BALIK AVINDA SIPARIS SISTEMI

Balık Avında Sipariş Sistemi :

BALIK AVINDA SIPARIS SISTEMI

Cengiz ve Elif ile geçen sene önce 30 Kg, bir gün sonra da 10 Kg olmak üzere iki tane Akya avlamıştık. 30 Kg olanı hep beraber yedik. 10 Kg Akya’yı mavi derinliklerdeki özgürlüğüne geri bıraktık. Bırakırken de “büyüde gel” dedik.

Geçen sene Cengiz ve Elif avlamak istedikleri balıkların listesi ile gelmişlerdi. Çıktığımız turda her istedikleri balığı fazlası ile avlamışlardı. Alışkanlık o ya, bu sene de yine bir listeleri vardı. Liste şöyleydi: Trofe bir Akya 10 Kg kadar, Barakuda ve 15 Kg Lambuka.

BALIK AVINDA SIPARIS SISTEMI

Sabah erkenden Adrasan Sahilinde buluşup denize açıldık. Elif konuşmaya listede olanları zikretmekle başladı. Lambuka dışındakiler bana olabilir gelmişti. Elif’in kısmetini geçen seneden gördüğüm için “olabilir kısmet, belki 15 Kg Lambuka’ya da denk gelebiliriz” dedim.

BALIK AVINDA SIPARIS SISTEMI

Balık avı yemlik Palamut avı ile başladı. Adrasan Fenerinin önünde listenin ilk unsurunu karşılayarak devam etti. Elifin oltasına bir Barakuda takılmıştı. Daha çekiş şeklini gördüğümüz ilk anda “bu Barakuda” dedik. Barakuda avı bize, avın nasıl geçeceği konusunda ip ucu vermişti. Artık Akya avına daha inançlı bakıyorduk.

Yönümüzü, geçen sene 30 ve 10 Kg Akya avladığımız, Sulu Adaya çevirmiştik. Her sene yaptığımız gibi yol boyunca sohbete daldık. Sulu Adaya nasıl geldiğimizi fark etmedik. Avladığımız yemlik Palamutlar yeterli sayıya ulaşmamış olsa da, saatin ilerlemiş olması sebebiyle Akya avına başlamaya karar verdik. Sulu Adada saat 12.00 ye kadar dolaşmamıza rağmen bir hareket olmayınca hem yer değişikliği olsun, hem de mola yerine yaklaşalım diye Amerikan Koyuna çevirdik. Kelleci Burnunun önünü gözüme kestirmiştim. Önce Kelleci Burnunu açığını çektik. Sonra oltaların biraz sarıp kıyıya yaklaştık.

Daha kıyıyı yeni çekmeye başlamıştık ki, Elif’in kaloma hızla boşalmaya başladı. Elif yine Akya’yı almıştı. Hemen tekneyi açık suya çevirip kıyıdaki taşlardan uzaklaştırdım. Sonra Elif mücadeleye başladı. Cengiz oltayı takımlar gözükmeye başladığında almıştı. O takımı çekip Akya’yı teknenin yanına getirdiğinde bende tekneye almıştım. Yine Akya teknedeydi. Kısmet…

AKYANIN MUCADELE GUCU BUYUKLUGUNE DELILDI

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/hLg-sJjptnA

Video Link’i: http://youtu.be/9k3AfyBosjY

Balık Avında Sipariş Sistemi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BALIK AVINDA SIPARIS SISTEMI için 1 cevap

  1. Akif Cengiz Ceylandağ der ki:

    Bana ve sevgili eşim Elif’e bir senelik bir aradan sonra tekrar Adrasan da olmak ve oranın güzel doğasını koklamak çok iyi geldi. Elif’in geçen seneki rekor 30 Kg’lık Akya’sından sonra bu senede güzel bir av yapma dileğiyle… http://www.adrasanbalik.com/akif-cengiz-ve-elif-ceylandag-akya-avi-videosu/.html

    Bu senede güzel bir av yaşamayı istiyorduk. Sabahın erken saatinde balık avımıza başladık ve Elif ilk Palamut’u aldı. Sabah erken kalkmamız nedeni ile ilk gelen Palamut Elif in uykusunu açmaya yetmemişti. Elif’e doğru baktım ve gözlerinin kapandığını uyumak üzere olduğunu gördüm ki, birden Elif in kaloması boşalmaya başladı. Oltaya gelen bir Barakuda idi. Elif uyurken bile Barakuda tuttuğuna göre, Akya tutması içinde heveslenmiştik. Öğlen Sulu Adanın o güzel plajında mola verip denize doyduktan sonra tekrar Akya avına döndük. “Akya tutmadan yemek molası vermeyeceğiz” diye ısrarımız sonuç verdi ve sabahki tahminlerimiz tuttu. Elif Akya’yı yakalamıştı. Büyük bir heyecan ile Akya’yı tekneye aldıktan sonra, güzel bir yemek molası verdik. Tabi bu arada çekilen fotoğrafları da merakla avın sonucunu bekleyen arkadaşlarımızla paylaştık. Yine güzel bir tatil, güzel bir balık avından sonra, tekrar bu güzel mekana gelmek üzere evimize döndük.

    Artık kısmet olursa seneye tekrar Adrasan’a gelene kadar, hatıra olarak izleyeceğimiz ve bakacağımız videolarımız ve resimlerimiz var. Menderes abiye o güzel sıcak dostluğu, güzel sohbetleri ve o güzel öğlen yemeği için çok teşekkür ederiz. Tekrar Adrasan da buluşmak ve bu siteye kısmetse yeni güzel videoları yükletmek için 2014 senesini sabırsızlıkla bekleyeceğiz.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.