BALIK AVI YEMLIK BALIKLA BASLADI BUYUK BALIKLA BITTI

Balık Avı Yemlik Balıkla Başladı Büyük Balıkla Bitti :

İlk günün ilk balıklarından olan bu Palamut, Akya avı için yem olacak balıklardandı. Sabah Adrasan Fenerinin açığında aldığımız Palamut avlarından sonra, Sulu Adada tekrar Palamut avı yapmaya başladık. Palamut avı sabah erkenden biraz yavaş başlamıştı. Sulu Adaya yanaşırken durum değişmeye başladı. Sulu Adada, Palamut avı bolluğu vardı. Bir ara Sulu Adaya yaklaşırken 1 Kg civarı değişik bir Palamut da avladık. Bu tür Palamutları her zaman avlamak mümkün olmamaktadır. Kara deniz Palamut’u ise, mart-mayıs döneminde avlanabilmektedir.

BALIK AVI YEMLIK BALIKLA BASLADI BUYUK BALIKLA BITTI

En çok Palamut avını Sulu Adanın açık kısmında yapmıştık. Bu kadar Palamut avı yapınca, başka yere girmeden burada Akya avı için olta atmanın daha doğru olacağına karar verdik.

BALIK AVI YEMLIK BALIKLA BASLADI BUYUK BALIKLA BITTI

Akya oltasını hazırlayıp, Palamut avı yaptığımız bölgenin dışını çekmeye başladık. On dakika olmadan Elif’in elindeki çıkrık oltanın kaloması hızla boşalmaya başladı. Boşalmanın şiddetine bakılacak olursa bu çok büyük bir Akya’ydı. Bazen Akya oltasının kancaları balığın karın bölgesine geçebiliyor. Bu durumda balık rahatça dönüp basabildiğinden kalomayı hızla boşaltabiliyorlar. Bu durumda balığın büyüklüğünü tam olarak anlamak mümkün olmayabiliyor. Ancak bir süre geçip balık yorulmaya başlayınca gerçek ağırlığı konusunda fikir yürütebiliyoruz. Eğer kancalar karın kısmından geçmemişse bu onun çok büyük balık olduğunu gösteriyor.

Teknenin en düşük hızında Akya’yı taşlık kısımdan dışa doğru uzaklaştırdık. Altı kumluk daha derin bir yere gelince büyük balık avı mücadelemize hep beraber devam ettik. Balık çok mücadeleci çıkmıştı. Devamlı kaloma boşaltarak dibe inmeye çabalıyordu. Her halde hepimiz iki, üç tur oltayı çektik. Bu şekilde ava devam etmiş olmamıza rağmen yinede mücadele yorucuydu. Ama büyük balık avı yapmak isteyince böyle yorgunluklar avcının severek katlanacağı yorgunluklardandır. Keşke bütün yorgunluklar böyle olsa.

Sonunda 30 Kg REKOR bir Akya avı yaptık. Güzel bir Palamut, 30 Kg REKOR Akya avı yapmak için yeterli olmuştu.

BALIK AVI YEMLIK BALIKLA BASLADI BUYUK BALIKLA BITTI

Her isteyene, böyle güzel REKOR Akya avları temenni ederim.

ONLAR ISTEDI BALIKLAR SIRAYLA OLTALARA ATLADI

Sipariş Usulü Balık Avı Videosu: https://youtu.be/9k3AfyBosjY

Balık Avı Yemlik Balıkla Başladı Büyük Balıkla Bitti

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.