BUYUK HEYECAN YARATAN PALAMUT AVI

Büyük Heyecan Yaratan Palamut Avı :

Palamut Avı Videosu – 

Adrasan’da her zaman, Palamut avlamak mümkün değildir. Adrasan’da Yazılı Orkinos’a da Palamut dediğimiz için bu balığı Yazılı Orkinos’tan ayrı değerlendirmek gerekir. Bu balık bir Yazılı Orkinos değil, ama bir Karadeniz Palamutu da değildir. Adrasan Koyunda ve çevresinde Kara Deniz Palamut’u mart – mayıs aylarında avlanabilir. Genellikle 30 -40 gün Adrasan Koyu ve civarında avlandıktan sonra suların ısınmaya başlamasıyla, pek oyalanmadan Adrasan sularını terk eder. Bu sene Palamut avlarını takiben ilerleyen günlerde, ilk defa bir balık avı turumuzda 3 Kg üzeri bir Torik avı yapmak kısmet oldu. İlk defa Torik avı yapmak bizi çok keyiflendirmişti. Bizim için bu avın önemi, ilerleyen gün ve senelerde daha büyük torikler avlama şansımızın olduğuydu.

BUYUK HEYECAN YARATAN PALAMUT AVI

Elif’in kısmetine Palamut, tam Sulu Adaya yaklaştığımız esnada oltaya takıldı. Yaklaşık 1 Kg civarıydı. Bu balıklar oltaya takıldıklarında diğer Palamutlara nazaran daha fazla mücadele ederler. O gün de öyle oldu. Elif’i oldukça zorladı. On dakikalık uğraştan sonra, ancak tekneye alabildik. Bu Palamut’u ne zaman tekneye alsak, içimi bir sevinç kaplar. Özellikle yemek amaçlı balık avı yapılıyorsa, bu Palamut tam balığı. Biz de tekneye, yemek amacıyla aldık. Elif ve Cengiz için öğle yemeği olacaktı. Bu balıkları yemek amacımız yoksa genellikle geri bırakırız.

BUYUK HEYECAN YARATAN PALAMUT AVI

Bu balığı avladıktan sonra yemlik balık avımız bitti. Vakit kaybetmeden Sulu Adanı açığında Akya oltasının hazırlığına başladık. Olta hazır olunca oltayı mavi derinliklere bıraktık. Sulu Adanın açık deniz kısmını çekmeye başladık. Kıyıya yakın bir balıkçı teknesi av yapıyordu. Bizde onun açığını çekmeye başladık. Daha ilk geçişimizi tamamlamıştık ki kaloma hızla boşalmaya başladı. İlk anda balıkla mücadele edebilmek için tekneyi açık denize doğru en yavaş hızında sürdük. Teknenin hareketli olması balığı yormada bize yardımcı oldu.

Mücadele yaklaşık 30 – 40 dakika kadar sürdü. Yemli Akya oltası ile Elif 30 Kg Trofe Akya avı yaptı. Bu Palamut Elif için 30 Kg Trofe Akya avına antrenman mahiyetinde olmuştu.

SINARIT AVI KISMETIMIZ BU AVLA ACILDI

PALAMUT AVI

Palamut Avı Videosu: https://youtu.be/vqvso62jGgU

Büyük Heyecan Yaratan Palamut Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.