BOS VER BALIGI TEKNEYE ALMAYI MUCADELENIN KEYFINE BAK

Boş Ver Balığı Tekneye Almayı Mücadelenin Keyfine Bak :

Balayını Adrasan’da balık avı turuna katılarak değerlendirmeyi seçen balık sevenlerden olan çiftimiz güzel bir balık avına imza atılar.

BOS VER BALIGI TEKNEYE ALMAYI MUCADELENIN KEYFINE BAK

Balık avı turu, saat 14.30 da Adrasan Sahilinde buluşup teknede yerimizi almamızla başladı. Balık avı yapmak için çok hevesli gözüküyorlardı. Güneyden bir miktar sert rüzgar olmasına rağmen yönümüzü Sulu Adaya çevirdik. Bir gün önce Sulu Ada yolunda 1 Kg civarı Tombik avı yapmıştık. “Bugün kısmette ne var” deyip yola koyulduk. Hepimiz balık avı yapacağımıza dair büyük bir inanç taşıyorduk. Amaç büyük balıktı.

BOS VER BALIGI TEKNEYE ALMAYI MUCADELENIN KEYFINE BAK

Sulu Adaya kadar oltalara vuran olmadı. Yol boyunca sohbet edip birbirimizi tanıdık. Geçmiş günlerde yaptığımız balık avlarından bahsettik. Sulu Adaya girip Top Taşın önünü çekerken önce Hülyanın oltasının kaloması hızla akmaya başladı. Oltaları toplamaya başladığımızda, Misel’in oltasının kaloması da akmaya başladı. Kalomalar o kadar şiddetle boşalıyordu ki, Misel “kalomayı sıkalım mı?” diye soruyordu. Kesinlikle sabit kaloma ile mücadele etmelerini ve makineyi dişleri kavrayacak şekilde yavaş sarmalarını istedim.

BOS VER BALIGI TEKNEYE ALMAYI MUCADELENIN KEYFINE BAK

Oltamızda Balık Var

Kaloma hızla boşalırken, çıkrık makineyi hızla sarmaya çalışınca, boşa döner. Hızlı hareket etmek isteği genel psikolojik tepkidir. Oysa bu durumlarda yavaşlayıp, kaymanın etkisini azaltmak sonradan akla gelen bir deneyim olmuştur. Bu aşamada onları hatadan kurtarmak için yavaş sarmalarını ve dişlilerin kavradığını hissetmelerini istedim. Çıkrık makineleri yavaş sarmaya başladıklarında, dişliler kavradığından balığı tekneye yaklaştırmaya başladılar.

Hülya çok heyecanlıydı. Balığı kaçırmadan bir an evvel tekneye almak istiyordu. “Boş ver balığı tekneye almayı, şu an balık avının keyfini yaşamaya çalış, geçen her dakika bizim lehimize, çekiş süremizi ne kadar uzatırsak balık o kadar yoruluyor ve tekneye almamız o kadar garanti olur” dedim. Bunun üzerine iyice yavaşlayarak balık avının keyfini çıkarmaya başladılar. Onlar çekmeye çalıştıkça balık asılıyor, balık avını daha keyifli hale getiriyordu. Birazdan balıklar teknenin yanına geldiğinde, 2,5 Kg Yazılı Orkinoslar olduğunu gördük. Aynı anda iki tane birden çekilen Yazılı Orkinos onları çok mutlu etmişti.

Balık Avının Keyfini Çıkarmanın Karşılığıhttps://www.dailymotion.com/embed/x2a8kgs

Boş Ver Balığı Tekneye Almayı Mücadelenin Keyfine Bak

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.