’da düzenlemekte olduğumuz, balık avı turlarına katıldı. Selçuk beyle avlarımız genellikle, bereketli geçti. Bu balık avı turunda, Lagos – Grida avladık.

Balık Avı Videoları - Lagos Avı

Selçuk beyle, saat 06.30 da, Adrasan sahilinde buluşup, denize açıldık. Hava güzel, deniz sakindi. Her şey balık avı için uygundu. Bizim de, balık avlamak için hevesimiz ve isteğimiz tamdı. Kıyıdan biraz açılınca, Palamut avı için yüzey oltalarımızı denize bıraktık. Yönümüz Pırasalı Adaydı. Pırasalı Adaya kadar ve adanın etrafında Palamut aradık.

Saat 09.00 gibi Palamut avından vazgeçip, jigging yapmaya karar verdik. Jigging avı için Pırasalı Adanın biraz açığına gittik. Jig’leri denize bırakıp jigging yapmaya başladık.

Balık Avı Videoları - Lagos Avı

Jigging oldukça zahmetli ve antrenman gerektiren bir uğraştır. Senkronizasyonu tutturduktan sonra nispeten kolaylaşmaya başlıyor. Her şeye rağmen, zaman zaman ara verilip yeniden başlandığında, daha kolay gelmeye başlıyor. Özellikle beş, altı moladan sonra insan kendini otomatiğe bağlanmış gibi, hissediyor. Biraz, oltayı sallama periyotunu yavaşlatıp hızlandırdığınızda, gücünüzü daha efektif kullanabiliyor. Her şeye rağmen, antrenman şart.

Jigging’e başladıktan 30 – 40 dakika sonra kaloma hızla boşalmaya başladı. Güzel bir balık oltadaydı. Sevinç ve heyecanla oltayı çekmeye başladık. İlk başlarda balık güzel basıyordu. Sonra, basmasında azalma olmaya başladı.

Balık Avı Videoları - Lagos Avı

Anlaşılan, Lagos çekiyorduk. Lagos ve Sinaritler yukarı doğru, hızla çekilirken, hava keselerinde havayı tutukları zamanlarda, hava keseleri şişmiş geliyorlar. Bazen, çok sıkı mücadele ediyorlar ve hava keselerinde hava tutmuyorlar. Böyle zamanlarda, hava kesesi şişmeye biliyor. Balığı çekmeye öyle konsantre olmuş, olayın heyecanına kendimizi öylesine kaptırmışız ki, video çekmeyi unutmuşuz. Balığı tekneye aldığımız da, video çekmeyi unuttuğumuzu fark ettik. Hemen, fotoğraf makinesini çıkarıp video çekmeye başladım. Jig ile, 4 kg civarı bir Lagos (Grida) avlamıştık. Güzel bir günde, güzel bir denizde, çok güzel bir av olmuştu. Sabah heveslendiğimiz kadar vardı. Sabah, Palamut avlayamamıştık ama, jig ile Lagos avlamayı başarmıştık. Kısmetimizde Lagos avlamak varmış.

BUYUK BIR INANCLA HAZIRLANDIKLARI JIGGING TURUNDA LAGOS AVI YAPTILAR

Jigging Yöntemiyle Lagos Avı Videosu: https://youtu.be/sSAZFO5iG_Y

Balık Avı Videoları – Lagos Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.