BUYUK BALIK AVI ICIN GOSTERDIKLERI AZIMLI CABALAR ONLARI BASARIYA TASIDI

Büyük Balık Avı için Gösterdikleri Azimli Çabalar Onları Başarıya Taşıdı :

Büyük Balık Avı Yapmayı Kafaya Koyduk

Büyük ödülleri elde etmek için önce hedef belirlemek gerekir. Sonra o hedefe nasıl ulaşılacağının araştırması yapılmalıdır. Yapılan araştırmadan elde edilen sonuçlar iyi incelenmeli ve doğru kararlar alınmalıdır. Karar alırken uygulanabilir kararlar alınmalıdır. Önce yapılması kolay adımlarla ilerlenmelidir. Sonra yetenek ve beceriler arttıkça yeni aşamalara geçilmelidir. Böylece kademeli bir şekilde hedefe doğru yaklaşılır. Bu işler uzun bir zaman alır. Büyük hedefler zorlu bir hazırlık dönemi gerektirir. Büyük balık avı yapmak için de benzer bir yol izlenmesi gerekir.

BUYUK BALIK AVI ICIN GOSTERDIKLERI AZIMLI CABALAR ONLARI BASARIYA TASIDI

Önce küçük balık avıyla başlayan avcılık dönemi giderek daha büyük balıkların avına doğru kayar. Her aşamada profesyonel destek almak büyük bir avantaj sağlar. Bu sayede zaman ve para kaybı önlenmiş olur. Balık avı masraflı bir iştir. Büyük balık avı daha da masraflıdır. Çünkü profesyonel destek bulmak zordur. Bulunan desteklerin maliyeti de yüksektir. Her işte olduğu gibi daha bilgi ve tecrübe yoğun işler masraflı işlerdir. Profesyonel destek genel anlamda zaman ve paradan tasarruf etmenin en doğru yoludur. Yoksa deneme yanılma yoluyla büyük balık avının öğrenilmesi çok zaman alıcı bir iştir. Her deneme daha fazla masraf yapılmasını zorunlu kılar. Doğru olan bu süreci kısaltmaktır.

BUYUK BALIK AVI ICIN GOSTERDIKLERI AZIMLI CABALAR ONLARI BASARIYA TASIDI

Büyük Balık Avını Öğrenmek İstiyoruz

Doktor arkadaşlarımız “bir ustadan destek alarak büyük balık avı yapalım” diyerek turlarımıza katıldılar. Önce ki turlarda öncelikle çıkrık makineli olta kullanımını öğrendiler. İlk turlarda 1 – 4 Kg arası Yazılı Orkinos avları yaptık. Yem balığı aşamasını öğrendik. Sonra büyük balık için yem kullanımı, oltanın salınması ve balıkla mücadele konusunda uygulamalı çalışmalar yaptık. Bu çalışmaların her aşaması onlar için keyifli avlara sahne oldu. Artık sırada büyük balık avı vardı.

BUYUK BALIK AVI ICIN GOSTERDIKLERI AZIMLI CABALAR ONLARI BASARIYA TASIDI

Artık Büyük Balık Avı Yapalım

Bu tura büyük balık avı için çıktık. Zaman, mekan her şey büyük balık avı için uygundu. Önce yem balığı avı yaptık. Daha önceden yeterince tecrübeleri olduğu için bu aşama kolay geçti. Yönümüz Pırasalı Ada istikametiydi. Önce Pırasalı Ada etrafında büyük balık avı için dolaştık. Burada bir netice alamayınca hemen mera değişikliği yaptık. Av planımız; Pırasalı Adadan başlayarak bütün meralara bakarak Adrasan Sahiline doğru yol almaktı.

BUYUK BALIK AVI ICIN GOSTERDIKLERI AZIMLI CABALAR ONLARI BASARIYA TASIDI

İkinci merayı çekmeye başlayalı beş dakika olmamıştı. Kaloma hızla boşalmaya başladı. Uzun zamandır bekledikleri an gelmişti. Kaloma sesi onları adeta kendilerinden geçirdi. Ne yapacaklarını bilmez haldeydiler. Balıkla mücadelenin keyfine doyamazken, bir yandan da balığı biran evvel teknede görmek istiyorlardı. İki halin huzursuzluğu içinde ava devam ettiler. Sonunda balık teknenin altında gözüktü. Büyük balığın sudaki görüntüsü akıllarını başlarından aldı. O ana kadar dizginlenmeye çalışılan duygular olanca çıplaklığıyla açığa çıktı. İstekler, arzular, başarı sevinci, balığın büyüklüğünün getirdiği korkular, zafer sevinci, bir işin ucundan tutma isteği daha ne tür hal varsa hepsi.

BUYUK BALIK AVI ICIN GOSTERDIKLERI AZIMLI CABALAR ONLARI BASARIYA TASIDI

Azimle Uğraşan Sonunda Başarıya Ulaşır

Büyük Balık Avı İçin Gösterdikleri Azimli Çabalar Onları Başarıya Taşıdı. Bu başarı öyle kelimelere sığacak türden bir başarı değildi. Adeta azmin zaferiydi. İşte, büyük hedeflere ulaşmak için sistemli yapılan çalışmalar ve profesyonel yardım bu sonucu doğurur. Hemen her işte izlenecek yol budur.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/akZkJMlMX9U

Büyük Balık Avı İçin Gösterdikleri Azimli Çabalar Onları Başarıya Taşıdı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.