TUT BIRAK YONTEMI AKYA AVINA GUZEL BIR ORNEK

Tut Bırak Yöntemi Akya Avına Güzel Bir Örnek :

Cengiz ve Elif ile dün 30 Kg REKOR Akya avı yaptık. Bunun üzerine bugün avlayacağımız büyük balık ne olursa olsun geri bırakmaya kara verdik. Bugünkü avın tut bırak yöntemine güzel bir örnek olması istedik. Bu vesileyle diğer amatör balıkçıların da bu yolda devam etmesi arzuladık. Bu dileklerle ava başladık.

TUT BIRAK YONTEMI AKYA AVINA GUZEL BIR ORNEK

DEVASA AKYA YUMURTALI OLDUGUNDAN GERI SALDIM

Sabah koydan çıkmadan balık avı turu Barakuda avı ile başladı. Bugün balıklar tut bırak yöntemiyle balık avı yapacağımızı anlamışlar gibi, sıraya girmişlerdi. Hiç ara vermeden Palamutlar da oltamıza takıldı.

Artık avladığımız Palamutları da bırakır hale gelince Sulu Adanın yolunu tuttuk. Sulu Adanın açığında Akya oltasını hazırladık. Yemli Akya oltasını suya bırakarak Akya avına başladık.

Çok geçmeden Cengiz’in elindeki çıkrık oltanın kaloması boşalmaya başladı. Akya oltadaydı. Kaloma hızla boşalıyordu. Tekneyi hemen açığa alarak, Akya mücadelemizi zevkle sürdürdük.

Elif, dünkü 30 Kg REKOR Akya avından sonra kolları çok yorulduğu için Akya avı mücadelesine katılmak istemiyordu. “Ben ön tarafta video çekerim” deyip teknenin önüne geçti. Bunun üzerine Cengiz, “kendi oltama  takılan Akya’yı kendim çekerim” diyerek. Oltayı çekmeye başladı. Akya avının keyfini sonuna kadar kendi uğraşarak yaşadı. Akya’yı tekneye aldığımız da hiç vakit kaybetmeden kancaları çıkarıp denizdeki özgür yaşantısına geri iade ettik.

TUT BIRAK YONTEMI AKYA AVINA GUZEL BIR ORNEK

Akya’nın süzülerek mavi derinliklerde uzaklaşmaya başlamaya başladı. İçimizde büyük bir huzur hissetmiştik. Av yapma duygumuzu körletirken avımızı da serbest bırakmıştık. Bu durum bizde doğru av yönteminin bu olduğu hissini yaratıyor.

Burada duyumsanan his, balık avlamakla elde edilenin çok ötesinde. Çünkü bu hissi yaşayabilmek için önce bırakacağınız balığı avlamak gerekiyor. Böylece avlamış olmanın verdiği hissi yaşayabilirsiniz. Bu hissi yaşadıktan sonra o balığı bırakabilirsiniz. Ancak bıraktığınız zaman ne demek istediğimi anlaya bilirsiniz.

TUT BIRAK YONTEMI ile Akya Avı yapıp onca yorulup, terledikten sonra büyük bir gönül rahatlığıyla avını geri bırakan avcılarımıza gönülden sevgilerimi iletiyorum. Türkiye balıkçılığı sizinle en üst seviyelere gelecek ve Türkiye balık avı turizmi en üst seviyeye gelecek. Balık avı turizminin üst seviyeye gelmesiyle turizm gelirlerimiz hiç kimsenin hayalini kuramayacağı düzeylere ulaşacak.

YAKALA BIRAK BALIK AVI

Yakala Bırak Balık Avı Videosu: https://www.dailymotion.com/embed/x25tnhe

Tut Bırak Yöntemi Akya Avına Güzel Bir Örnek

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.