BALIK AVI BAHANE DENIZDE OLMAK SAHANE

Balık Avı Bahane Denizde Olmak Şahane :

BALIK AVI BAHANE DENIZDE OLMAK SAHANE

Her insanı bekleyen bir kısmeti muhakkak vardır. Bunun ne zaman geleceğini tabii ki kestiremeyiz. Yola bir niyet ve istekle çıkarsınız belki olur. Belki de daha sonra olur. Ama çok istediyseniz ve isteğiniz çok uç bir şey değilse bence olmaması için hiç bir neden yoktur.

Bize deniz’de olmak bile yetiyor ve artıyor. Birde yiyeceğimiz kadar (2-3 parça balık) tuttuysak değmeyin keyfimize. Dediğim gibi yine deniz’in ortasında olmak için bindik teknemize ve başladık seyrimize. Sağ olsun Menderes abi bizimle sahip olduğu yararlı bilgilerini ve tecrübelerini paylaşmaya başladı. Koy’un içerisinde Palamut için takımlarımızı suya bıraktık ve bekledik “bugün kısmetimizde ne varmış” diye. Devam ederken, ettiğimiz sohbet o kadar güzel gelmişti ki, unuttuk takımları ve balık tutmayı, öyle bir konuşmaya dalmışız ki, bu arada neredeyse 1 – 1,5 saat geçmiş. Geze geze Sulu Adanın oralara gelmişiz.  Fark ettik ki, oltamızı yoklayan tek bir balığa rastlamamışız. Tabii ki, bu duruma moralimiz bozulmadı. Aksine çok gülüp eğlendik. Çünkü her zaman söylediğim gibi, deniz’de olmak yetiyordu bize.

BALIK AVI BAHANE DENIZDE OLMAK SAHANE

Sulu Ada Civarında Yem Balığı Avı

Sulu adaya vardık ve çok geçmeden ilk vuruşu aldık. 1-2 kilo civarında bir yazılı Orkinosu teknemize aldık. “Tamam bu ilk balığımız bugünlük bize yeter mi?” dedik.  Son bir tane daha alıp, diğer gelecek olan ne varsa suya geri bırakmaya karar verdik. Derken ikinci vuruş çok geçmeden geldi.  İkinci Palamut’u da tekneye aldıktan sonra “bugün için yiyeceğimiz balık çıktı” dedik. Ama onu çekerken diğer takıma bir Palamut daha asıldı.  Onu alıp yemlik olarak kullanırız kararı aldık, öylede yaptık. Artık Palamut ile işimiz bitmişti. Aslında belli oradan alacağımız çok balık vardı. Ama yamyamlık yapmanın ve hepsini yakalamanın bence hiçbir manası yoktu… (İnsanoğlu doyumsuz ya hani).

BALIK AVI BAHANE DENIZDE OLMAK SAHANE

Artık takımları topladık. Yemli dip sırtısı çekmeye başladık. Tabii ki, tuttuğumuz üçüncü Palamut’u yem olarak kullandık. Sağ olsun Menderes abi öyle bilgiler veriyordu ki bize, o usta denilen balıkçıların sır gibi saklayıp paylaşmak istemedikleri bilgileri rahatlıkla anlatıyordu. Gerçekten her şey için minnettarız kendisine… Dip sırtımızı çekerken sohbet edip çaylarımızı içiyorduk. Fark ettik ki, aradan yine uzun zaman geçti ve yine takımımızda  hiç bir hareket yoktu.

Adrasan Koyunda Büyük Balık Avı

Artık dönüşe geçmiştik. Adrasan Koyuna da girmiştik. Büyük veya küçük balık tutalım veya tutmayalım, yiyeceğimiz balığı almıştık ve sohbetimizi etmiştik. Artık turu bitirip dönme vakti gelmişti. Koy içerisinde son bir daire çizip dönelim derken, işte herkes kısmetini alır. Bu bazen umudunu yitirdiğin bir anda da olabilir. Ama ben umudumu hiç yitirmemiştim…

Giderayak, amatör balıkçıya kendini inanılmaz hissettiren o kuvvetli vuruşu aldık. Hemen mücadeleye başladık. Bu yaşanan hazzı kelimelerle anlatmak gerçekten çok zor. Kelimeler yetersiz kalır. Oltamıza takılanın büyük bir Akya olduğunu anlamıştık. Akya‘nın yorulmasını bekleyene kadar, kendisiyle yaklaşık 40 dakika mücadele ettik. Gelmek istemiyordu. Ama ben onu görmek ve tanışmak istiyordum 🙂 İkimizde bırakmadık mücadeleyi ve sonunda teknenin altında dipte görünmeye başlamıştı. İyice yaklaştıktan sonra tekneye aldık ve sonunda kendisiyle tanıştık.

O kadar güzel görünüyordu ki benim için inanılmazdı. Gözlerine baktım. Hep denizin altında görmeye alışık olduğum o gözleri, teknede kucağımda duran bir balıkta görmek açıkçası biraz içimi burktu. Düşündüm, ait olduğu yerde değildi. Onun tekrar derinliklere dönmesi gerektiğinin kararını, zaten mücadele sırasında vermiştim. Ama birde o kadar yakınımda görünce, onu eve götürmeye içim el vermedi. Zarar görmeyecek bir şekilde onu ait olduğu yere uğurladık. Elimizden ayrılıp mavi derinliklere doğru süzülüşünü gördük. İçimiz rahat bir şekilde karaya geri döndük.

BALIK AVI BAHANE DENIZDE OLMAK SAHANE

Günün sonunda deniz turumuzu yaptık. Yiyeceğimiz balığı tuttuk. Akyamızla tanışıp geri uğurladık. Menderes abiyle çok güzel sohbet ettik. Eeee daha ne olsun zaten…
Daha iyileri sizlerin olsun inşallah…

Balık Avı Bahane Denizde Olmak Şahane

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/sRg7fWuRKks

Balık Avı Bahane Denizde Olmak Şahane

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.