AKYANIN MUCADELE GUCU BUYUKLUGUNE DELILDI

Akyanın Mücadele Gücü Büyüklüğüne Delildi :

Akya Avı Videosu 

AKYANIN MUCADELE GUCU BUYUKLUGUNE DELILDI

Cengiz ile uzun zamandır tanışıyoruz. Yıllar önce Akya avı için Adrasana gelmiş ve beraber balık avı turuna çıkmıştık. Geçmişte, Akya avı yapmak kısmet olmamıştı. Aradan yıllar geçti, nihayet bu sene yine balık avı turuna çıkmak kısmet oldu. Cengiz, bu seneki balık avı turuna eşi Elif ile beraber geldi. Bu seneki turda, aile birliğinin oluşturduğu sinerji işe yaradı. 6 – 7 Kg bir Akya hayali kuruyorlardı.

AKYANIN MUCADELE GUCU BUYUKLUGUNE DELILDI

Bu balık avı turunda av merası olarak Sulu Adayı seçmiştik. Sulu Adaya kadar yeterli miktarda Palamut avı yapmıştık. Sulu Adada hemen Akya avı için Akya oltasını hazırlayıp denize bıraktık. Sulu Adanın açık kısmını ilk çekişimizde, Elif’in elindeki çıkrık oltanın kaloması amansız bir hızla çekilmeye başladı. Altımız kayalık olduğu için, tekneyi açık denize çevirerek adadan uzaklaşmaya başladık. Elif’in zorlandığını görünce oltayı alıp Akya avımızla ilgili durumu anlamaya çalıştım. Oltanın çekmesinden ve basışından, Akya’nın büyük bir şey olma ihtimali çok fazlaydı. Kancalar, Akya’ya yandan geçmemişse oldukça büyük bir Akya avı yapmıştık.

AKYANIN MUCADELE GUCU BUYUKLUGUNE DELILDI

Akya kalomayı boşalttıkça tekne ile açığa doğru giderek, Akya’yı yorarak çekmeye çalıştık. Durduğumuzda Akya çok sert mücadele ediyordu. Sonunda Akya teknenin altında büyük daireler çizerek yukarı doğru gelmeye başlamıştı. Akya’nın sudaki bu görüntüsü Akya avının en güzel anıdır. Bu görüntüyü izledikten sonra Akya’yı geri salsak içim cız etmez. Akya’nın yukarı gelişini, parıldamasını, yukarı geldikçe büyümesini suda görmek çok güzel bir duygu.

Teknenin yanına geldiğinde Akya’nın büyüklüğü ortaya çıkmıştı. Cengiz ile Elif 6 – 7 Kg Akya avı beklentisi ile tura gelmişlerdi. Bu kadarlık bir büyük balık onları mutlu etmek için yeterliydi. Daha büyük bir balık avı yapmayı hayal etmemişlerdi. Teknenin yanındaki balık onların hayal ettiğinden çok daha büyüktü.  Bu büyüklük karşısında şaşkınlıklarını gizlemeleri bile mümkün değildi. Adeta ne yapacaklarını, ne söyleyeceklerini bilemez haldeydiler. Akya’yı tekneye aldığımızda ikisi de şoktaydı. Akya 30 Kg civarıydı.

TUT BIRAK YONTEMI AKYA AVINA GUZEL BIR ORNEK

Tut Bırak Akya Avı Videosu: https://youtu.be/pLtEwsDKRis

Akyanın Mücadele Gücü Büyüklüğüne Delildi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

AKYANIN MUCADELE GUCU BUYUKLUGUNE DELILDI için bir cevap

  1. Akif Cengiz Ceylandağ der ki:

    Menderes bey ile 2008 yılında tanışmış ve 4 gun süren guzel bir av zamanı geçirmiştim. Daha sonra ise geçen sene eşim Elif ile beraber tekrar Adrasan’a gelip Menderes bey ile yaptığımız 2 günlük balık turunda Elif 30 kg lık ben ise 10 kg lık Akya avlamıştık. Benim tuttugum 10 kg lık Akya’yı ise tut bırak yöntemi ile tekrar denize bırakmış ve çok keyifli zaman geçirmiştik. Şu anki videoyu izleyince 26 Eylül de tekrar Adrasan’a yapacağımız yolculuk için heyecanlanmaya başladım. Hem balık avı, hem Menderes abinin güzel sohbeti hemde Adrasan’ın güzel ve sakin ortamını hayal edince insan heyecanlanıyor. Türkiye’de özellikle balik avlamayı sevenler için Adrasan ve Menderes abinin çok güzel bir fırsat olduğunu düşünüyor ve herkese tavsiye ediyorum. Bu eylül sonunda umarım şansımız yaver gider ve bizim de güzel yeni bir Akya avı videomuz bu sitede tekrar yayınlanır. Geçen seneki yaklaşık 1 saat süren Akya avımızın videosunu da seyretmenizi tavsiye ederim. Video Link’i: http://www.adrasanbalik.com/akif-cengiz-ve-elif-ceylandag-akya-avi-videosu/.html

    Akif Cengiz

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.