BUYUK BALIK AVI ICIN ALMANYADAN GELDILER

Büyük Balık Avı için Almanyadan Geldiler :

BUYUK BALIK AVI ICIN ALMANYADAN GELDILER

Kısmetine güvenen, arzuladığı büyük balık avını yapmak için Adrasan’ın yolunu tutuyor. Adrasan, Türkiye’nin en verimli meralarından birisi olması dolayısıyla, bu insanların beklentilerini cevaplamaya çalışıyor. Her geçen sene balığın hızla azalıyor olmasına karşın, Adrasan’da kişi başına avladığımız büyük balık miktarında artış olmaktadır. Belki de bunun sebebi, Adrasan’da denizin temiz, çevrenin bakir olmasıdır. Diğer bölgelerde bunun aksine sebep ise, denizin ses ve fiziksel kirliliğe daha fazla uğruyor ve büyük balık avını amaç olarak edinmiş insan sayısının azlığıdır.

BUYUK BALIK AVI ICIN ALMANYADAN GELDILER

Büyük balık avına yönelmek; o bölgelerde küçük balığın korunması dolayısıyla büyük balığın arttırılması anlamına geldiğinden, zaman içinde balık verimliliği artacaktır. Bizim Adrasan’da yaşadığımız verimlilik artışının bir sebebi budur. Bir diğer etkende; Gırgır teknelerine 2013 senesine kadar 15 Nisan – 15 Mayıs arasında özel izin verilen Akya avına son verilmiş olmasıdır. Bu dönem Akyaların yumurtlama dönemi olması dolayısıyla balığın korkunç bir hızla azalmasına sebep oldu. Yeni tebliğ ile bu izne son verilmesi, iki sene içinde balık artışı olarak bize yansıdı.

BUYUK BALIK AVI ICIN ALMANYADAN GELDILER

Balık Avı Turumuz Başlıyor

Her şeye rağmen balık avını, analizi yapılması imkansız istatistiklere dayandırmadan kısmetini denemek amacıyla Almayandan geldiler. Arzuladıkları büyük balık avını yapmak için Adrasan’ın bereketli denizinde açılmaya başladık. Beklenti güzel bir gün geçirirken ve büyük balık avının heyecanını yaşamaktı.

BUYUK BALIK AVI ICIN ALMANYADAN GELDILER

Güzel bir gün sabahında denize açıldık. Umutlar büyük balık avından yanaydı. Koy içinde yemlik balık avını yapıp büyük balık için Akya oltasını hazırladık. Oltayı denize bırakıp dolaşmaya başladık. Çok geçmeden kaloma şiddetle akmaya başladı. Umutla beklenen büyük balık oltadaydı. Sevinç ve şaşkınlık bir arada yaşanıyordu. Büyük balık oltada olduğu için sevinç yaşanırken, balık çok fazla mücadele ettiği için şaşkınlık kol geziyordu. Bu kadar mücadele hiç tahmin edilmiyordu. Olay videolarda seyredildiği gibi kolay değildi. Oltadaki balık canı için mücadele ederken bütün gücünü kullanıyordu.  Ustalık, balığın bize karşı üstün olan gücünü boşa çıkarıp tekneye almaktaydı. Büyük balık avından kasıt da, bu mücadeleyi yaşamaktan ibaretti.

Büyük Balık Avı İçin Almanyadan Geldiler

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/5ERqcM2dKOo

Büyük Balık Avı İçin Almanyadan Geldiler

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.